Прочитавши суперовий пост
raskalov-vit про «
Запретный Минск» у мене з’явилося нестримне бажання подивитися на столицю Білорусі з висоти.
Одначе у нас все було у стилі сучасної Білорусі - офіційно і під наглядом. Але про все по порядку.
У холі готелі «Білорусь» нас одразу ж запримітив типово радянський чоловік років з 45 з бейджиком Security service та ім’ям Сергій. Він ввічливо повідомив, що за 25 тисяч рублів (2,5 доларів) з людини можна піднятися на дах готелю.
1.
І ось за хвилину ми вже стояли у прозорому ліфті. Окрім нас туристів більше не було - Сергій став нашим персональним гідом. Мовчазний охоронець натиснув кнопку з числом «22» і з кожної секундою Мінську ставало все більше і більше. Напружену мовчанку перервало моє питання про те, хто ж зупиняється у готелі.
- Приезжают россияне, но и иностранцы бывают, - повідомив він.
Сергій чудово розумів українську але задав дурне питання звідки ми.
- У вас есть 40 минут, - відрізав він.
І тут почалося - камери заклацали. За цим всім процесом ретельно спостерігав охоронець.
«Ні - ні» - головою покачав Сергій, коли побачив наше бажання піднятися до флагштоку.
2.
З даху «Білорусі» найкращий вид на історично-відновленний центр Мінська - Троїцьке передмістя. За ним - палац республіки.
3.
Початок проспекту Переможців та палац спорту з банкноти у 5 тисяч рублів
4-5.
Біла довга будівля з написом «Минск - город герой» - готель «Панорама».
6.
Промені пробиваються крізь хмари
7.
Купол та стела - новий музей ВВВ. Цікаво, що на ньому майорить прапор СРСР - знамя перемоги. Житлові висотки ззаду підсвічуються і ввечері коли проїжджаєш скрізь створюється відчуття ніби то гори.
8.
Вид в бік площі Перемоги
9.
Церква-муравьовка. Таких у Білорусі більшість. Підпорядковуються вони Москві. Є тут і аналог УПЦ КП, одначе її позиції дуже слабкі.
10.
На майданчику встановлені безкоштовні біноклі. У наближені -
бібліотека «чупа - чупс». 11.
Роботи мінського «Зеленбуду»
12.
Парк та площа державного прапору вдалечині
13.
Набережна Свіслочі
14.
Біла будова - оперний театр
15.
Білий колір домінує у столиці Білорусі
16.
Ось так ми відкрили для себе найкращі види на столицю Білорусі!
Піднятися на дах «Білорусі» можна щоденно з 12 до півночі. Нажаль знижок для студентів немає.
Окрім цього у Мінську є оглядовий майданчик на національній бібліотеці. Також гарні види відкриваються з 54-метрового колеса у парку Горького.
Публікації з минулих поїздок до Білорусі:
Я у Білорусі: мої перші півмільйона, «ковбасна» тусовка і «Молдер та Скалі» на дачі під Брестом Їжджу Білоруссю: веселі голландці у місці розпаду СРСР, живі волохаті зубри та 100 метрів від Польщі Їжджу Білоруссю: знайомство з Гродно, я готую борщ та вечеря з 4 дівчатами Західна Білорусь: реклама від ДАЇ, кольорові будиночки Гродна та щедра бабуся у поїзді Я прогулююсь Мінськом: бібліотека «Чупа-чупс», район «новых русских» та ніч з незнайомцями Мій другий день у Мінську: середньовічні замки, блискавичний автостоп та ніч на «зірці» День з номером 12: Мінськ з висоти пташиного польоту, обід у колі чиновників та столичні парки Хепі-енд у Мінську: знайомство на висоті 54-ьох метрів, футбол та розваги у трамваї Північна столиця Білорусі: Автостоп на трьох, «водки будешь?» та вечірній Вітебськ Вітебськ: панічне витрачання зайчиків, вид на місто з ратуші та плацкарт по-божеськи Покидаючи Білорусь: Заспаний Гомель, «20 лет уже терпим», «Халявино» та Україна об’єднує серця «Прибалтійське тріо». №2 Масштабна розбудова Мінська, друг Василь та борщ по-білоруськи «Прибалтійське тріо». №3 Білоруські квартири, грандіозна «Мінськ Арена» та приїзд до Литви