Місто
Сучава, що за 90 кілометрів від Чернівців, мало чим може заманити туриста. Більшість наших користується тамтешнім аеропортом у якості дешевих перельотів до Італії. Також 90-тисячне місто може похизуватися наявністю 4-х супермаркетів Lidl, спортивним гіпермаркетом Decathlon і звісно ж не обійшлося без McDonalds.
А ось для душі навколо - шикарні
румунські Карпати та велика концентрація середньовічних розфарбованих фресками монастирів, що від 1993 року є під охороною ЮНЕСКО
.
Для добирання краще мати машину, адже маршрутки у Румунії їздять не так часто як у нас. Хоча я бачив кілька «Спрінтерів». Розклад
тут. Або їздити автостопом. Ми досліджували краси Південної Буковині на машині тата нашого каучсерфера. Просто відшкодували йому бензин.
Навколо Сучави вісім цікавих монастирів. Більшість з них побудована між XV та XVI століттями.
Джерело: wikimedia.org
Перший на нашому шляху був монастир Драгомірна, оточений мурами аби у разі нападу селяни могли сховатися всередині монастиря та захищати свою землю.
1.
Монастир активно ремонтують. Вхід у Драгомірну безкоштовний.
2.
А ось наступні два монастирі - справжня перлина. Здавалося б, вони майже ідентичні, але вирізняються не лише розмірами, але й домінуючим кольором. Монастир Молдавіца (Moldovița) є невеликим і в ньому домінують жовті та золотисті кольори.
Вхід на територію коштує 5 лей (трохи більше 1€ на 10.2018), за фотографування хочуть ще 10 лей. Але це дивно, бо всередині знімати не дозволяють. Нам пощастило і на вході нікого не було.
3.
Попри солідний вік (майже 500 років) фрески чудово збереглися. До речі, фреска - живопис по вологій штукатурці. Сюжетом картин служили історії з Біблії.
4.
Румуни розповідали історію, що всі ці монастирі заклав Штефен Чел Маре (або Штефен Великий). За легендою після кожної військової перемоги молдавський правитель випускав стрілу і там, де вона впала зводили монастир.
5.
Фрески як ззовні, так і зсередини.
6.
Вівтар дуже подібний до наших православних церков. А в цілому румунське православ’я здалося мені таким самим ортодоксальним як і російське: жінки обов’язково повинні бути у хустинках, при чому більшість чорні, а багато вірян на проповідях стоять на колінах з похиленими головами. Втім, на відміну від Росії, золоті куполи тут не в моді і румуни зберегли свою сакральну архітектуру.
7.
Сюжети з відрубання голови були дуже поширені.
8.
І тут, придивіться, теж голови летять!
9.
Хоча є і інші сюжети.
10.
Інший монастир - Сучевіца (Sucevița) більший за розмірами. Тут вже довелося заплатити гроші за вхід. Суміш візантійського та готичного стилю. Домінуючий колір - зелений.
11.
Фрески на фасаді.
12.
І хоч за легендою монастирі будував Штефан Великий, WikiPedia говорить про руку його сина - Петра Рареша.
13.
І дійсно, зеленого тут більше.
14.
Думаю, що окрім релігійної мети будівництво подібних монастирів мало і культурне значення а також закріпити ці землі у християнському світі, адже мусульманська Османська імперія наступала.
15.
Впізнали біблійний сюжет?
16.
Сучевіца ззовні.
17.
Ось тут більше про
інші монастирі.
Неоднозначний Бухарест: Париж Сходу, треш та перл Майкла Джексона Їдемо у Румунію: як дешево дістатися, де жити, що подивитися і які там ціни Як ми побували у Румунії за 240 гривень Веселий цвинтар або неординарне ставлення до смертi Карпатська готика - унікальні дерев’яні церкви Бирсани Королівський палац Пелеш - перлина, яку король віддав за 30 мільйонів євро Знайомтесь: CFR - румунські залізниці Трансільванський Брашов: серце Румунії, саксонці, чорна церква та гора Тампа Сігішоара: строкаті будинки, могутні вежі, дім Дракули та румунське пиво Сібіу - найгарніше румунське місто: Германштадт, атмосфера старих часів та міст брехунів Яси - столиця румунської Молдови: милі трамвайчики, доісторичні бики та шапки-кучми Сучава - столиця Південної Буковини: дешеві перельоти, закупи та фортеця