Конституційний закон про постійні відкриті вибори та референдуми

Nov 09, 2016 09:58

(Відомості Верховної Ради України)

Скорочення:

ВР - Верховна Рада України.
Обраний - президент, депутат, суддя, адміністратор, обраний по цьому закону.
Відповідальний - один з чотирьох громадян, обраних зборами громадян дільниці, для ведення бази даних дільниці та сайту дільниці.
Комісія дільниці - громадяни, обрані зборами громадян дільниці, для рішення всіх питань виборів на дільниці.
Комісія області - громадяни, обрані з'їздом Віповідальних області.
Комісія з'їзду Відповідальних України - громадяни, обрані Всеукраїнським з'їздом Відповідальних.

Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1.
ОСНОВНІ ЗАСАДИ ЗАКОНУ
1. Народ України має право і обов’язок силою, зі зброєю в руках скинути всяку владу, яка намагається змінити, відмінити, не виконати, ігнорувати, обмежити на будь-який термін «Конституційного закону про вибори та референдум» або ввести надзвичайний стан з зупинкою дії цього закону без потреби.

2. Закон про вибори є один для всіх виборів та референдумів на всіх рівнях. По цьому закону обирають президента, гетьмана, депутатів, суддів, адміністраторів (голову міста, району, області тощо).

3. Вибори є відкритими і кожен виборець може бачити результат свого чи будь-чийого волевиявлення на сайті виборчої дільниці та самостійно перевірити результат з будь-якій дільниці.

4. Вибори є постійними і кожен виборець може змінити свій вибір раз в місяць якщо побачить, що обраний нею(ним) кандидат діє не так як обіцяв(ла) і як того хоче виборець. У випадку коли кількість голосів що мав цей Обраний зменшиться до рівня менше ніж 50%, Обраний автоматично перестає бути Обраним на дільниці або ряді дільниць. На всіх дільницях Обраного починаються нові вибори.

5. Вибори є конечними, бо кандидат який набрав більше 50% голосів, стає обраним без присяги, чи будь-якого підтвердження, і його(її) власний паспорт і публікація на сайті(ах) дільниці(ь) є достатнім підтвердженням його(її) обрання.

6. Вибори є демократичними, бо партії висувають претендентів нарівні з іншими організаціями та громадянами і борються за виборців.

7. Закон діє на всій території України і не може використовуватися сепаратистами для розділення України, зміни державної мови або устрою держави тому що питання території, державної мови та устрою держави Україна може вирішуватися тільки Всеукраїнським референдумом.

8. Закон діє і під час воєнного або надзвичайного стану. Закон не діє на окупованих та на прифронтових територіях.

9. Зміни, розширення та скасування цього закону можливе тільки ¾ від складу ВР, подальшого підтвердження референдумом з 2/3 голосів від суми всіх виборців і вступають в дію після обрання нового складу ВР і затвердження нею цих змін.

10. Гарантований термін прав Обраного пів року. Загальний термін Обраного до 4 років. Неперервна кількість обирань кожного Обраного не більше двох. Після двох обирань кожен Обраний має перерву 4 роки і потім знову може обиратися.


Стаття 2.
ЗАГАЛЬНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО
1. Вибори Обраних є загальними. Право голосу на виборах мають дієздатні громадяни України, яким на день голосування виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України які мають право голосу є Виборцями.

2. Підставою реалізації Виборцем свого права голосу на виборах є його(її) включення до списку виборців на виборчій дільниці.

3. Документом який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах є:
1) паспорт громадянина України, в якому позначена його(її) дієздатність;
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
4) дипломатичний паспорт;
5) службовий паспорт;
6) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

4. Громадяни України які мають право голосу можуть бути Обраними враховуючи обмеження в наступних статтях, бути Відповідальними за заповнення сайту та бази даних виборчої дільниці, бути членами обраної комісії дільниці. Не мають права приймати участь у виборах засуджені громадяни, недієздатні громадяни України та особи без громадянства.

5. Не мають права приймати участь у виборах особи без громадянства, засуджені громадяни та громадяни України, визнані судом недієздатними.

6. Особи без постійного місця проживання, цигани, кочівники, які мають паспорт, є дієздатними громадянами України, можуть при бажанні створити свою виборчу дільницю і її сайт, але з таким обмеженням, що має бути зв’язок з усіма виборцями цієї дільниці для підтвердження їх існування.

7. Документи, зазначені у пунктах 1-5 цієї статті, є підставою для включення громадянина в базу даних виборчої дільниці по місцю його постійного проживання, місцю служби, або сайту(ів) кочівників.

8. Будь-які прямі чи непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян України у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених цим Законом.

9. Виборець, який проживає або на тиждень проведення голосування на виборах перебуває в інших містах чи селах України, або поза межами України, може голосувати по телефону, по інтернету, або по іншій системі зв’язку. Відповідальні перевіряють особу, що користується цим правом голосування і відповідають за правильність відображення волевиявлення громадянина на сайті дільниці.

Стаття 3.
РІВНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО
1. Вибори Обраних є рівними: громадяни України беруть участь у виборах Обраних на рівних засадах.

2. Кожний виборець має на своїй дільниці один голос. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку, встановленому цим Законом.

3. Усі кандидати у Обрані (депутати місцевих рад, народні депутати України, судді, президент, адміністратори, голови сіл, міст) мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

4. Усі партії, громадські організації та виборці мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі у порядку та в межах, встановлених цим Законом.

5. Рівність прав і можливостей кандидатів брати участь у виборчому процесі забезпечується:
1) забороною привілеїв чи обмежень кандидатів у Обрані за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
2) забороною втручання органів влади та органів місцевого самоврядування у виборчий процес, за винятком випадків, передбачених цим законом;
3) рівним та неупередженим ставленням органів влади та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів та суб'єктів виборчого процесу;
4) рівним та неупередженим ставленням засобів масової інформації до кандидатів та суб'єктів виборчого процесу.

Всі випадки втручання органів влади та місцевого самоврядування, нерівності у засобах масової інформації розглядаються і караються судом згідно кримінального та адміністративного кодексу України.

Стаття 4.
ПРЯМЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО
1. Вибори Обраних є прямими. Громадяни України обирають Обраних безпосередньо шляхом голосування за кандидатів, включених до виборчого списку.

Стаття 5.
ДОБРОВІЛЬНІСТЬ УЧАСТІ У ВИБОРАХ
1. Участь громадян України у виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

Стаття 6.
ВІЛЬНІ ВИБОРИ
1. Вибори в Україні є вільними. Громадянам України забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.

2. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, карається судом.

3. Для забезпечення умов для вільного волевиявлення військовослужбовцям строкової служби в день голосування надається відпустка для участі в голосуванні не менш як на чотири години. Адміністративний тиск на підлеглих жорстоко карається судом і є тяжким злочином.

Стаття 7.
ВІДКРИТЕ ГОЛОСУВАННЯ
1. Голосування на виборах є відкритим. Кожен бажаючий може зайти на сайт виборчої дільниці і побачити як проголосував кожен із виборців і загальний результат виборів на цій дільниці і на всіх виборчих дільницях України. Перелік сайтів всіх виборчих дільниць України приведений на сайті з’їзду Відповідальних.

Стаття 8.
ОСОБИСТЕ ГОЛОСУВАННЯ
1. Кожний виборець голосує на виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

2. Громадянину забороняється бути зареєстрованим на двох, чи більше виборчих дільницях в якості виборця. Порушення цього несе адміністративну відповідальність.

Стаття 9.
ПРАВО БУТИ ОБРАНИМ
1. Обраним може бути громадянин України, який(яка на день виборів досяг двадцяти одного року і має право голосу.

2. Кандидатом в президенти, гетьмани може бути громадянин України, що зібрав 500000 підписів на свою користь.

3. Кандидатом в суддю, депутата ВР може бути громадянин України, який зібрав 50000 підписів на свою користь.

4. Кандидатом в депутати обласної ради може бути громадянин України, який зібрав 20000 підписів на свою користь.

Стаття 10.
ПРАВО ВИСУВАННЯ КАНДИДАТІВ
1. Право висування кандидатів в Обрані належить громадянам України, які мають право голосу. Це право реалізується ними через партії, громадські організації або шляхом самовисування відповідно до цього Закону з представлення комісії з’їзду Відповідальних списків підписів.

Стаття 11.
ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС
1. Виборчий процес - це здійснення виборчих процедур передбачених цим Законом суб'єктами визначеними статтею 12 цього Закону.

2. Виборчий процес здійснюється на засадах:
1) дотримання принципів виборчого права, зазначених у статтях 2-10 цього Закону;
2) законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес;
3) політичного плюралізму та багатопартійності;
4) публічності і відкритості;
5) свободи передвиборної агітації, рівного доступу всіх суб'єктів виборчого процесу до засобів масової інформації незалежно від їх форми власності;
6) неупередженості органів державної влади, місцевого самоврядування, судів, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до суб'єктів виборчого процесу.

4. Початок виборчого процесу вперше починається за ініціативою громадян, або за рішенням ВР. Далі виборчий процес відбувається в автоматичному режимі згідно цього закону.

5. Виборчий процес включає такі етапи:

Вибори вперше по цьому закону:
1) Формування громадянами, або органами місцевого самоврядування виборчих дільниць з числом виборців 10000 дієздатних громадян;
2) проведення зборів виборчих дільниць для знайомства з законом та виборів Відповідальних та комісії дільниці;
3) реєстрація та заповнення сайту дільниці;
4) збір підписів виборців кандидатами (у передбачених випадках);
5) агітація та пояснення виборцям програми кандидатів;
6) проведення зборів Відповідальних областей України;
7) проведення Всеукраїнських зборів Відповідальних;
8) висування кандидатів та їх реєстрація на сайті(ах) дільниці(ь);
9) вибори.

Наступні вибори:
1) збір підписів виборців кандидатами (у передбачених випадках);
2) висування кандидатів та їх реєстрація на сайті(ах) дільниці(ь);
3) агітація та пояснення виборцям програми кандидатів;
4) вибори.

6. У випадках, передбачених цим Законом, виборчий процес включає також такі етапи:
1) Повторні вибори (повторне голосування) серед двох кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів.
2) Нові вибори, якщо жоден претендент не набрав 50% голосів.

7. Повторне голосування;

Вибори відбуваються протягом 1 тижня. Виборці голосують по телефону, по Інтернету, або особисто з паспортом, або документом, що замінює паспорт. Особисте голосування має переваги і не може бути змінене голосуванням по телефону. Голосувати можна із-за кордону, з інших міст України по Інтернету листом або через відеозв'язок по Skype, або іншій системі відеозв'язку. При цьому на виборчій дільниці родич(і) особи має(мають) підтвердити особу голосуючого. Відповідальний повинен записати дані особи, яка підтверджує особу, що голосує з-за кордону, бо це адміністративна відповідальність у випадку обману. Голосування по телефону перевіряється відповідальним.

Стаття 12.
СУБ'ЄКТИ ТА ОБ’ЄКТИ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ
1. Суб'єктами виборчого процесу є:
1) виборці;
2) відповідальні;
3) виборча комісія дільниці;
4) відповідальні, або виборчі комісії та з'їзди Відповідальних областей;
5) виборчі комісії та Всеукраїнський з'їзд Відповідальних;
6) кандидат(и), зареєстрований(і) у порядку, встановленому цим Законом;

2. Об’єктами виборчого процесу є:
1) сайт дільниці;
2) паспорт особи Обраного.

Стаття 13.
ПУБЛІЧНІСТЬ І ВІДКРИТІСТЬ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ.
1. Підготовка і проведення виборів здійснюються публічно і відкрито.

2. Публічність і відкритість виборчого процесу у діяльності виборчих комісій забезпечуються шляхом:
1) інформування громадян про свій склад; місцезнаходження та режим роботи; про утворення виборчих округів і виборчих дільниць; про місце і час голосування виборців; про основні права виборців, у тому числі про право оскарження неправомірних рішень, дій чи бездіяльності Відповідального, виборчої комісії;
2) забезпечення можливості для ознайомлення суб'єктів виборчого процесу з заповненим сайтом виборчої дільниці;
3) знайомство виборців з цим законом;
4) оприлюднення підсумків голосування;
5) надання іншої інформації у випадках та в порядку, передбачених цим Законом.

Розділ II
ВИДИ ВИБОРІВ, ПОРЯДОК І СТРОКИ ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ І ПРОВЕДЕННЯ

Стаття 14.
Види виборів та строки проведення виборів
1. Вибори можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними.

2. Чергові вибори проводяться за тиждень до закінчення чотирьох років Обраного і проводяться автоматично по цьому закону.

3. Позачергові або проміжні вибори починаються у випадку смерті або недієздатності Обраного, відмови Обраного, або зменшення кількості голосів, поданих за Обраного менше 50% протягом 15 календарних днів.

4. Повторні вибори починаються, якщо жоден із претендентів не набрав на той момент 50% голосів, то на цьому окрузі проводиться другий тур у якому залишаються два претенденти, які набрали максимальну кількість голосів. Голосування продовжується ще на тиждень. Якщо випадково є претенденти, які мають точно однакову кількість голосів, то вибір кому залишатися у списку вирішується жеребкуванням. Якщо у другому турі жоден претендент не набрав 50% голосів, то обраного від цього округу немає і нові вибори автоматично відбуваються через місяць до тих пір, поки не буде когось обрано.

Розділ III
ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИБОРІВ

Стаття 15.
ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ ТА ОКРУГИ
1. Виборча дільниця має мати приблизно 10000 громадян, об’єднаних спільним місцем проживання. Відхилення від 10000 більше 1% недопустиме і самі громадяни, або місцева Рада змінює ряд дільниць з мінімальними змінами у кожній дільниці так, щоб у кожній залишилося 10000 громадян. Дільниці які залишилися з неповним складом об’єднуються з сусідніми районами. При відхиленні числа громадян дільниці менше 9900 або більше 10100 правка чисельності дільниць повинна відбутися за 15 робочих днів і відбуватися постійно. Продовження цього терміну без поважних причин тягне адміністративну відповідальність обраним згідно адміністративного кодексу. Закордонні дільниці з неповним складом можуть об’єднуватися з закордонними дільницями інших країн, або утворюватися в одній із підходящих країн світу. Цю роботу допомагають робити представництва та консульства України за кодоном.

2. Вибори президента та гетьмана проводяться на всіх дільницях України.

3. Вибори кожного депутата, адміністратора та судді проводять на такій кількості дільниць, щоб було обрано потрібну кількість Обраних.

4. Межі одномандатних округів визначаються з урахуванням меж адміністративно-територіальних одиниць, інтересів членів територіальних громад та проживання на відповідній території національних меншин.

5. Обрані на позачергових, проміжних та повторних виборах мають скорочений період діяльності, який закінчується за чотири роки після початку чергових виборів.

Стаття 16.
ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ ТА САЙТ ВИБОРЧОЇ ДІЛЬНИЦІ
1. Підготовка, організація і проведення голосування та підрахунок голосів виборців здійснюється на виборчих дільницях, що утворюються громадянами відповідно до цього Закону та існують на постійній основі.

2. Виборча дільниця може бути звичайною, закордонною або дільницею(ями) кочівників. Вони утворюються громадянами, або за допомогою місцевих рад або за допомогою комісії з’їзду Відповідальних.

Стаття 17.
ЗАКОРДОННІ ВИБОРЧІ ДІЛЬНИЦІ
1. Закордонні виборчі дільниці проводять вибори аналогічно звичайним виборчим дільницям з тою відмінністю, що громадяни України голосують в представництвах та консульствах України.

Стаття 18.
ОПРИЛЮДНЕННЯ РІШЕНЬ ПРО УТВОРЕННЯ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЬ
1. Кожен орган, в який проводяться вибори (адміністрація президента, ВР, місцеві ради, суди) оприлюднює на своєму сайті повний перелік всіх виборчих дільниць, в яких буде проведено вибори в цей орган.

Розділ ІV
СПИСКИ ВИБОРЦІВ

Стаття 19.
1. До списку виборців для виборчої дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які відносяться за виборчою адресою до цієї виборчої дільниці. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Стаття 20.
Порядок ознайомлення виборців із списком виборців здійснюється персонально кожним виборцем шляхом відвідування сайту своєї виборчої дільниці.

Стаття 21.
ПОРЯДОК СКЛАДАННЯ ТА УТОЧНЕННЯ СПИСКІВ ВИБОРЦІВ НА ЗАКОРДОННИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ
1. До списку виборців на закордонних виборчих дільницях включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться 18 років, які мають право голосу на виборах та виборча адреса яких знаходиться за межами України. Такі дільниці утворюються при посольствах та консульствах України. В них роботу Відповідальних виконують працівники посольств на консульств. Якщо в якійсь країні нема посольств та консульств, або нема умов для роботи то дільниця(і) утворюється(ються) в Києві при міністерстві закордонних справ. Кожен громадянин України має право голосу!

Розділ V
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИБОРІВ

Стаття 22.
ВІДПОВІДАЛЬНІ.
1. Відповідальних за проведення виборів обирають збори дільниці в кількості 4 громадян дільниці. Кожен відповідальний веде свою базу даних на своєму комп’ютері і заповнює свою частину сайту дільниці. Відповідальні отримують за свою роботу доплату 1000 грн в місяць до своєї основної зарплати. Повноваження відповідальних та комісії, передбачених цим Законом, тривають постійно до їх переобрання.

Стаття 23.
ЗБОРИ ДІЛЬНИЦІ.
1. Збори дільниці збираються на вимогу комісії, або 100 і більше громадян. Збори веде не комісія, а президія, обрана зборами. На зборах мають право голосу виключно громадяни цієї дільниці. Збори вважаються дійсними, коли на них присутні не менше 1000 громадян цієї дільниці. Але десятитисячна громада може зібрати 10 таких зборів. Щоб цього не відбулося, місце і час проведення зборів оголошується за тиждень до їх початку, вони проводяться у вихідний, або святковий день на стадіонах, площах, або інших придатних місцях.

2. Збори дільниці обирають комісію довільної чисельності, яка має права згідно закону, а також чотирьох відповідальних за проведення виборів (референдумів) на дільниці.

3. Комісія дільниці працює на громадських засадах і звітує зборам про витрачання коштів.

Стаття 24.
З’ЇЗД ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ.
1. З’їзд Відповідальних області обирає або постійно діючу комісію області, або одного відповідального по області, які вирішують питання обласного рівня і звітує зборам Відповідальних про витрачання кошті області.

2. Комісія, або відповідальний по області приймають реєстраційні документи кандидатів свого рівня.

Стаття 25.
З’ЇЗД ВІДПОВІДАЛЬНИХ УКРАЇНИ.
1. З’їзд Відповідальних обирає постійно діючу комісію з’їзду відповідальних, призначає чисельність та оплату праці. Комісія діє відповідно до закону і звітує всеукраїнським зборам Відповідальних про витрачання коштів.

2. Комісія з’їзду Відповідальних України приймає реєстраційні документи кандидатів свого рівня.

Продовженння

Вперше запропонований 26 грудня 2013 р. Сьогодні 9 квітня 2014 року.
Previous post
Up