Шановні учасники, хочу звернути увагу на проблему, яка, можливо, комусь видасться дражливою, оскільки більшість записів у цій спільноті написано російською. Як і багато україномовних, я толерантно ставлюсь до російської. Але натрапивши на міркування одного патріота, чий патріотизм аж ніяк не збираюсь ставити під сумнів, відчула, що необхідно
(
Read more... )
Comments 69
(The comment has been removed)
москва не має монопольного права на російську мову. там просто є зараз домінуючий прошарок бидлоганів і шовіністів, з якими ми і боремось. насильно україномовним не будеш, 23 роки незалежності це показали, досить наступати на ті ж самі граблі. вся ця примушувальна політика ні до чого не призведе, лише більш відверне російськомовних, що й відбувалося всі ці роки
Reply
(The comment has been removed)
http://lenta-ua.livejournal.com/2340214.html?thread=7407222#t7407222
Reply
Нельзя воспринимать это серьезно. Если я в ответ на подобные "высеры" начну писать и говорить исключительно на украинском, это будет значить что я признаю за ватниками монопольное право на русский язык и культуру. Ну уж, извините, нет. Единственное монопольное право, которое я согласен за ними признать - это право сгнить в путинском болоте.
За что я люблю Украину - это именно за возможность жить свободно. Не нужно никого ни к чему принуждать. А украинский язык и так по вполне объективным причинам (и уже в недалеком будущем) станет основным языком общения в стране.
Слава Україні!
Reply
Reply
Українською вас ніхто не змушує розмовляти, але ж сфера української розширюватиметься лише тоді, коли дедалі більше людей у все більшій кількості ситуацій вибиратимуть мовою спілкування саме українську.
Reply
Reply
Reply
І зараз українці на своїй шкурі відчувають черговий вияв цієї культури, за якою, по суті, завжди стояв російський шовінізм. Чесно кажучи, це - не та спадщина, яку б хотілось передати майбутнім поколінням. Я розумію тих, в кого на пострадянському просторі залишились друзі ще з радянських часів. Але все ж хотілося б, щоб наступне покоління спілкувалось зі значно ширшим колом людей неукраїнського походження: поляками, угорцями, чехами, французами, німцями, канадцями тощо. З іноземцями, звісно, варто переходити на мову, якою володіють обидва співрозмовники. Але ж проблема в тому, що російська часто використовується у спілкуванні з тими, хто чудово розуміє українську.
Зрештою, можна робити двомовні записи. Коли в українській патріотичній спільноті майже всі записи російською, це тільки утверджує ватників в думці, що українці насправді є частиною "русского мира".
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
за цими усіма розмовами про "немає різниці, якою мовою розмовляти" в 9 випадках з 10 стоїть "я буду розмовляти як мені зручно, а ти підлаштовуйся". Що цікаво, вони цього _взагалі_ не помічають.
Reply
Звичайно, в значній частині коментарів плутають мовну політику з втручанням в приватну сферу, ототожнюють саме існування такої політики з "примусом говорити певною мовою". На цьому змішуванні часто грає і російська пропаганда.
Reply
Leave a comment