Ще один крок, щоб вирватися з "русского мира"

Jul 28, 2014 08:28

Шановні учасники, хочу звернути увагу на проблему, яка, можливо, комусь видасться дражливою, оскільки більшість записів у цій спільноті написано російською. Як і багато україномовних, я толерантно ставлюсь до російської. Але натрапивши на міркування одного патріота, чий патріотизм аж ніяк не збираюсь ставити під сумнів, відчула, що необхідно ( Read more... )

мова, думка, роздуми

Leave a comment

Comments 69

(The comment has been removed)

massacra July 28 2014, 10:03:01 UTC
мене вже задовбало сперечатись на цю тему. як російською хтось каже "слава украине!" - так це привід ватнікам, доооо. а як деякі наші надто швидкі закликають стріляти всіх російськомовних без розбору, бо вони потенційні зрадники - то це ситуація зараз така, ага.

москва не має монопольного права на російську мову. там просто є зараз домінуючий прошарок бидлоганів і шовіністів, з якими ми і боремось. насильно україномовним не будеш, 23 роки незалежності це показали, досить наступати на ті ж самі граблі. вся ця примушувальна політика ні до чого не призведе, лише більш відверне російськомовних, що й відбувалося всі ці роки

Reply

(The comment has been removed)

irengloria July 28 2014, 18:57:44 UTC
Перепрошую, не зауважила ваш коментар, але на ваші питання вже відповіли нижче:
http://lenta-ua.livejournal.com/2340214.html?thread=7407222#t7407222

Reply


tiresome_cat July 28 2014, 09:49:47 UTC
"А чо это вы (проклятые хохлы) на русском пишете?! Пишите на мове!"

Нельзя воспринимать это серьезно. Если я в ответ на подобные "высеры" начну писать и говорить исключительно на украинском, это будет значить что я признаю за ватниками монопольное право на русский язык и культуру. Ну уж, извините, нет. Единственное монопольное право, которое я согласен за ними признать - это право сгнить в путинском болоте.

За что я люблю Украину - это именно за возможность жить свободно. Не нужно никого ни к чему принуждать. А украинский язык и так по вполне объективным причинам (и уже в недалеком будущем) станет основным языком общения в стране.

Слава Україні!

Reply

massacra July 28 2014, 10:05:20 UTC
влучно, добавити нічого)

Reply

irengloria July 28 2014, 13:52:27 UTC
Можете не визнавати за ватниками монопольне право на російську мову, але ж тоді не дивуйтесь, якщо вони вас вважатимуть просто зіпсованим чи другосортним росіянином. Російська мова хочете ви цього чи ні, і у ватників, і у світі асоціюється в першу чергу з Росією. Власне, закид ватників означає, що українці не можуть обійтись без російської, а це підігріває їхні імперські амбіції.

Українською вас ніхто не змушує розмовляти, але ж сфера української розширюватиметься лише тоді, коли дедалі більше людей у все більшій кількості ситуацій вибиратимуть мовою спілкування саме українську.

Reply

tiresome_cat July 28 2014, 16:11:08 UTC
Мені байдуже, ким мене вважатимуть ці "росіяне". Чи варто мені турбуватися про те, які ще дурощі влізуть ватникам до мізків, або що в них там є на взамін? Так все життя можно провести оглядаючись на ідіотів.

Reply


cheeha July 28 2014, 09:50:33 UTC
Язык - это средство общения и, как правило, человек общается на том языке, на котором его понимают окружающие и другие люди, с которыми он хочет общаться. Обращаться к людям, не знающим украинского языка, по-украински как-то бессмысленно так же, как стараться объясниться где-нибудь в Канзасе по-русски. Одно дело, когда в Киеве от тебя презрительно требуют "объясняться на понятном всем языке". Очевидно, что это только выражение презрения к украинскому языку. Другое дело, когда "sorry, I don't understand you ( ... )

Reply

irengloria July 28 2014, 14:03:10 UTC
> выходцев с пост-советского пространства связывает не только русский язык, но и общая история и советская культура

І зараз українці на своїй шкурі відчувають черговий вияв цієї культури, за якою, по суті, завжди стояв російський шовінізм. Чесно кажучи, це - не та спадщина, яку б хотілось передати майбутнім поколінням. Я розумію тих, в кого на пострадянському просторі залишились друзі ще з радянських часів. Але все ж хотілося б, щоб наступне покоління спілкувалось зі значно ширшим колом людей неукраїнського походження: поляками, угорцями, чехами, французами, німцями, канадцями тощо. З іноземцями, звісно, варто переходити на мову, якою володіють обидва співрозмовники. Але ж проблема в тому, що російська часто використовується у спілкуванні з тими, хто чудово розуміє українську.

Зрештою, можна робити двомовні записи. Коли в українській патріотичній спільноті майже всі записи російською, це тільки утверджує ватників в думці, що українці насправді є частиною "русского мира".

Reply

cheeha July 28 2014, 23:37:17 UTC
Историю мы уже не изменим, а вот культуру не стоит оценивать так однобоко. В любом случае - мы родом оттуда и мы понимаем друг друга лучше, чем мы понимаем англичан или индусов. Судьба разбросала нас по всему миру и мы можем воспользоваться нашим общим пониманием друг друга, чтобы понять людей в разных уголках света. Для наших детей, выросших в разных странах, это окно взаимопонимания уже будет закрыто. Я ценю эту возможность.

Reply

maksymus July 28 2014, 14:07:37 UTC
Ви дуже правильно помітили, що російська мова на пострадянському просторі це в першу чергу радянська мова^ http://maksymus.livejournal.com/166232.html

Reply


luche_chuchhe July 28 2014, 11:14:01 UTC
Погоджуюсь ( ... )

Reply

irengloria July 28 2014, 13:52:50 UTC
Дякую!

Reply


grid_ua July 28 2014, 11:54:29 UTC
Мои родители учили меня в детстве, что воспитанный человек должен вести диалог на языке собеседника, если, конечно, он владеет этим языком. Поэтому я полагаю, что проблема языка надуманна: хочу - говорю по-украински, хочу - по-русски. А любой, кто видит в моей русскоязычности ущербность Украины и её народа, пускай идёт лесом.

Reply

lovkyj_man July 28 2014, 13:24:31 UTC
Интересно то как Вы пошли тут против совета своих родителей и ответили на украиноязычный пост по-русски.

Reply

luche_chuchhe July 28 2014, 13:36:54 UTC
+ стотищмільйонів )))
за цими усіма розмовами про "немає різниці, якою мовою розмовляти" в 9 випадках з 10 стоїть "я буду розмовляти як мені зручно, а ти підлаштовуйся". Що цікаво, вони цього _взагалі_ не помічають.

Reply

lovkyj_man July 28 2014, 14:00:39 UTC
Я сам питання не вивчав, тобто не вивчав з застосуванням статистичного підходу. Підозрюю, що дійсно існують різні категорії людей з різними причинами невживання української. Відповідно і мовна політика має підходити до різних груп диференційовано. Для заохочення "російськомовного українського націоналіста" до переходу на українську треба використовувати одні стимули, а для заохочення суржикомовного чиновника, який вважає, що російська - то "мова начальства", зовсім інші. Напевно більшість вже дозріла до того, що мовна політика потрібна, але питання в тому якою вона має бути, як її сформулювати та просувати.

Звичайно, в значній частині коментарів плутають мовну політику з втручанням в приватну сферу, ототожнюють саме існування такої політики з "примусом говорити певною мовою". На цьому змішуванні часто грає і російська пропаганда.

Reply


Leave a comment

Up