Замок Сент-Міклош у Чинадієво біля
Мукачева є чудовим зразком того, як історичні споруди слід передавати у приватні руки. Знаходиться він у пару кілометрах від іншої архітектурної родзинки Закарпаття -
палацу Шенборнів обабіч траси «Київ - Чоп».
1.
З 2001 року фортецею опікується закарпатський художник Йосип Бартош: обідраний та з подертими типовими радянськими стінами всередині замок митець перетворив на альтернативну галерею із середньовічними залами.
2.
Перший поверх відреставрований і передає дух тієї епохи - не просто звичайний краєзнавчий музей, як то у замках Мукачева чи Ужгороду. Митець опікується спорудою професійно.
3-5.
Навіть деталі розставлені зі смаком
6-7.
Піднімемося на другий поверх. Кажуть, що у стіни замку заживо замуровували людей, мовляв це підвищувало його обороноздатність.
8.
Екскурсії замком проводить особисто пан Бартош. А ось другий поверх - «розбитий», одначе і ці руїни грають на руку мистецтво: вони стали прекрасним фоном для картинної галереї.
9-11.
Є тут навіть таємний хід. Орендар демократично віднісся до збору коштів на реставрацію. Фіксованої плати за вхід нема - відвідувачі кидають у скриньку свою «ціну».
Казковий палац графів Шенборнів: 52 димарі, стара черепиця, флюгери з левами та гори Відкриваємо Білгород-Дністровський: Фортеця хитрих генуезців та найстаріше місто України Містечко Скалат: замок чотирьох веж, неоготичний костьол та затишний парк Замок у Збаражі: Ренесансний палац, підземні тунелі та середньовічна катівня Тараканівській форт на Заході України: царські казарми, підземні ходи та 200 загиблих солдат Нескорений замок у Дубно: чотири князі, Тарас Бульба та легенда про Беату