Миткині у патріархальному дискурсі та інфантилізація жінок

Sep 22, 2013 20:55

Продовження до «Раціональність» шлюбних ігор проти «ірраціональності» поетичного еросу«Зрозуміло, що в стосунках із С. Мержинським (як і з іншими чоловіками в її житті) Леся Українка в наших очах дуже сильно «заслоняє партнера», а це з точки зору традиційно-патриархальної звичаєвости сприймається майже як реверсія ґендерних ролей: фізична слабкість ( Read more... )

видатні жінки, епоха публічності, політична система, література, стереотипи, taste makers, мистецтво

Leave a comment

Comments 8

smijana September 24 2013, 18:14:29 UTC
Гарна, негарна.. це все так відносно, і так залежить від перукаря та фотографа, та освітлення.. :)
Ну хіба що якісь страшні дефекти обличчя і об'єктивні відхилення від "норми".
..Забужко може і права, вона більше за мене знає, але я не стала би надавати значення чиїмсь висловленним смакам і судженням (гарна-негарна, щаслива-нещаслива, кохана-некохана і т.і.) - чи то жінки, чи то чоловіки.. Як сусідки-пліткарки, так і коло письменників чи інших "діячів культури" - це все люди, і як всі люди, вони судять суб'єктивно, і на міру своїх смаків і ієрархії цінностей. Не у кожному такому судженні слід шукати "війни статей" - як на мене.
А от у тому, хто із таких розрізнених суджень укладає "цілісний портрет", якщо він вибірково ці судження подає - тоді так, у нього є свої якісь резони так робити. Чи то в часи СРСР, чи й тепер.. а що писали сучасники - то там багато суб'єктивного, як і в кожній оцінці у всі часи.

Reply

chita_i September 24 2013, 21:15:51 UTC
Я теж в принципі миролюбна людина і не люблю воєн (тим більше, статевих), але і сама помічала що панночки у віці наречених - "легалізовані", їм увага, літературна-мистецька маю на увазі. Ну ладно там мати як функція. Також. А от зріла жінка - то просто тьотка. Нікому не цікава. З неї тільки насміхатися. Як жінка вже й трошки підстаркувата (зараз пізніше жінки старішають) свекруха, так то взагалі виносьте святих. Стара баба тільки у свято шанується (деколи), а так просто нікому не потрібна істота (на державному рівні), якщо вона не "вєтєран" і не "ударніца". От у чоловіків середьного віку є і порода і повага. Їхні опінії ціняться поважаються дослухаються. Особливо коли вони багаті. А жінка що? Щось таке. Не має місця в суспільстві як голос, може тільки в родині. Полізе в політику, буде Юлєю чи ще якоюсь "дівчинкою" (чоловіків Вітями чи Лёнями чомусь не звуть, хіба тільки Брежнева колись спорадично). Піде у "жіночу" професію, матиме чоловіка начальником, гіршого за неї. Коротше кажучи, погоджуюсь я з Забужко. Є така тенденція. Не хочеш ( ... )

Reply

smijana September 25 2013, 18:12:31 UTC
Це так. Для того щоб жінці заробити повагу і серйозне ставлення з боку чоловіків/суспільства у професійній сфері (окрім сфери вишивки, оперного співу і виховання дітей, мабуть), вона має видавати професіоналізму удвічі більше ніж чоловік. А в деяких сферах і утричі. На жінку дивляться одразу упереджено, і не прощають того що простили би чоловікові ( ... )

Reply

chita_i September 25 2013, 19:46:42 UTC
Я не зрозуміла що ти хотіла сказати. Що уникаєш конфліктів як тільки можеш і не схвалюєш коли хтось критикує? Але щоб робити своє відмінне, спочатку треба додуматися до того, що було поганим у першу чергу. А для того треба критично подивитись або відчути що тобі особисто незручно ( ... )

Reply


Leave a comment

Up