Мікулов - затишне чеське містечко на самому кордоні з Австрією.
Джерело: www.artmikulov.cz
Він майже не відомий за кордоном як
Чеський Крумлов, тому з туристів тут здебільшого чехи. Можна зустріти також австрійців та словаків. Але останніх чехи не вважають іноземцями, адже для них є окремо Чехія, Словаччина і лише тоді закордонні країни.
Мікулов з’явився як торговельне поселення. Потім належав княжим родам Ліхтенштейнів а далі - Дітріхштейнам. Довгий час місто було відомою під німецькою назвою Нікольсбург, адже до Другої світової більшість населення (іноді навіть 90%) становили німці та євреї. Головною мовою була німецька, а чеську можна було почути у селах.
Але після війни місце виселених німців та вбитих євреїв зайняли переселенці з тодішньої Чехословаччини.
Зараз населення міста складає 8 тисяч. Дісталися сюди ми з Брно, скориставшись проїзним
на 24 години за 4 євро на людину. Завдяки цьому квитку ми об’їздили найцікавіші міста Південної Моравії (регіону у східній Чехії).
Приїхали ми на залізничну станцію Mikulov na Moravě, звідки до історичного центру хвилин 15 пішки. Йти треба в гору.
1.
Відділок поліції.
2.
У туристичному інфо центрі на головній площі можна безкоштовно поставити печатку з містом у паспорт.
3.
Одразу і не скажеш, що тут живе лише 7 тисяч.
4.
На жаль, на огляд міста було не так багато часу і тому часу на пошук гарних ракурсів (а вони тут є)було обмаль.
5.
Праворуч - будинок "У лицарів".
6.
З пагорбів Микулова відкривається чудовий вид на Святий Пагорб з капличкою Святого Себастьяна.
7-8.
Завдяки горбам у Мікулові не потрібно шукати оглядовий майданчик. Багато краєвидів відкривається просто з міста.
Після реконструкції старі панельні доми вписуються у історичну архітектуру.
9.
Домінантою містечка, безумовно, є замок або радше палац.
10-11.
Найкращий вид на нього відкривається з козячого пагорбу. І зовсім не обов’язково підніматися на башту і платити за це гроші. Ось фото з безкоштовного майданчику (плюс без людей).
12-13.
І хоча Мікулов є центром виноробства і Морава (історичний регіон Чехії) славиться своїми винами, до обіду взяли собі пива. До речі, нещодавно вийшов закон за яким хоча б одна позиції напоїв у чеських ресторанах повинна бути дешевше за пиво. До того подекуди навіть мінералка була дорожча за пиво!
14.
На відміну від Польщі, у сучасній Чехії можна побачити пам’ятник радянським воїнам. Навіть з відомим гаслом «Пролетарий всех стран соединяйтесь!».
15-16.
Цікаво, що комуністи з результатом 31% виграли вибори 1946 року, а за рік захопили всю владу, зробивши комуністичний путч.
Празька весна: 12 спогадів про шалену подорож Магічна Прага: Кам’яниці з іменами, непристойні статуї, вуличка алхіміків та вепршо-кнедло-зело Середньовічний замок Карлштейн - кульмінація чеської готики Лайфхак у 10 доларів: Як безкоштовно побачити головну площу Праги з висоти Аж у крижаний піт кидає - екскурсія у церкву, прикрашену людськими кістками Чеське місто Злін: будинки-батьовки, другий у Європі хмарочос та офіс у ліфті Мальовничий Чеський Крумлов