4 вересня 2010 р. - 25-ті роковини смерті Василя Стуса. Як краще вшанувати поета в такий день? Звичайно, читаючи його твори.
Десять сніжнів, зо два брудні -
це і літо і зима.
Ой і роки ж замарудні,
розтриклята Колима!
(
Палімпсести, Частина 2)
Які цікаві слова! Це вже точно не запозичення. Сніжні місяці - сніжні. Брудні місяці - брУдні.
Можливо, хтось знає
(
Read more... )
Reply
Нічого собі, ну в вас і уявлення про науку... чи про літературознавство :)
Reply
Reply
http://www.ukrlit.vn.ua/info/criticism/basic.html
Reply
Літературознавча текстологія і літературознавче джерелознавство ще містять якісь елементи науковости. Але теорія літератури, літературна критика й т.п.
Узагалі "гуманітарні науки" - нонсенс, бо наукою у вузькому сенсі можна вважати лише те, що, наприклад, у англійській можна назвати science, цебто лише точні й природничі науки. Просто лінгвістика тихенько рухається в бік наук у властивому значенні. А от літературознавцям треба змиритися з тим, що їх "дисципліна" - це лише art.
Згадуються слова одного мого друга-лінгвіста, мовляв, нема на Україні пристойних мовознавців, одні, вибачайте за лайку, філологи.
Reply
Цікаво, а теорія віршування? Всі ці віршові розміри, рими, строфи тощо. Хіба це не науковість?
Reply
Reply
Reply
Reply
Не надто систематично цікавлюсь політологією, але складається враження, що на позначення політології в англійській вживається вислів political scienсе, а не art.
> вживаючи його, бажано говорити про "галузі знання", а не власне "науки".
Але ж із німецької Wissenschaft перекладається в першу чергу як наука, а не галузь знання, і навпаки, якщо не помиляюсь, нашому наука в німецькій найбільшою мірою відповідає Wissenschaft, а не якесь інше слово.
Загалом, я до того, що англійське science не зовсім збігається із нашим наука. У нас наука не асоціюється насамперед із природничими. Серед завдань із логіки на обмеження і узагальнення понять одне передбачало пошук видового до "наука", то дехто називав історію чи мовознавство, а ще частіше ці науки згадувались, коли слід було знайти кілька співпідпорядкованих понять (наводились приклади типу: "економіка, історія, фізика, логіка"). Це спостерігалось в різних групах, студенти були в основному молодших курсів, юридичного профілю. Тож, як на мене, некоректно переносити на ( ... )
Reply
Reply
Leave a comment