Слово оукраина трапляється в означеному джерелі (Пересопницьке Євангеліє, 1561) кільканадцять разів у двох значеннях, які легко встановити наочним порівнянням зі словенським (Елизаветинская Библия, 1751) і латинським (Vulgata Clementina, 1590) перекладами.
Головним запереченням словенського походження імен Олега і Ольги поки що була сумнівність одзвінчення (olcha > olha), котре насправді для української закономірне:
Олех (Олега, Ольгов Колодѣзь, Ользовый Пристень) - р., п. пр. Бабки (бас. Сів. Дінця). Назва від місцевого ботанічного терміна олех «ольха, ольшаник» (Alnus Gaerth.) - дерева і кущі з
( Read more... )
Ґерхард Фрідріх Міллер (1705-1783), люто зненавиджений російськими антинорманістами за розробку теорії про скандинавське походження чужої для них Руси, зробив значно руйнівніший внесок в історію чужої для нього України.
Лета 7174 Генваря в день по Государеву Цареву и Великого Князя Алексея Михайловича всея Великія и Малыя и Белыя Россіи Самодержца указу и по наказу из Приказу Малыя Росіи... хто имяны жилецкіе тяглые люди в какіе оклады и оброки хто чем обложены, и то писано в сих книгах ниже сего порознь по статьям. Города Нежина мещане
( Read more... )
Під час читання цієї словникової статті допитливу людину достеменно охоплює надусіляка веленіжність і благомисленне умиротворення, позаяк саме на цих предивних і загадкових істотах старосвітської України трималася вся козацька держава, саме з них виходили сотники, полковники і гетьмани.
Про що свідчить лист компанійського осавула Максимовича до охотницького полковника Новицького стосовно віднайдених решток подвір'я Хмельницького в Чигирині, на той час давно знищенім.