Напевно всі знають, що у Криму знаходиться найдовша тролейбусна лінія у світі. А от про існування іншого транспортного «рекордсмена», трамвайної лінії протяжністю у 68 кілометрів я дізнався лише складаючи маршрут поїздки по
Бельгії.
Маршрут №0 або просто «нульовий», а він тут, лише один, йде вздовж всього бельгійського узбережжя Північного моря.
1.
Береговий трамвай або Kusttram зв’язує проходить через всю країну і курсує від французького (De Panne) до голландського (Knokke) кордону.
Карта з ВікіМедія
На маршруті 69 зупинок і більшість шляху проходить саме по узбережжю.
2.
Сидиш собі на дивані і насолоджуєшся морем за вікном, бо це ж Північне, себто холодне море і просто не поплаваєш.
3.
Здається, що трамвайній лінії немає ані кінця, ані краю.
4.
Поїздка від кінцевої до кінцевої триває 2 години 21 хвилину. Вагони їздять з 5-ї ранку до півночі. На кожній зупинці є розклад.
5.
Береговий трамвай - це своєрідний туристичний транспорт по узбережжю. Ось - Атлантична стіна. Під час війни рух тут обмежили, а жителі повинні були отримати спеціальний дозвіл, аби тут проїхати.
6.
Лінія не завжди йде вздовж моря: ділянка між містами Бредене та Де Хан. Бельгійські світильники характерної витягнутої форми.
7.
Трамвайні зупинки неначе вілли. Павільйон у найбільш гарному містечку узбережжя - Де Хані.
8.
Свою історію береговий трамвай бере ще з 1885 року. Після Другої світової війни лінія поступово скорочувалася, були часи, коли вагони їздили взагалі раз на годину (як у нас, правда, тепер). Але років з 20-ит тому бельгійці зрозуміли, що екологічний транспорт слід відроджувати: закуповували нові вагони та продовжували лінії.
Нещодавно зробили демократичну систему оплату за проїзд - тарифні зони відмінили і вартість проїзду так саме як і у міському транспорті. Маршрут 0 обслуговує перевізник De Lijn. Ця сама компанія, що і у Брюгге, Генті, Антверпені та інших фламандських містах Бельгії.
9.
Разовий проїзд коштує 3 євро. Але він включає у себе необмежену кількість пересадок протягом 60 хвилин після валідацї квитка. При чому, їхати можна в обидві сторони. Тобто, сіли в Остенде, проїхалися до Де Хану, погуляли там, скажімо, 40 хвилин, і за тим самим квитком поїхали назад. Головне вкластися у відведені 60 хвилин! І у такому випадку можете їхати до кінцевої за цим квитком. 60 хвилин - це лише час на пересадки, а не тривалість всієї поїздки!
10.
Вигідніше купувати Lijn card на 10 поїздок за 14 євро. Тобто одна поїздка удвічі дешевше. Такий проїзний можна використовувати і для двох і більше людей. Головне під час компостування казати про це водієві.
Є проїзні на 1, 3 та 5 днів. Вони коштують 6, 12 та 17 євро відповідно.
До речі, скільки ми їздили, але жодного разу не натрапляли на контролерів. Але сума штрафів від 0 до 500 євро.
ТОП-10 цікавих фактів про Бельгію Брюссель - столиця Євросоюзу: Ґран-Плас, бельгійські вафлі, футуристичний Атоміум та Маннекен Піс Антверпен - місто кинутої руки Екскурсія на броварню та трохи про бельгійське пиво