Незвичне для нас в супермаркетах. Іспанія, жовтень 2015

Nov 13, 2015 22:07

Я вже колись розповідала про те, що в іспанської господині на приготування їжі йде значно менше часу, ніж в української. Бо рибу і морепродукти чистять в магазинах, безкоштовно. Зважують і рахують вартість до очистки. Голови на юшку можуть запакувати в окремий пакет. М'ясо продається якісно оброблене, не треба з нього щось вирізати (і варити дачним котам:)), а відразу на сковорідку. На прохання покупця можуть його змолоти на фарш (теж безкоштовно). Кролика порубають...

В нас нарізаний хліб коштує дорожче, ніж цілий.
А тут нарізаєш сам на такому мудрому агрегаті, і знову, халява, сер. Вперше ми з чоловіком побачили хліборізку у Франції, інакшу, подивились, як інший покупець нею користувався, але порізавши свій буханець, не зуміли його звідти дістати. Купили інший, цілий. Чи то мова французька важча, чи то ми такі недосвідчені були :)

Тут побачили, як роблять інші, (та й картинки є) і самі скористались не раз. Не все видно на фото. Лівіше агрегата - хліб під склом (чи оргсклом) без упаковки, колупаючись  там лопаткою з довгим держаком, підхоплюєш потрібний тобі вид і, не виймаючи (все під склом) закидаєш в хліборізку,  туди, де цифра 1. Потім,  залежно від бажаної товщини нарізки, натискаєш на одну з трьох кнопок (точка 3), і вуа ля! - хліб порізаний.
Далі береш прозорий пакет, виймаєш хліб з заглиблення, що за поличкою з номером 4, кладеш на цю поличку,  а потім (додумались же!)  одягаєш пакет на поличку з буханкою і виймаєш. Які ж вони розумні, ті німці! (це - супермаркет німецької мережі Lidl). Не всякий хліб нарізається, всі види багетів, що в паперовій упаковці, нарізці не підлягають.
1.





2. В європейських супермаркетах, щоб взяти великий візок, треба мати монетку  1 євро або 50 центів.  Вставити її в щілину і замочок відкриється. Після шопінгу привозимо візок, вставляємо замок від попереднього візка (на ланцюжку) в свій, і монетку можна вийняти. На фото, зліва, видно, що наша монетка вже доступна.
Є невеликі пластикові візки (трохи більші за кошики в українських супермаркетах) на колесах, дно такого візочка майже на рівні підлоги. Вони у вільному доступі, монетки не треба.
А ще мені дуже подобається, що на все є ціни за 1 кг, тоді розумієш, чи варто "купуватись" на акцію, чи дешевше купити не акційне.
І все забуваю сфотографувати всередині  супермаркета паркінг для "кравчучок". Іспанці не носять тяжкі сумки в руках. Або возять машиною, або, коли живуть близько, "кравчучкою". Вони себе бережуть, їм працювати до 65-и - 67-и років, а потім ще жити, радіючи життю, до 86-и.
Тому мене дуже насмішив один момент  через три дні після повернення додому.
Я по понеділках ходжу в найближчий  супермаркет по-справжньому (в інші дні - лише  хліб, молоко, сметана), бо до 12 год. пенсіонерам знижка 9%.  Взяла візочок, їду, кілька разів зупиняюсь, пропускаючи бабушок, що товпляться біля курячого і рибного відділів.  Чую, позаду дама, ненабагато старша за мене :"Здесь надо наверно автомобильное шоссе открывать. Не понимаю, зачем в нормальных магазинах делать такой транспорт?"
Ох-ох-ох! Оце з такою психологією половина нашого населення  досі ходить в дерев'яні туалети, бо ми ж не балувані, і не буржуї.



3. А це бачу вперше. Ми звикли, що діти сидять на поличці візочка. А як бути малятам, що не вміють сидіти? Весь час в мами в рюкзачку? Тут - аналог автокрісла. Зручно і дитині, і мамі. А зліва - пакети для мокрих парасольок.
Не в тему - Consum любимо за недорогі французькі сири і каву, смачну і недорогу, від 1 до 1,36є за упаковку 250г.



1.Перелет и аэропорты
2.Люксембургский сад
2-а.Париж
3. Под Сегарию
4. Виа верде в Дении
Русский след в Валенсии
Незвичне для нас в супермаркетах.

Пости, які я писала з Іспанії. Всі - без фото.
Іспанці - українці. Ставлення до дітей. Різниця в металітеті
Знову хочу до Парижу...
Ще про Париж
Проблемы с багажом, опыт нашей семьи
Руський мат і в Іспанії
Таке в мене на городі ще не вирощувалось
Іспанія. Труднощі паркування. І як вони так живуть?

Далі буде...

0

Дения, корисне, Испания

Previous post Next post
Up