Як змінився Львів за останні 5 років

Feb 07, 2013 12:39



Нарешті остання публікація з моїх цьогорічних мандрівок на Новий рік до Карпат. Завершальну частину присвятив тому, що змінилося на перший погляд туриста у Львові за останні років з 5.

Мабуть, якщо рахувати рази, скільки я був у цьому чарівному місті, то назбирається з десяток. Одначе, у 2009-2010 роках для мене Львів був лише перевалочним пунктом (у ті часи жив у Чехії та шукав там роботу).

І ось, у грудні 2012 - січні 2013 пощастило трошки погуляти по місту та побачити, що ж дійсно змінилося з того часу.
Залізничний вокзал - перше місце, куди прибуваєш. На площі перед будівлею все то й самий безлад - машини розвертаються де хочуть. Автостанцію , що поруч, теж до ладу не привели.

Водночас фасади промислових будівель уздовж вулиці Чернівецької, що веде до Двірцевої площі, замість чорних та сірих тонів освіжили яскравими фарбами.

А ось в історичному центрі, не дивлячись на масштабні підготування до Євро-2012, ще досі багато старих австрійський будиночків, які потребують негайного ремонту.

1.



Тут взагалі - пластикові вікна білого кольору та кондиціонері на фасаді

2.



Кнопки для світлофору - пішохід, натисни і чекай зелений. Зручно, бо даремно не зупиняти трафік. Одначе у Львові мало бачив. У Литві, Польщі чи Чехії такі саме кнопки є майже на кожній «зебрі».

3.




У транспорті Львова на перший погляд зміни не сильно помітні. Мабуть, якщо порівнювати з Донецьком. Так, місто закупило близько сотні вживаних автобусів з Європи.

4.



Та отримало нові машини до Євро-2012. До речі, кожне приймаюче місто чемпіонату мало свій колір транспорту. У Донецьк постачали фіолетові машини, у Київ - жовті, парк харківських транспортників поповнювався автобусами та тролейбусами зеленого кольору, а у Львові надходив синій транспорт.

5.



Цікаво, що є у Львові готель «Київ». У 2006 році зупинявся з друзями тут. Двохмісний номер коштував 50 гривен. Одначе наступного року його закрили на ремонт. Пройшло вже 6 років, а готель досі не працює.

6.



Хіба що смітники змінилися і «штаб КПУ» прибрали. :D

2006

7

2013

8.


^^^ Зверніть увагу, що у Львові втілюється проект із роздільного збору сміття. Наші донецькі комунальники теж втілювали цю екологічну ідею, одначе компанія «Грінко», яка займалася цим питанням, розвалилася. І тепер пірамід для ПЕТ-пляшок у нас немає.

На вулицях столиці Галичини і досі можна побачити ось такі диковині автомати з газ водою. Вони виглядали так, ніби дійсно працюють у теплу пору року. Для туристів то екзотика.

9.



Трошки відійду від теми.

Саме під час цієї поїздки на мене дійшла думка зробити такий кадр. Це була перше фото з банкнотами за перші 2 тижні нового 2013 року.

10.



Друге потім буде у Черкаській області

11.


Перед оперним була встановлена Новорічна ялинка. Журналісти «Комсомольскої правди» назвали її найбільш живою поміж шістки великих міст України.

12.



Одна з помітних позитивний змін за останній час у місті Лева - проведення традиційного різдвяного ярмарку на площі перед оперою. Тут на свята вже як останні 3 роки можна зігрітися глінтвейном, скуштувати стейк чи прикупити додому меду.
Вперше таке побачив у Чехії у 2009 році. Там вже тоді то було звичною справою. У Донецьку теж з’являється така традиція - цього року на площі Леніна встановили перші кіоски.

13-18.


















Ще один плюс від проведення Євро - встановлення вказівників з цікавинками міста. Дуже корисна річ, особливо тут, де по мапі важко орієнтуватися, враховуючі зігнуті вулички.

19.



Вперше бачу, щоб вулиці патрулювали жінки. У нас то зазвичай такі товстуни.

20.



До речі, у Львові ще й досі працює парфумерна фабрика. Туалетну воду «Білі троянди» мій дід просив купити для бабусі ще у 2006 році. І от, нарешті, на цих святах я їх знайшов!

- Пахнет как у моей бабушки на даче, - зауважив один з моїх друзів.

І дійсно і запах і стиль флакону був немов з 60-х років. Привітній охоронець, в якого я ще по телефону питав режим роботи магазину при фабриці, спочатку думав мовляв, то для мене духи. :-)

21-22.






Вже кілька років як у транспорті Львові немає кондукторів. Талон купуєш у водія, а потім його компостуєш. Вартість проїзду 1,5 гривні / 75 копійок студентам.

23-24.






На вулицях Львові продають такі от обереги

25.



За останні роки у Львові з’явилося купа цікавих закладів (кафе, ресторанів). Наприклад, «Криївка», «Гасова лямпа», «Мазох».

Цього разу я відкрив для себе «Дім легенд» - кафе на 4 поверхи. У певний час біля закладу мужичок розповідає легенди.

26-27.






Інші заклади

28-29.






Так що позитивні зміни є, але хотілося, щоб їх було побільше!

ІНШІ ПУБЛІКАЦІЇ З НОВОРІЧНОЇ ПОЇЗДКИ:

Репортаж з львівського села: Скільки коштує відпочити в українських Карпатах
Сонячний день у Мукачевому: Прогулянка по секстаполісу Закарпаття
А чи такі міста Донбасу? Як виглядають райцентри Львівщини
ДрогоБич: обласний центр зниклий з мапи України
Контакти автора:
+38098 725 04 69
bespalov_vlad@i.ua

Я рекомендую: Турагенція «Діон»




Західна Україна, Львів

Previous post Next post
Up