Nikon D80, AF Nikkor 50mm 1.8 D
тест - лист А4, залитый шахматкой размером 8х8 мм, 24х41 квадратиков. штатив, эконом лампа "дневного света" 6400K (заявлено, но мы же знаем правду), ИК-спуск.
вся съемка с одинаковыми параметрами: 1/80, F1.8. Объект и камера не двигались - разве что микровибрации при переключении точек фокусировки.
(
Read more... )
Comments 19
(The comment has been removed)
спочатку я теж не парився, а потім, коли не одна десятка тисяч кадрів проходить через тебе і всюди однакова лажа - починаєш серйозніше думати. ну, каг с машиной. поки в совку сиділи на запорах, камазах і жигулях - все кльово було. а як зявилася мождивість порівняти з луччім - то тут уже почалося - тюнінги, апгрейди... але всеодно ми знаємо, що все це технодрочестрство
Reply
а д7000 шіло на міло, имхо
Reply
блин - пока не смог найти. вообщем - косенко упоминал ссылку на московского дядьку, фамилий на медведева похож...
Reply
основне - таблиця внизу статті. з якої видно, що для моєї камери максимальна діафрагма (не деструктивна для деталізації) - всього ф9
Reply
в неї не дуже віру
а дифракция - да, есть, но я её всегда со стеклом асоциировал, не с матрицей. нужно перечитать учебник по физике за 8 клас :)))
Reply
кстаті, я тут собі згадав - кажуть шо у Д80 на дуже довгих витримках (помниш, вогорили про звьозди) ніпрідсказуємо пливе ББ, посєму його для того занятія щитають непригодним... у слідучих моделях вродє з тим всьо ок, у д90 і д300 точно.
Reply
може з тушкою пощастило, але я такого не помічав, а нічної зйомки в мене будь-здоров знято.
Reply
хз чи то правда, але зустрічав раза два подібні рассуждєнія
Reply
Reply
(хоча тут умови тесту далекі від реальних умов зйомки)
Мені от цікава реальна робоча площа АФ-датчиків. Бо в мене іноді коли фокусиш по центру на об'єкт (голова), розташований на якомусь рябому фоні (типу банер з буквами), то АФ може захопити той дальший фон, хоча тупо вся центральна АФ-точка заповнена потрібною мені ціллю. Тобто таке враження, шо чомусь більше спрацьовує периферія АФ-датчика, а не центр.
ПС. Цей зайоб присутній пріімущєствєнно на Сігмі 70-200 2.8 і на полтініку 1.8. Напевно, відіграє якусь роль також система автофокусу на об'єктиві, хоча в цих двох різні мотори (Сігма має HyperSonic Motor, а полтінік просту жужжалку з шестереньками.)
Reply
пардон за Анонімуса))
Reply
певно має значення надмірна світлосила піпіктіва. надто світлі обїкти тупо виглядають перепаленими длоя датчиків АФ (це я собі так фантазірую)
Reply
до речі, в точності фокусування також відіграє роль відстань до об'єкта. на близькій відстані фокусування все ж легше, бо потрібен більший "хід" лінз для фокусування, а коли фокусиш на щось далеке (близьке до інфініті), то там малєйший проїзд результує в промах по фокусу. ну на моєму полтініку 1.8 дуже складно точно попасти по людині на відстані кількох метрів уже.
Reply
Leave a comment