Не втримався, щоб не залишити коментар щодо того, як це слово вживають сьогодні на радіо, телебаченні, а часом і в газетах! Слово "ВІРНО" в українській мові ніколи не мало значення "правильно"! У слова "вірно" є два значення, які подані у Словнику Грінченка, а саме: 1) віддано; 2) щиро. Ніколи не чув ні від своїх дідів чи бабусь, ба навіть від
(
Read more... )
Comments 20
Reply
Reply
Reply
Reply
Це не в СУМ-і з’явилося. Перший після Грінченка нормальний словник української мови Калиновича (1948) також подає вірний у зн. «правильний» в перекладах і верный, і правильний.
Про цей помилковий припис див. запис вірний-правильний.
Reply
Reply
Але ж ви посилатеся не на сучасну мову, а на ідеалізовану, якимось чином очищену культурну мову. Той же Антоненко-Давидович, роздаючи свої поради, відмічав особливо, що в сучасній мові вірно заступає правильно. А ще ви посилаєтеся на Грінченка. От самі спробуйте знайти у Грінченка правильний, правильно. Немає! А вірний саме в потрібному значенні «істинний» знайдете легко.
>притягувати за вуха етимологію можна,
В обговоренні за наведенним посиланням я вже відкинув як недостойний цей арґумент, що, мовляв, неважливо, як було колись. І навів ще кільканадцять сучасних посилань для спростування.
Етимологія важлива, коли ви намагаєтеся очиститу сучасну мову, знаходячи для цього підстави. Історія і надає певні свідчення, як щось вживалося раніше і з якими значеннями.
Reply
Reply
Reply
"конструктивний" коментар ви,мабуть, вирішили залишити, щоб мене ще разок покоробило? :) на жаль, я відчуваю естетичне задоволення від літературної мови. окрім того, в мене розвинуте чуття мови, що вам, як бачимо з вашого ж допису, не властиве взагалі (я аж ніяк не пурист, до речі). ну, кожному своє.
свій же допис можете переписати собі на стіну в кімнаті червоною фарбою та великими літерами (ну, щоб цілу стіну займав для більшої виразності :) ), а через кілька десятиліть вас цитуватимуть, переконуючи українців у тому, що в слова "вірно" є таке значення, у якому його вжив колись дуже шановний блоґер :)
і ще одне: у вас на щурові права кнопка на западає? :) (мене теж цитуватимуть, судячи з вашої логіки :)))) )
Reply
ДУЖЕ вірно vs. вірно
у школі вчилися? є ще щось "істинніше" за саму істину? :)
Reply
Reply
Leave a comment