Уся політика оттавського "білінгвізму" базується на одному простому припущені: "Ми знаємо, що ви все одно всі знаєте англійську. Але розуміємо, що вам подобається французька. Тому, зробимо вам приємне: напишемо щось і французькою також. Ну там назви вулиць, чи оголошеня у автобусах
(
Read more... )
Comments 30
Reply
Але коли це місто називають "двомовним", це все одно, що називати чемпіоном з бігу людину, що не здатна пробігти 400 метрів за 5 хвилин.
Reply
Врешті, така ж сама ситуація - з ірокезькою або алгонкінською мовою в індианських резерваціях Онтаріо та Квебека. Англійську або французьку, залежно від провінції, там розуміють набагато краще, а рідна мова - це вже для туристів.
Reply
Парадокс Канади у тому, що країну оголошено "двомовною" - тоді як це, м'яко кажучи, дуже далеко від реальності.
Reply
Reply
Взагалі назви - річ цікава: "Румунія" на аесть Римської імперії; "Росія" на честь Київської Русі: "Литва" на честь ВКЛ. Що там ще у списку? :)
Reply
Reply
Reply
Reply
Але, як на мене, білінгвізм - це коли людина легко і без напруги може підтримати розмову обидвома мовами, легко пише обидвома мовами без істотних помилок, без проблем читає великі тексти обидвома мовами.
Щодо першого пункту, кияни часто відповідають на українську російською. Значить, відповідь українською вимагає певної напруги. Чи ні?
Reply
Leave a comment