Німецький Нюрнберг: Фахверкова казка, ковбаски зі скоринкою та суд над нацистами

Mar 04, 2018 12:21




Влаштували собі безвізовий вікенд і поїхали на пару днів у найбільш німецьке місто - Нюрнберг. Вибір був очевидний, адже переліт з Кракова в обидва боки коштував лише 78 злотих (€ 18,5), а у Каті була подруга, в якої можна було зупинитися.

Попри населення у півмільйон місто виглядає затишним без зайвої метушні. Неодмінний плюс Нюрнбергу - близькість аеропорту до центру, лише 5 кілометрів. Цю відстань пройшли пішки, адже за квиток на метро треба було віддати цілих € 3,15. Що є, напевно, ціновим рекордом для Німеччини.

Але це, напевно єдине, що може розчарувати у місті. Попри малу туристичну розкрутку, тут дійсно є на що подивитися. А якщо поїхати у не сезон, то до кадру не будуть лізти натовпи надокучливих туристів.

На високому пагорбі над містом величаво стоїть замок, а радше - фортеця. Його доволі важко фоткати. Придивившись уважніше можна побачити схожість будівель з «Прусією» чи «Саксонією» у грі «Козаки».
1.



З пагорбу чудові види на історичний центр, адже з нього він саме й починається (або ж закінчується).
2.



Ліворуч - церква Лоренца. Під час Другої світової була сильно зруйнована. Так само, як і 80% історичного ядра Нюрнбергу. Ось кірха зблизька.
3.



Інший середньовічний храм, що своїми шпилями пронизує небо - лютеранська кірха Себальда.
4.



По всьому старому місту розкидані справжні середньовічні споруди. Башта.
5-6.






Звичайно, відновити вдалося не все, але така споруда посеред повоєнної забудови викликає інтерес.
7.



Ну а самий смак - милі фахверкові будинки! Напевно, саме через них Нюрнберг часто вважають найбільш німецьким місто.
8.



Вони ніби солодощі. Чим вам не «лимонний тарт»?
9.



Будинок Дюрера 1420 року. Саме тут жив і творив художник, ім’я якого носить міський аеропорт.
10.



Площа перед будинком Дюрера. Своєрідне підзамче.
11.



Краса у кожній деталі.
12.



Повоєнні будинки (по боках) не псують атмосферу.
13.



Найбільша концентрація фахверків на вулиці Вайсгербергассе. Не одна листівка вийшла з цими мальовничими будиночками. Якби ще машини не заважали.
14.



Без них, але вже не те.
15.



Гномикові казкові будинки можна побачити у дворі майстрів.
16-17.






Нюрнберг ще часто називають німецькою Венецією. Каналів, тут, звісно, поменше, але чарівно. Це, наприклад, студентський гуртожиток. До слова, якось під час вечірки у гостей вкрали … 12 курток! Так що не ідеалізуйте західний світ. Комусь, он, навіть верхнього одягу бракує :)
18.



А це вже Брюгге нагадує.
19.



Головна площа Hauptmarkt. На Різдво тут влаштовують один з найбільших у Німеччині ярмарків. Ліворуч Schöner Brunnen (гарний фонтан), а праворуч - кірха.
20.



Імперський розмах в архітектури можна пізнати на прикладі опери 1905 року. Чимось подібна до львівської. До слова, під нею - метро. На 500-тисячне місто аж три лінії метро.
21.



Другий представник - залізничний вокзал. Мені нагадав чернівецький або ж франківський.
22.



Стару архітектуру розбавили сучасні пам’ятники. Der Hase або заяць.
23.



І ще парочку. Звичайно, кожен з них має свій зміст і несе певний меседж.
24-25.






Найбільш неприємна та трагічна історія не тільки міста, але й усього світу пов’язана з нацистами. Саме Нюрнберг вони обрали своїм лігвом. В одному з міських парків  почали зводити цілий комплекс споруд для партійних цілей. Зал зборів який часто звуть Колізеєм.
26.



Споруда так і не була повністю добудована.
27.



Інша будівля - трибуна цепеліна. Це єдина споруда, котру вдалося закінчити. Саме тут з промовами виступав Гітлер. Зараз сюди на екскурсії водять школярів аби такого більше не повторилося.

Цікаво, що колонади не зруйнували союзники, вони самі почали руйнуватися через низьку якість робіть, адже роботи зі зведення велися поспіхом.
28.



Частина трибун закрита для відвідувачів через аварійний стан. На споруді можна розгледіти сліди від пострілів.
29.



Поруч - мальовничий парк та озеро на котрому люди їздять на ковзанах. І це у робочий день! Уявляю скільки тут народу по вихідних.
30.



Завершити все ж, хотілося на позитивній ноті. У Нюрнберзі розташований один з найбільший музеїв - національній німецький музей, вхід куди кожної середи після 6 вечора безкоштовний.
31.



Розповідь про будь-яке німецьке місто буде неповним без ковбасок. Нюрнберг, хоч і є офіційно частиною землі Баварія, історично ця територія належить Франконії!

Доказом цього - сосиски. Ось, для прикладу, Вайсвурст. Традиційний баварський сніданок з гірчицею та брецлем (крендель). Купити такі ковбаски можна у супермаркеті Lild (гірчиця йде у наборі) і коштують трохи більше 2 євро. Їх слід варити!
32.



А це вже власне нюрнберзькі ковбаски. Значно менші. Їх обсмажують до скоринки на відкритому вікні. У нашому випадку була сковорідка. Коштують 2,2 євро за 14 штук.
33.



Ці сосиски - традиційний місцевий фастфуд. Подають їх і у ресторанах. Порція з 6 штук + гарнір (картопляний салат адо капуста) коштує 6,5 євро.
34.





Ich fahre nach Berlin: чекпойнт-Чарлі, скляний вокзал, полий зуб та різдвяні вогники
В яких квартирах живуть німці: білі стіни, манекени жінок, затишні балкони та культ пива

Як я побував в німецькому Бундестазі

Дортмунд - місто важкої німецької промисловості
Кельн: сірі дахи кам’яниць, пікнік з пожежею та німецькі нудисти

Розділені муром: вилазка до Східного Берліну

подорожі, Німеччина

Previous post Next post
Up