Читать по-русски здесь.День 16-й, передостанній, 2 жовтня. Пройдено 18,3 км. Bandeira- Outeiro (Vedra).
Писала в той день у Фейсбуці: " Ну що, малята :) . Я таки дошкандибала до останнього нічлігу перед Сантьяго. Ібупрофен хоч і повільно, але робить свою справу. До 12 год. ще кожен крок був мукою, іноді вниз трохи йшла задом наперед, а після, хоч і шкутильгала, але значно легше. Перепад висот сьогодні був нормальненький, з 400 з чимось метрів спустились до 46, а потім піднімались майже на 400."
1. Виходимо з Бандейри. На фіртці висить торба для доставки хліба.
2. На дорозі знак для водіїв, мовляв, ходять тут всякі, і для нас теж. А через дорогу бетонний стовпчик -то знак лише для нас, пілігримів.
3. Ну що тут залишилось іти? Всього 29 км. Вже й бачимо, як літаки заходять на посадку в аеропорт Сантьяго.
4.
5.
6. Суцвіття гортензії більші за мою голову.
А бачите, як я вдягнута? На мені, крім футболки, дві фліски і вітровка від дощу, яка не гріє, але трохи від вітру захищає. От такі тут в жовтні прохолодні ранки. А в обід нам і в самих футболках буде жаркувато.
7. Чим ближчке до Сантьяго, тим менше диких лісів, тим більше сільського господарства - полів, ферм...
8.
9.
10. Знову дуби з наростами.
11. Всі села, що ми проходимо, дуже маленькі, 340 жителів розподілені в 13 населених пунктах. Це все парафія Санта-Марія-Мадалена-да-Понте-Улла. Далі буде село з такою назвою, воно найбільше з пройдених сьогодні.
12.
13. Ангельські труби (бругмансія).
14.
15. І раптом в лісі дивне дерево, мабуть, якась святиня. Бо позаду нього кілька молодих саджанців такої ж породи, в великих пляшках стоїть вода для поливу. Ми полили їх трохи.
16. І причепили українську стрічечку.
17.
18. А зразу за великою лісопилкою таке щастя для пілігримів - в автоматах холодні напої, чипси. Жаль, що гарячих напоїв нема.
Тут повне самообслуговування, а на ніч це все зачиняють на грати.
Але нам зараз нічого не треба.
19. Які тут шикарні гортензії! Цілі живі огорожі з них.
20.
21. І двори далеко не всі мають огорожу.
22. Старовинна церковка (а швидше за все, капличка), але нічого про неї не знаємо.
23. Сільська "дошка оголошень". В середині жовтня буде паломницька поїздка в Фатіму. А нижнє оголошення про те, що Асоціація сільських жінок імені святого Мігеля набирає групу "Ні стегнам!" по 10-12 євро за місяць занять.
24.
25. Нас обігнав немолодий іспанець з крихітний рюкзачком, знає англійську. Відправив рюкзак за 5є. в аеропорт Сантьяго (є така послуга, можна й від одного до наступного альберге відправити). А враховуючи, який в нього складний маршрут (і пішки, і літаками, і ін.), то рюкзак, мабуть, чималий.
26.
27. Вже бачимо міст-віадук Ponte Ulla (читається Понте Уйя). Ponte - означає "міст". Його почали будувати в 2008 році, закінчили в 2012р. Довжина мосту більше 600 м, висота 117 м. Збудували його на місці старовинного, дуже схожої конструкції, але трохи красивішого, бо той був з природного каменю, а цей залізобетонний. Є в інтернеті красиві фото старого мосту.
28. Наближаємось до мосту, нам треба пройти під ним. Ми цього не знаємо, йдемо, куди знаки вказують. А он зліва - легендарний Pico Sacro (Святий Пік), який вказує на те, що паломник знаходиться на останньому етапі Каміно. Висота піка 530 м і і з нього можна оглядати периметр 250 км. Наш маршрут веде лівіше нього. Але хто піднімається на Пік, бачитиь шпиль Собору Святого Якова. З піком пов"язані легенди про дива за участю учнів апостола і царственних осіб.
Колись тут був замок, збудований в 12 ст., відбудований в 15 ст. і зруйнований в 17 ст. Зараз ті, хто туди піднімаються, можуть помилуватись прекрасною природою і двома церквами 10 і 11 століття.
29.
30. В лісі на роздоріжжі стоїть сміттєвий бак "для всього". А на стовпі - жовта стрілка для нас.
31. Ще один міст.
32.
33. Романська церква датується 8 столліттям. Тут зберігається срібний хрест 16 століття.
34. Три покоління пілігримів прямують в Сантьяго.
35. А тут інший малюнок, не дуже зрозумілий. Що то за фейєрверк? Що за "самогонний апарат"? :) Внизу вказівник на якусь печеру, мабуть цікаву. Але нас найбільше радує супермаркет Dia. На шляху Санабрес мережевиі супермаркети - велика рідкість. Ми тут купимо харчів на вечерю і сніданок, бо знаємо, в альберге, де будемо ночувати, їжі нема, і в селі біля нього нема магазинів.
36. Люди нам тут подобаються. В супермаркеті, розраховуючись на касі, питаємо в касирки, де те кафе, що в них на дверях рекламується, мовляв, через 100 м. Вона виходить з магазина і показує, куди йти.
І ось ми біля кафе. А міст видно звідусіль.
37. Тут не лише кафе, а й приватний альберге. Вже так жаркенько, що ми не стали сідати тут на сонці, пішли всередину.
38. Замовили один обід пілігрима на двох, плюс ще одну каву з молоком (кафе кон лєче) і вийшли звідси ситі і задоволені. Обід - макрони болоньєзе, салат з тунцем і кафе кон лєче.
39. Виходимо з Понте Уйя.
40. Чомусь цей песик захотів на нас погавкати.
41. А котик - флегматик.
42.
43. Мабуть, це той самий фонтанчик, збудований в 1670 році, про який пишуть "Фонтан має табличку, що розповідає про перенесення тіла Апостола . У його центрі ви можете побачити зображення Сантьяго, оточеного його учнями Феодором та Афанасієм." Саме ці Феодор і Афанасій були учасниками чудес на Святому Піку.
44.
45. А ось за селом Ведра наш останній нічліг на Шляху. Отакий сучасний символ паломництва нам теж зустрічався на Каміно. Хто він? -Може котик? В нього посох і гарбузик для води.
46. Альберге прекрасний. З панорамними вікнами. В гарному місці. І коштує нічліг, як завжди в муніципальних альберге, 6є. за одного, бо дають одноразову постіль. В тих, де постелі нема, 5 є.
47. Лаунж-зона.
48.
49. В спальні 34 місця, нас в кімнаті восьмеро. Он наші ліжка, в самому кінці кімнати.
Лише одна знайома - німкеня Франческа, решта - двоє італійців, молода пара іспанців, і молода туркеня, яка не може довго йти Каміно, бо вдома мала дитина. Вона довго жила у Великобританії, (а може й зараз, з мене такий знавець усної англійської ) дуже товариська, веде паперовий щоденник (вже третю таку людину бачу в Каміно).
Вона почала з Оренсе, а там на гору (може, пам'ятаєте, я писала) , а в неї в рюкзаку штук 5 товстих книжок, тому хода в неї зараз трохи схожа на мою.
Мій чоловік подивився на італійців і каже: "Оцей буде хропіти". І точно! :) . Це була третя ніч з сімнадцяти на Каміно, коли я майже не спала. Хропінням зустрів нас Шлях в перший день і попрощався в останній.
50. Леонід готує вечерю.
51. На кухні є не лише сіль і оцет, а й олія, і цукор, і ще щось. І коробочка для донатіво (пожертвувань). Але на цей раз ми нічого не брали.
52.
53. Душ незручний, бо без перегородок і дуже швидко, мабуть, через 10 секунд, вода вимикається. Добре, що дівчаток тут ночує лише четверо, то ми всі встигли помитися наодинці.
54. З альберге прекрасні види. Оспітальєро присутній весь час, до вечора. Є холодильник, пральна машина з сушаркою, і як не дивно, повно прищепок . Не всі ж можуть, як велопілігрими, носити з собою жменю прищепок, подовжувач на 5 розеток і т.ін. Ми випрали все вручну, бо й чекати довго, і 3 євро жаль, зате за 2 є. висушили випране в секадорі (сушилці), бо все-таки, завтра Собор, а я фліску ні разу не прала через холод.
Вгорі - лавадора (пральна машина) внизу - секадора (сушильна).
Завтра - Сантьяго де Компостела.
Далі буде...
Попередні пости:
Каміно де Сантьяго. День прильоту. Як добирались до місця старту. Каміно де Сантьяго. Вечір в Саморі. Півтори доби до старту Каміно де Сантьяго. Понеділок в Саморі. Менше доби до старту. 16 вересня 2019р.
День 1-й. Гранха де Мореруела - Табара, 27 км. День 2-й. Табара- Санта Марта де Тера 23,2 км. День 3. Санта Марта де Тера - Віллар де Фарфон. 23,4 км День 4. Віллар де Фарфон - Момбуей, 15,7 км День 5-й. Момбуей- Астуріанос, 17,2 км День 6-й. Ч.1. Астуріанос- Пуебла де Санабрія, 16,5 км День 6-й, ч.2. Пуебла де Санабрія (Puebla de Sanabria) День 7-й. Пуебла де Санабрія- Лубіан- Гудінья, на таксі 29 км, пішки 23,7 км День 8-й. Гудінья - Кампоберсеррос, (Gudiña - Campobecerros), 21,4 км День 9-й. Кампоберсеррос-Ласа, (Campobecerros - Laza), 15,6 км День 10-й. Ласа- Вілар де Барріо, (Laza -Vilar de Barrio), 20 км День 11-й. Вілар де Барріо-Оренсе, (Vilar de Barrio-Ourense). Дньовка в Оренсе День 12-й Каміно де Сантьяго. Оренсе - Cеа, (Ourense- Cea), 23,6 км День 13-й. Сеа - Кастро Досон (Cea- Castro Dozon),15,9 км День 14-й. Кастро Досон - Лаше (Castro Dozon- Laxe), 20 км День 15-й. Лаше-Бандейра (Laxe -Bandeira ),18 км Что в наших рюкзаках на Камино де Сантьяго (Пути святого Якова)? Словничок Каміно де Сантьяго