Обов’язковим пунктом відвідин
Мукачева має бути візит до аристократичного палацу Шенборнів, що знаходиться за 10 кілометрів від цього закарпатського містечка неподалік траси «Київ - Чоп».
Казкова будівля з гарним парком навколо зачаїлася у лісі в оточенні гір і з 1895 була резиденцією графа Ервіна Фрідріха Шенборна.
З 1946 року цей мисливський будиночок у стилі неоромантизму націоналізували (проводжу аналогію з Міжгір’ям, тільки у Шенборна все було куди більш вишукано) і з того часу він став одним з корпусів санаторію «Карпати» в однойменному селі.
1.
Зараз тут лікують неврологічні та серцеві хвороби. Місце стало Меккою для фотосесій - вихідними палац атакують натовпи наречених.
Тому, цей час не найкращий для відвідин.
Баянний, але цікавий факт: у палаці 365 вікон (як днів у році), 52 димарі (кількість тижнів у році) та 12 входів (кількість місяців у році).
2.
Колоритні димарі, стара черепиця, флюгери і досі передають аристократичний дух.
3-4.
Нагадав Масандрівський палац у Криму
Помилуватися архітектурними витворами часів Австро-Угорщини можна безкоштовно - принаймні ми нічого не платили, пройшовши навпростець через ліс.
5-7.
Нажаль всередині палац нагадує типовий радянський санаторій. Парк навколо.
8-9.
У самому селі є гарна греко-католицька церква 1937 року, а за пару кілометрів - романтичний замок Сент-Міклош, про який мова піде окремо.
В Карпатах народ продає вино, справжнє, закарпатське. Літр коштує всього 20 гривень.
10.
Дістатися поїздом «Київ - Ужгород» виходити на станції «Карпати».
З автостанції у Мукачевому п’ять разів на день їздить прямий автобус: 6:45, 9:45, 12:10, 15:10 та 17:50.
Відправлення з «Карпат»: 8:05, 10:20, 12:45, 16:00 та 18:30.
Також доїхати можна на маршрутці до Чинадієво, де подивитися тамтешній замок і проїхатися попуткою чи автобусом у бік Сваляви.
Багатогранний Ужгород: променадні вулички, чеський квартал та баранці у місті Сонячний день у Мукачевому: Прогулянка по секстаполісу Закарпаття