Люблін - середньовічне місто бородатих козлів

Oct 04, 2015 11:38




Люблін чомусь не дуже популярний серед українських туристів. Народ активніше їде до розкрученого Кракова. Зі Львова сюди трохи більше двох сотень кілометрів. По дорозі ще можна подивитися красуню Замосцю. Автобус коштує від 35 до 50 злотих.



Люблін став моїм першим великим містом в рамках своєрідного туру навколо Польщі.

Головні цікавинки починаються одразу ж неподалік від автовокзалу, куди мене привіз PolskuBus. Тут ще можна відчути українських дух. І не через контрабандні сигарети, які продають поляки.
1-2.






На ринку біля АВ продають традиційний люблінський фаст-фуд Цибуляш.
3.



Перейшовши через дорогу у бік центру можна побачити люблінський замок. По четвергах вхід всередину (а там є і оглядова башта) - безкоштовний. Львівський лев.
4.



Із замкової гори відкривається вид на старе місто.
5.



На площі перед замком дугоподібні будинки під старовину.
6.



Естетична обшарпаність
7.



Район внизу замку та старого місто вважається кримінальним. Проте тут спокійно гуляють діти.
8.



У Польщі кожне місто має свою приставку. Так Вроцлав  - це «місто зустрічей», Познань - «місто знань», а Люблін - «місто вражень».
9.



Пройшовши через Гродзькі ворота ви потрапляєте у старе місто і виходите на головну пішохідну вулицю забудовану старовинними будинками.
10.



Весь кайф у тому, що вуличка ця рельєфна
11.



На будинках малюють цілі картини. Права була одна білоруська блогер, які читав перед поїздкою, якій розмальовані фасади навіяли Прагу.
12-15.












Колорит
16.



На вулицях купа кафешек. Ціни тут значно дешевше краківських. Пиво коштує 5-6 злотих, в той час як у Кракові - цілих 9.
17.



Вулиця доволі коротенька. Саме серце міста - площа, звісно, Ринок.
18-19.






Втім, в центрі її стоїть не традиційна ратуша, а палац одружень.
20.



Тринітарська вежа - найвища споруда старого міста. Нагорі зробили оглядовий майданчик.
21.



Вид з гори. Ближча башта - Краківські ворота, дальня - ратуша.
22.



Найбільш атмосферними є бічні вулиці та закутки старого міста.
23.



Туристів на них нема, а фото виходять чудові
24-26.









Велика кількість житла у самісінькому центрі міста закинута. Кажуть, що це спірне майне. Колись тут жили євреї, потім їх виселили, заїхали нові люди, а зараз колишні власники поновлюють свої права на нерухомість.
27.



Найбільш затишна частина старого міста закінчується Краківськими воротами. Всередині музей Любліна (по вівторках вхід вільний) з крутими сходами.
28-29.





З верхнього поверху через вікна можна пофоркати місто.

Навпроти воріт - ратуша. Щодня о півдні на ній грає сурмач.
30-31.






Люблін один з трьох міст Польщі (Тихи та Гдиня ще), де є тролейбус. При чому тут є машини з автономним ходом. Транспорт може їздити певний час без «рогів».
32.



Екологічний транспорт популяризують
33.



Люблін є містом козлів, тобто «козлів». Тварина зображена на гербі міста. За легендою люблінці захотіли більше прав для свого міста і поїхали у Краків на аудієнцію до короля. Аби задобрити його розповіли цікаву історію. За нею у Любліні після атаки татар вціліли діти і коза. Коза вигодувала малечу. Королю сподобалась історія і він надав місту більше прав але попросив відобразити козу. На цю честь городяни замовили новий герб. Грошей залишилось мало і тому вирішили робити найдешевше. Герб розвернули вже по дорозі додому. Яке ж було їхнє здивування, коли вони побачили старого козла, який поїдає виноград. Вертатись назад було вже пізно..
34-35.






Трагічна частина історії не тільки Любліну, але й усього світу - концтабір «Майданек». Як і скансен знаходиться він на околиці міста і тому практичніше купувати не разові квитки на транспорт, а проїзний на 6 годин за 7 злотих.
36-38.









До війни у Любліні жило чимало євреїв
39.



Трохи стрітарту
40.



Неподалік від Краківських воріт є Puzata Chata. Правда, за словами власників, до української вона немає жодного відношення.
41.



Близькість України відчувається. У туристичному центрі (де можна безкоштовно зайти в інтернет на їхньому комп’ютері) є карти українською, а в автоматах з продажу квитків - українське меню.
42.



У Любліні є чимало українських студентів - хтось з них безкоштовно навчається за «картою поляка», а дехто викладає немалі гроші.
Лекція на газоні.
43.



Ввечері, після навчання, студенти збираються біля гуртожитків - смажать сосиски, п’ють пиво, розмовляють… Я потрапив на такий захід - суперово! Ніхто не сидить до кімнатах, всіх спілкуються на природі. Поліція, не дивлячись на заборону пити алкоголь на вулиці, не втручається. Вибачте за фото - руки тряслися :-)
44.



У 15-и хвилинах пішої ходи від Литовської площі є класний парк - Ogród Saski. Зроблений він в англійському стилі. Його окрасою є Жар-Птиця яка показує свою красу. Є і інші тваринки, що живуть у природних умовах.
45.



Місцеві комунальники встановили оригінальні охолоджувачі
46.



Забув сказати про залізницю. Вокзал знаходиться далеко від центру - тому врахуйте це. Будівля скромненька у порівняння з Вроцлавом чи Краковом.
47.



Смішне польське ім’я - Дорота
48.



У Любліні є нормальний міський транспорт, а от у провінцію їздять справжні маршрутки. Правда, з кондиціонером.
49.



Люблін відомий своїм пивом Perla. Мій кауч-серфер Лукаш, в якого я жив перші два дні, у перший же вечір пригостив ним у справжньому студентському барі. Добре пивко!
50.



Але не сказав, що наше гірше. Просто інше. А це броварня де напій варять.
51.



«Люблю тебя, блин, Люблин». Ось таке воно місто на Сході Польщі, сюди варто завітати, аби насолодитися атмосферою старого міста, побачити живий скансен чи дізнатися про трагедію Другої світової.

15 лайфаків як дешево мандрувати Польщею
Несамовита Варшава: Русалка Сирена, палаци королів, дика Вісла та атмосферне старе місто NEW Балтійське море задоволєнья: Нестандартна мандрівка Польщею веселого вусаня

На крилах над Варшавою - вид з хмарочосу

Жешув - красиве місто, яке не лежить на туристичних шляхах
Класний Вроцлав: пряничні будинки, стрункі костели, вуличні гноми та сире м'ясо на обід

Перемишль - яке воно життя по ту сторону кордону?
Замостя - перлина Ренесансу: три площі Ринок, вірменські кам’яниці, вражаюча ратуша та привітні люди

Балтійський Гданськ: Прусські будиночки, янтарний стадіон, Лех Валенса та елегантні лебеді

Музей просто неба у Любліні: дерев’яні хати, баранчик та штучне містечко NEW

подорожі, Польща

Previous post Next post
Up