Шановні учасники, хочу звернути увагу на проблему, яка, можливо, комусь видасться дражливою, оскільки більшість записів у цій спільноті написано російською. Як і багато україномовних, я толерантно ставлюсь до російської. Але натрапивши на міркування одного патріота, чий патріотизм аж ніяк не збираюсь ставити під сумнів, відчула, що необхідно
(
Read more... )
Reply
І зараз українці на своїй шкурі відчувають черговий вияв цієї культури, за якою, по суті, завжди стояв російський шовінізм. Чесно кажучи, це - не та спадщина, яку б хотілось передати майбутнім поколінням. Я розумію тих, в кого на пострадянському просторі залишились друзі ще з радянських часів. Але все ж хотілося б, щоб наступне покоління спілкувалось зі значно ширшим колом людей неукраїнського походження: поляками, угорцями, чехами, французами, німцями, канадцями тощо. З іноземцями, звісно, варто переходити на мову, якою володіють обидва співрозмовники. Але ж проблема в тому, що російська часто використовується у спілкуванні з тими, хто чудово розуміє українську.
Зрештою, можна робити двомовні записи. Коли в українській патріотичній спільноті майже всі записи російською, це тільки утверджує ватників в думці, що українці насправді є частиною "русского мира".
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
майже те саме і білінгви, наприклад більшість киян.
тому всі іноземні структури які відають Україною мають штаб-квартири в Москві.
навіть за українським фейсбуком слідкує московське представництво.
але з Москви не модерують соціальні мережі і не освітлюють політику в іноземних медіа щодо Болгарії чи Литви.
не лише росіяни не вважають Україну окремою державою, вони навязали таку думку і чисельним іноземцям.
Reply
Reply
Reply
З іншого боку, моя особиста реакція на зовнішню спробу змусити мене писати тією чи іншою мовою суто негативна. Напевно, я не одна така і це теж варто взяти до уваги.
Reply
Я у записі відмітила і цей аспект - американці, які боролись проти Британії, не мали іншої мови, крім англійської. Однак там, де місцева мова відрізняється від мови імперії, після здобуття незалежності становище місцевої мови зазвичай покращується. На пострадянських теренах прикладом можуть бути країни Балтії.
> Я просто не люблю, когда меня стараются построить и обязать шагать в ногу. Вообще, всегда лучше добиваться желаемого результата поощрением, а не запретом.
Скажіть, а чому ви агітацію із закликом більше розмовляти українською інтерпретуєте як "спробу построїти" чи щось заборонити? Не сприймайте як докір, але мені справді дуже цікаво простежити хід вашої думки.
Reply
Reply
А пишете ви дуже грамотно. Хороша у вас була школа.
Reply
Reply
власне те саме могло б бути і з Україною якби ми були розділені океаном.
себто могла б бути ще одна Росія, як цього дуже хочуть геть усі російські ліберали.
завжди перемагає та мова яка є мовою міжнаціонального спілкування.
в Україні є багато регіонів де зовсім не розуміють українську але принаймні сяк- так можуть пояснити російською.
скажімо мадяри і румуни Закарпаття і Буковини українську не вчуть принципово, міжнаціональною мовою в цих західних областях стала російська, раніше була німецька.
Reply
Leave a comment