Потрясающе. Хотелось бы когда-нибудь это увидеть... Фрески в интерьере меркнут на фоне росписей снаружи. Интересно количество надписей и даже штампов, оставленных посетителями ещё в XIX в.
Вы правы, я внутри даже не очень старался их фотографировать. К тому же , они показались мне наиболее слабыми из все увиденных церквей. Да, надписей много и они немного удручают. Пишут, что их оставили австрийские, а правильнее австро-венгерские солдаты. Но что тогда здесь "делают" Альберт и Каролина Кохановские и им подобные, я не знаю...
Быть может, от этих людей остались лишь эти надписи да могильные камни. По прошествии веков даже "Здесь был Вася" выглядит иначе... Мои коллеги-слависты уже много лет собирают и изучают надписи, оставленные в старинных церквах, в частности, в Софиях Константинопольской, Киевской и Новгородской. Но надписи XI-XIII вв., конечно, интересней современных.
Согласен. Где-то и в Греции Байрон свой автограф оставил :). Граффити в Киеве, в отличие от тех, что в Пскове и Константинополе, я знаю неплохо. Еще в єтом контексте, текстьі берестяньіх грамот, которьіе и Ваш учитель Зализняк изучал, представляют большой интерес.
В котрий раз розглядаю ці фрески, і кожен раз бачу щось нове. І кожен раз захоплююсь. Дуже цікаво, чому так швидко припинились такі розписи церков? Ви пишете, що в 1547 році. Яка Ваша думка? Ікнописці ще й були "романтиками" - он скільки квітів намалювали. Монастир теж увесь в квітах. Особливо там було багато бегоній. Я так ними зачарувалась, що, навіть, в храм не зайшла і тому нічого там не фотографувала. Добре, що у Вас побачила. Розп,яття, дійсно, шедевр. А розбійники які! Як би ще квітня дочекатись... Щиро дякую.
Тяжко сказати, чому перестали розписувати храми зовні. Почали розписувати при Стефані Великому, потім удосконалили це мистецтво при його сині Петрі Рарешу. Далі можливо економічні чинники далися взнаки або може запит на такі розписи пропав або одне і друге, а може ще щось інше... Квіти на стінах мене теж зацікавили. Може знаєте, що це за рослина в Древі Єссея. Розп'яття дійсно видатне, але в Хуморі чи Гуморі мені воно сподобалось більше. Ще сподіваюсь Вам його покажу. Але не скоро. Дуже гарний Ваш пост про мавзолей Нєгоша. І про Бєлград ще почитаю. З приїздом і дуже дякую!
То якісь чарівни квіти, декоративні - з усіх потрошки, але яка вишукана фантазія! Арт-деко 16-го століття. Пост про Негоша - один з моїх улюблених, - приємно, що він Вам сподобався. Дякую за привітання.
Comments 16
Я правильно понял, что это 16 век?
Reply
Покажу Вам еще фото из Шартра. Не в тему, но больше разместить негде. И если пожелаете, можете себе скопировать.
( ... )
Reply
Я этих часов на улице не помню. :)
Reply
Reply
Фрески в интерьере меркнут на фоне росписей снаружи. Интересно количество надписей и даже штампов, оставленных посетителями ещё в XIX в.
Reply
Да, надписей много и они немного удручают. Пишут, что их оставили австрийские, а правильнее австро-венгерские солдаты. Но что тогда здесь "делают" Альберт и Каролина Кохановские и им подобные, я не знаю...
( ... )
Reply
Мои коллеги-слависты уже много лет собирают и изучают надписи, оставленные в старинных церквах, в частности, в Софиях Константинопольской, Киевской и Новгородской. Но надписи XI-XIII вв., конечно, интересней современных.
Reply
Reply
Reply
Reply
Дуже цікаво, чому так швидко припинились такі розписи церков? Ви пишете, що в 1547 році. Яка Ваша думка?
Ікнописці ще й були "романтиками" - он скільки квітів намалювали. Монастир теж увесь в квітах. Особливо там було багато бегоній. Я так ними зачарувалась, що, навіть, в храм не зайшла і тому нічого там не фотографувала. Добре, що у Вас побачила. Розп,яття, дійсно, шедевр. А розбійники які!
Як би ще квітня дочекатись...
Щиро дякую.
Reply
Квіти на стінах мене теж зацікавили. Може знаєте, що це за рослина в Древі Єссея. Розп'яття дійсно видатне, але в Хуморі чи Гуморі мені воно сподобалось більше. Ще сподіваюсь Вам його покажу. Але не скоро.
Дуже гарний Ваш пост про мавзолей Нєгоша. І про Бєлград ще почитаю. З приїздом і дуже дякую!
Reply
Пост про Негоша - один з моїх улюблених, - приємно, що він Вам сподобався. Дякую за привітання.
Reply
Leave a comment