Їдемо у Румунію: як дешево дістатися, де жити, що подивитися і які там ціни

Oct 22, 2016 19:56




Румунія - країна, з якою ми маємо більше 600 кілометрів спільного кордону, втім, корисної інформації про мандрівки по території нашого південного сусіда вкрай мало. Я вирішив заповнити цей пробіл.

Віза
Румунія, хоч і є у ЄС, але не входить у Шенген. Втім, з 2014 року потрапити сюди можна з діючим мультишенгеном (або навіть з візою на 2 в’їзди до будь-якої країни ЄС).

Що подивитися?
Особисто виділив би два найбільш цікавих історичних регіони Румунії - Марамуреш та Трансільванії. Перший, манить насамперед збереженими традиціями і дерев’яними церквами (у ЮНЕСКО), а у другому мандрівник буде у захваті від архітектури саксонських міст Сібіу, Сігішоари, Клуж-Напоки та Брашова.



Фото: romaniatourism.com

Розписні монастирі Північної Буковини навколо Сучави також є популярним туристичним напрямком.

Бухарест, столиця країни, часто називають маленьким Парижем, одначе від французького міста з кожним роком стає все менше. Тут же знаходиться найбільша будівля Європи - Парламент.

Гірське шосе Трансфагараш визнано найнебезпечнішою і водночас найгарнішою дорогою континенту.

Про ці та інші must visit місця я розкажу згодом.

Як дешево дістатися до Румунії?
Землею
До Румунії можна доїхати просто перейшовши кордон у закарпатському Солотвино. Як це зробили ми під час першої поїздки. Інший варіант - доїхати автобусом Чернівці - Сучава, але їздить він раз на день і за 80 кілометрів просять цілих 200 гривень. Можна доїхати до КПП «Порубне» з Чернівців. Вартість 20-25 гривень. Перейти кордон пішки (а це можна) і зловити попутку до Сучави. Пачки цигарок для водія вистачить.

Небом
Ще один варіант - переліт Ryanair з Берліну у Бухарест. Ціни від 5 євро. До німецької столиці ця ж авіакомпанія виконує рейси з польського Жешова (90 кілометрів від кордону з Україною). Ціни - від 19 злотих (5 євро). Ми це перевірили на собі під час другої мандрівки.




Їдемо на авто: зелена карта, дороги та дорогий бензин
Дороги у Румунії у гарному стані: асфальт гладкий та скрізь є розмітка. Вибоїн ми не побачили. Головний мінус - вони часом вузькі (одна смуга)і через це часто виникають затори. Якщо додати до цьго ще й ремонт, то взагалі труба виходить. Багато трас проходить через міста і йдуть вони серпантином через це середня швидкість буде не висока. Автобанів у країні небагато, проте платні шосе є. Страховка (зелена карта) на 1 тиждень коштує 700 гривень (жовтень 2016).


Багато трас проходить через міста та села
А от бензін у країні дорожче ніж у нас на третину. 95-й коштує 1,3 долари.



Найдешевші спосіб подорожувати по країні
Особисто пересувалися по Румунії двома видами транспорту регіональними поїздами R румунських залізниць CFR та приватними автобусами MementoBus.

Електрички типу R повільніші за поїзди IR, які удвічі дорожче (плюс потрібно додатково купувати резервацію місця за кілька лей), а час у дорозі менший лише на 30 хвилин - годину. Вартість залежить від відстані. Взагалі, поїзди у Румунії дуже повільні.



Вагон другого класу у регіональному (найдешевшому) поїзді
Наприклад, ціни на поїзд Брашов - Сібіу (150 кілометрів) - 5 $, а час у дорозі - 3 години 15 хвилин. Тобто у розкладі обирайте поїзди R. Є і нічні поїзди, зі спальними місцями, але вони за ціною часом як вартість авіаквитка.

Є і різні знижки. Наприклад, квиток Dus-Intors, тобто туди-назад, коштує на 10% дешевше.



Автобуси у Румунії за ціною як і регіональні поїзди. Розклад можна подивитися на Autogari Правда, у цій країні вони не завжди його дотримуються.
Ми користувалися компанією MementoBus. Вона підходить для ночних мандрівок. Якщо вам не проблема дрімати у маршрутці, хоч і з опаленням та новим салоном.

Перший квиток на маршруті Бухарест-Брашов коштує 1,2 євро, другий - 4,2. Автобус (нічний) з Бухареста у Ясси коштує від 4,2 євро, другий - 10 євро.

Перельоти всередині Румунії за 260 гривень
Low-cost перельоти в країні звичайна справа. Квиток у Ryanair Тімішоара-Бухарест коштує від 10 євро, WizzAir за переліт Клуж-Напока - Бухарест просить 10 доларів, а BlueAir пропонує Бухарест-Ясси по 22 долари.

Гроші


Румунія має власну валюту - лей. Курс до гривні (22.10.2016) - 6,4 гривен (майже як польський злотий). Але краще прив’язуватися до долару - 1 зелений коштує трохи більше 4 леїв. Гроші краще міняти у банку або обміннику (потрібно надати паспорт). В аеропорту Бухарест-Отопені грабіжницький курс - 1 до 3,6. Комісії у банках немає.

Житло
Хостели на людину у Брашові коштують від 12 євро, у Бухаресті - від 10 євро. У Сігішоарі чи Марамуреші проживання дешевше 20 євро не бачив.
Каучсерфінг працює у Румунії, тільки не у туристичних містах, де хости отримують тонни запитів. Тому ми жили по AirBnB, яке доволі розповсюджене тут.

Ціни на продукти, у кафе та на транспорт
Продукти в цілому дорожчі, ніж у нас. Втім різниця не шокуюча - кілька десятків процентів. А от ресторани значно дешевші, ніж у Західній Європі. Румунський суп-чьорба коштує 10-15 лей (2,5-3,5 долари), каша мамалига 3-4 лей (1 долар), кава 5-10 лей, картопля фрі 4,5 леї (1 євро), пиво 5-8 лей (до 2 доларів). Порції зазвичай великі, тому ми часто брали 1 порцію на двох.


Порція мамалиги у звичайній їдальні у місті Сібіу
Кава у автоматі на вулиці коштує 1-2 леї (0,25-0,5 доларів).
Кілометр поїздки у таксі коштує від 1,4 до 3 лей + десь подібна плата за посадку. Вартість поїздки у міському транспорті коштує від 1,3 до 2,5 лея. Цікаво, що у Бухаресті ціни на проїзд нижчі, ніж у регіонах.

Мовне питання


Молодь доволі добре знає англійську. На вокзалах також не було проблема порозумітися з касирками. Хоча пару слів румунською варто вивчити перед поїздкою. Рівень доброзичливості до вас зросте у рази.

Інтернет та карти
На вокзалах, громадських місцях (кафе, ресторанах) є безкоштовний Wi-Fi. Часом навіть у громадському транспорті.
При туристичних інфоцентрах можна отримати безкоштовну карту міста та дізнатися потрібну інформацію.

Всі мої закордонні подорожі у одній публікації

Всі мої подорожі Україною

подорожі, лайфхак, Румунія

Previous post Next post
Up