Виконую обіцяне та ділюсь досвідом бюджетної подорожі в Лондон на 4 дні, так звані "довгі вихідні", коли до суботи та неділі додаємо ще 2 дні відпустки або нагороди від начальства за сумлінну працю :-)
Нам, українцям, пощастило двічі:
по-перше, у нас є лоукостна (квитки за низькими цінами) авіакомпанія
Wizz Air, яка здійснює рейси з Києва до Лондона;
по-друге, консульство Великої Британії поки що (!) українцям візи дає (навіть, не зважаючи на нашу дурну владу) і це завжди мультивіза на півроку!
Отже, у нас є можливість літати в Лондон дешево і частостільки разів, скільки можна собі дозволити! І шкода цим не скористуватись.
Візова історія у кожного своя, скажу тільки деякі загальні рекомендації: британці не люблять чистих паспортів, і наявність банківського рахунку з історією та залишком в декілька тисяч доларів підвищують ймовірність отримання візи в декілька разів. Це не правило, яке виписане на сайті, це поради, які дав нам досвід. Проте у кожного може бути свій окремий випадок. Скажу тільки, що від чистого паспорту до туристичної подорожі в Британію треба готуватись пару років як мінімум. Колись моя подруга, гід по Британії, дала нам добру пораду, то ж я її передаю всім: спочатку треба покататись трохи Європою, адже там теж є на що подивитись! І тоді у вас не буде клопоту з відмовами у британській візі.
Тепер про Візз Ейр. Секрет будь-якої лоукост-компанії - це завчасність. Тобто, чим раніше - тим дешевше. Ну, наприклад, в жовтні дивилась ціни на травень: на нас двох до Лондона та назад - 1600 грн!!! це 200 долларів. Нормально? Та супер! В квітні ці ж квитки будуть дорожчі в рази. Ми літали в січні за 300 доларів. Але тоді я ще не була членом клубу віззейр (
інформація про клуб на сайті) і не знала, що приблизно раз на місяць для членів клубу оголошують акцію - ще 20% на всі квитки, тобто разом з клубною знижкою, виходить 30-40%. Єдине, що для Лондона відрізняється, - це поки що небезкоштовне місце багажу, як на інших рейсах. Одне місце багажу туди і назад коштує 460 грн. Ну або летіти тільки з ручним багажем, але тоді через правило НЕпровозу рідини навряд чи вдасться привезти додому справжній англійський ель, ірландське пиво або шотландське віскі. Хоча все це можна купити в дьюті-фрі або у нас.
Готелі в Лондоні недешеві. А якщо дешеві, то дуже занедбані або тісні. Але вихід завжди можна знайти. Я вже писала
про 10 причин подорожувати в січні. Мова йде про знижки в готелях, які бувають частіше, ніж можна собі уявити. Я користуюсь двома сайтами:
booking.com та
tripadvisor.com для перевірки діючих акцій. І конкретно про Лондон: наш готель
"Airways" минулої зими пропонував знижки в 50%, і номер коштував 60 фунтів (це 100 долларів). Пристойний готель в самісінькому центрі в 5 хвилинах від вокзалу Вікторія - це недорого. Готелів в тому районі безліч, якщо не цей, то інший точно щось запропонує. Знаю ще одну мережу готелів, де дуже часто бувають акції, - це
"Travelodge". Дешеві варіанти можна ще пошукати
тут. Перший раз з групою ми зупинялись в
"Royal National Hotel" (дешево, в центрі, але мені там не сподобалось).
Квиток на автобус з аеропорту до міста купувати краще на сайті
easyBus, де він коштує від 4 фунтів, тому що день в день це вже коштує 12-16 фунтів. Тут теж залежить, як завчасно замовляти та на котру годину брати: туди краще брати пізніше, щоб мати запас часу, якщо літак затримається, а назад краще приїзжати раніше, щоб оминати корки і не затриматись на літак. Все залежить від розкладу віззейра. Поки що він дуже зручний (три рази на тиждень): п'ятниця увечері туди і назад зранку в понеділок (2 дні в Лондоні) або в середу (4 повні дні в Лондоні).
Проїзний квиток на метро+автобус краще брати Off-Peak (посля 9.30), який коштує 6.50 фунтів, де вдвічі менше за звичайний проїзний. Якщо жити в центрі, як ми, і не жаліти своїх ніг, то іноді на цьому можна зекономити.
Обід мінімальний в пабі з пивом на двох приблизно 20-30 фунтів. Основні музеї в Лондоні безкоштовні. Погода в січні плюсова від 2-10 градусів (в основному), але бувають вітер та дощ. Ну, так наче все, що пригадала.
Перейду до підсумків. Все, що я відчуваю при слові "Лондон", все є тут, в моєму улюбленому кліпі з фільму "London, I love you". Саме його я вважаю доречним для підсумкового посту. Це дуже особисте, воно складається з якихсь невловимих вражень та спогадів.
Click to view
Зібрала всі свої пости про Лондон до купи. Отже, за чотири дні можна подивитись досить багато (найголовніше - оглядові екскурсії та Тауер ми відвідали в перший приїзд):
День перший
"Лондон, я люблю тебе", або як ми провели вихідні в січні: район вокзалу Вікторія, Вікторія-стріт, Сент-Джеймський парк, зміна варти королівських гвардійців та головна вулиця міста Whitehall, Парламент, Вестмінстерське абатство (вхідний квиток - 16 фунтів, але воно коштує того!), чисто англійське весілля, Темза та вечірній Лондон.
День другий
"Лондон, я люблю тебе" за твої прекрасні музеї: Трафальгарська площа, Британська національна галерея (безкоштовно), вулиця Стренд, блукання діловим Сіті, музей Лондона (безкоштовно), собор Св. Павла ( для нас безкоштовно, квиток коштує 12.50 фунтів)
День третій
Вихідні в Лондоні. День третій, музейний: музей Вікторії та Альберта (безкоштовно), музей Історії Природи (безкоштовно), музей Науки (безкоштовно), найбільший універмаг Британії Харродз, прогулянка престижним South Kensington, Гайд-парк, меморіал принцу Альберту та найбільший концертний зал Альберт-Хол.
День четвертий
Про музей Шерлока Холмса в Лондоні - музей Шерлока Холмса (квиток - 6 фунтів)
Ще раз про вихідні в Лондоні. День останній, сонячний - Ріджентс-парк та мерія Лондона City Hall (безкоштовно).
Все, поки що з Лондоном закінчила... Думаю, що не назавжди:-)
До Нового Року залишилось мало часу, а у мене ще стільки справ! Мабуть, як у кожної жінки:-))
Бажаю всім, щоб час якось розтягнувся, і ми все встигли зробити перед святами!
UPD: суттєве доповнення до теми проживання і не тільки в Лондоні. Тут мені в коментарях нагадали дуже класний досвід аренди квартир замість бронювання готелів. Сайти для пошуку квартир або апартаментів по всьому світу:
http://airbnb.com та
http://www.vrbo.com.