Перш, ніж в «Орлі та решці» вийде сюжет з Варшави, вирішив поділитися своїми враженнями про столицю сусідньої нам держави. Я вже розказував про 15 лайфхаків, як
дешево мандрувати Польщею та ми з вами піднімалися на хмарочос соціалістичної доби -
Палац культури та науки.
Протягом Другої світової, подібно як Хіросіма чи Дрезден, Варшава була вщент розбита - місто перетворилося на суцільні руїни.
1.
Проте полякам вдалося майже неможливе - вони наново відбудували історичний центр. Придивіться до року на фасаді
2.
Зробили так якісно, що цей можна сказати новобуд занесли до ЮНЕСКО. Центр в свою чергу розбивається на Старе та Нове місто. Серцем першого є Площа Ринок із варшавської русалкою - Сиреною.
3.
Сирена є захисником польської столиці. За легендою колись з берегів Атлантики на Балтику припливли дві сестри-руслаки. Першій сподобався Датський пролив, де вона і оселилася, а друга попливла далі по течії Вісли і вийшла на її берег на місці нинішньої Варшави.
Другий пам’ятник на Набережній, яку зараз активно реконструюють.
4.
Деталі багато що можуть розказати - 1953 рік
5.
На самій площі і в прилеглих кварталах купа затишних кафе і ресторанів. Пєрогарня - варенична, адже «пєрогі» польською то вареники. У Польщі справжній культ вареників. Цікаво, що начинка часто така сама як і в нас, але от в сусідів серед солодких популярні з полуницею, а не з вишнями.
6-7.
Тільки з торця можна розгледіти що цим будинкам не кілька сот років, а всього лише 60 років.
8.
А так гуляють собі туристики і не підозрюють. Трикутна площа біля замку.
9.
Приємно походити по закутках. Казкові переходи
10.
Колоритні сходи
11.
Портали старого міста - Середньовіччя збудоване з нуля за соціалістичний часів
12.
Такі прикольні деталі роблять місто цікавішим
13.
Серцем Нового міста є Замкова площа. Праворуч, червона будівля зі шпилем - замок. В центрі - колонна Сигізмунда (це вже третя версія, адже дві попередній зруйнували, їх залишки лежать поруч - на газоні збоку замку).
14.
Від площі бере свій початок Краковськє пржедмейшчє. Зараз, по вихідних її наводнюють тисячі пішоходів. На відміну від тієї ж Німеччини чи Чехії, поляки люблять прогулянки.
15.
Колись цією престижної вулицею після коронації король йшов в свою резиденцію у парку Лазєнкі.
16.
У парку цілий комплекс споруд. Місце дуже приємне для відпочинку. Найбільше мені сподобалися білочки, які просто
так застрибають на людей.17.
Пізніше збудували нову резиденцію - Віланув. До війни це було взагалі окреме місто, яке згодом поглинула польська столиці.
Цей палац також оточений парком, але значно меншим і за вхід доведеться заплатити 5 злотих. Проте якщо ви підете не ліворуч, а направо (де туристи виходять), то зайдете безкоштовно. Ніби в туалет.
18.
І сьогодні на Краковскім установи керівників держави. Тут сидить президент. Пригадуєте, як біля Ради демонстративно зрізали паркан? Так у Польщі він у кілька разів більший. До речі, форма моряків, а у Польщі є флот, як-не-як є вихід у Балтійське море, нагадує російську.
19.
Це вже більш виразні польські солдати
20.
Варшава пережила трагічні події війни. В 1944 році тут сталося повстання проти нацистів.
21.
Зараз у місті діє музей Варшавського повстання. Вхід по неділях безкоштовний.
22.
З трудом знайшли залишки муру варшавського гетто. Знаходиться ця стіна у звичайному дворі майже у районі хмарочосів.
23.
В районі Міранув, що є трохи далеко від центру, у 2013 році відкрили музей польських євреїв. Ззовні - приклад сучасної архітектури.
24.
А ця будівля з кольоровими кониками у сквері - Верховний суд Польщі.
25-26.
До яскравих прикладів модернової архітектури можна віднести центр Коперника. Тут діти у веселій формі гри пізнають науку.
27.
Оригінальне рішення архітекторів - зелений дах. Підйом безкоштовно.
28.
Майже навпроти парк зробили на даху університету.
29.
Є і штучні зелені насадження. Пальма на Єрусалимському проспекті
30.
Як для нас Дніпро, так і для поляків - Вісла. Часом її ще називають самою дикою річкою Європи. І дійсно, ніби якась Амазонка.
31.
А всього лише в 500 метрах - сучасний діловий центр.
32.
Дикуни збудували шалах та засмагають
33.
Через Віслу ходить паром і привозить пасажирів у суцільну багнюку. Але не буду нарікати, бо переправа ані копійки не коштує. Є ще круїзні тури, вихідного дня по річці - людей доставляють у якесь мальовниче село під Варшавою. Але вже платні.
34.
Не дивлячись на те, що майже 2 мільйонне місто є столицею потужної економіки в Європі, Варшаві якось не щастило з відкриттям метро. І лише у 1995 році тут запрацювала підземка. Навесні 2015 стала до ладу друга гілка. Станції простенькі та мені здалися навіть одноманітними.
35.
А це вже вокзал. Нікого нема.
36.
Неподалік знаходиться залізничний музей.
37.
Окреме слово про спальники. Майже впритул до Старого міста, на іншому березі Вісли, виріс район Прага. Попри близькість до центру, район зовсім не престижний. Навпаки, житло тут найдешевше у місті.
38.
Сталінка
39.
Був здивований, коли в квартирі друга, в якого жив, побачив аж 4 замки! Оце так Європа!
40.
В подібних районах алкоголь є одним з ходових товарів, особливо по вечорах. Купити тут можна навіть наше «Оболонь».
41.
Місцеві часом жартують, що район Прага - це своєрідна Росія. Ведмеді гуляють (тут є зоопарк).
42.
А через дорогу - православна церква
43.
Приїжджайте у Варшаву. Тут весело…
44.
… та магічно по вечорах…
45.
15 лайфаків як дешево мандрувати Польщею Балтійське море задоволєнья: Нестандартна мандрівка Польщею веселого вусаня На крилах над Варшавою - вид з хмарочосу Жешув - красиве місто, яке не лежить на туристичних шляхах Класний Вроцлав: пряничні будинки, стрункі костели, вуличні гноми та сире м'ясо на обід Перемишль - яке воно життя по ту сторону кордону? Замостя - перлина Ренесансу: три площі Ринок, вірменські кам’яниці, вражаюча ратуша та привітні люди Балтійський Гданськ: Прусські будиночки, янтарний стадіон, Лех Валенса та елегантні лебеді