Козацька Русь

May 13, 2024 22:30

Этот пост можно прочитать на русском языке
Другий пост із серії публікацій "Націоналізація українського козацтва в XVII-XVIII ст.".
Перший див.    Вступ

У Західній Європі ще у 80-х роках ХVI ст. національна і релігійна приналежність козацтва залишалася невизначеною і дуже неясною - одні автори вважали їх християнами, інші мусульманами. Ця ( Read more... )

Україна, конструктивизм, українське козацтво

Leave a comment

Comments 4

zorjan88 May 14 2024, 18:34:50 UTC
Росiйська історіографія базується на цьому міфі : "Галицко-Волынское княжество чуть больше века спустя, после его образования, полностью поглотили Литва и Польша, это было незначительное, локальное, эпизодическое государственное образование в Восточной Европе.
В то время как на базе Владимиро-Суздальского княжества возникла Россия, Российская Империя, которая не просто сохранила культурную, национальную, религиозную идентичность от Древней Руси, но и стала одной из самых больших империй в истории вообще..."
Ви не могли би розтлумачити у чому полягає хибність цього твердження ?

Reply

y_kulyk May 14 2024, 19:18:45 UTC
Спробую, але, якщо не заперечуєте, вже завтра.

Reply

y_kulyk May 15 2024, 19:15:35 UTC
Почати тут, напевно, треба з того, що сама концепція "Стародавньої Русі" є штучною, історіографічною, а не історичною. Вона була сформована в рамках російської імперської історичної науки, яка створювалася як історія держави, для того щоб відрізняти один історичний період від іншого. В основу "безперервності держави" було покладено династичний принцип - рахували "від Рюрика". Про династію див. мій коментар тутУсі міркування, подібні до наведеного Вами, базуються на понятті "держава". Але в ту епоху держав у сучасному розумінні не було. Були володіння (отчини) окремих правителів, і коли рід згасав, зникали і "держави". Типовим прикладом тут може слугувати те ж Галицько-Волинське князівство. Або стародавній Київ - він занепав якраз унаслідок того, що тут не сформувалася "своя" династія ( ... )

Reply

zorjan88 May 15 2024, 22:41:59 UTC
Дякую Вам !

Reply


Leave a comment

Up