Основная иранская еда - это рис (перс. «берендж» или «чело»). Его едят в любое время дня и ночи, в будни и праздники, в кругу семьи и с гостями, в здоровье и в качестве лекарства при болезни (с йогуртом). Короче, практически всегда
( Read more... )
Ну ти молодець.. так з подробицями описала весь процес, з такими нюансами практики.. це великий подарунок тим хто хотів би приготувати. Бо у тих дрібницях і порадах - весь секрет! Сам по собі скупий рецепт (перелік продуктів) результату ще не гарантує.
І загалом про традиції іранської кухні багато пізнавального. Ти так цікаво розповідаєш.. у тебе талант!! :))
Ой, дякую :) Я так пишу з огляду на себе. Бо якщо мені всього цього не пояснити, то я такого наготую... (ну, я, власне, періодично так і готую). Я шкодую, що в мене мало часу і сил, бо там справді стільки цікавого... Є такі дивні речі: останніми роками науковці щось досліджують і з'ясовують, що те і те треба їсти чи так і так готувати, щоб було якнайкраще, а іранці так і готують споконвіків.
От-от!!.. я теж таке примічаю в українських народних стравах.
Наприклад, сало, виявляється, чудовий жовчогінний засіб (чистить печінку, якщо свіже, якщо помірковано вживати), в ньому є корисні жири, а часник - розщеплює холестерин і чистить судини. Тому традиційне вживання сала з часником (чи сала з цибулею)- що робить? - тільки користь, бо ніби компенсує недоліки і підсилює користь одне одного.
І це такий банальний приклад.. я вже не кажу про той же куліш із пшона і все інше (квашені огірки, капуста - і так визнані як природні джерела корисних бактерій і вітамінів).
Ну, не даремно ж воно у віках збереглося. Хоча до всього цього треба обережно ставитися. Бо он хіджаб і побиття камінням теж з давніх часів практикується. А щодо сала... Ну, знаєш, я якось від лікарів не чула нічого про його корисність, хоча питала неодноразово. Вони кажуть, лише зовнішнє застосування корисне. Ще ж і спосіб життя має значення. Одна справа, коли люди у полі гарують від зорі до зорі, і на обід мають шматок сала, шматок хліба і часничину, і зовсім інша - сидіти в офісі вісім годин і закушувати салом нормальний обід з двох-трьох страв. Ну, коротше кажучі, я від сала відмовилася :)
Мммм... хореште бадемджан... Я бы кусала локти, если б у нас сейчас как раз в холодильнике не лежали готовые баклажаны. Это ужасно вкусно. Надо будет как-нибудь и об этом написать.
Надо же. Как интересно. Вообще, насколько я понимаю, в тех краях очень чувствуется иранское влияние. И ноу-руз ведь празднуют, да? Моя подруга год жила в Ташкенте, так по некоторым ее фотографиям и объяснениям можно было предположить, что она в Иране.
общемусульманские праздники. узбеки в принципе тюркский народ, таджики - да, ближе к иранцам, их язык взаимопонятен с фарси. кстати, бухарские евреи - такая этническая группа евреев, живущих в средней Азии в Бухаре и Хорезме со времен Александра Македонского в старину говорили не фарси. Навруз - большой праздник
Ноу-руз как раз совсем не мусульманский праздник. Даже иранские муллы от него кривятся, не говоря уже об арабах. Это зороастрийское действие во всей полноте зороастрийской символики. Для мусульман это все язычество в квадрате. Поэтому там, где его празднуют либо когда-то была Персия, либо иранцев значительно понаехало в какой-то период.
Comments 119
І загалом про традиції іранської кухні багато пізнавального.
Ти так цікаво розповідаєш.. у тебе талант!! :))
Reply
Я так пишу з огляду на себе. Бо якщо мені всього цього не пояснити, то я такого наготую... (ну, я, власне, періодично так і готую).
Я шкодую, що в мене мало часу і сил, бо там справді стільки цікавого... Є такі дивні речі: останніми роками науковці щось досліджують і з'ясовують, що те і те треба їсти чи так і так готувати, щоб було якнайкраще, а іранці так і готують споконвіків.
Reply
Наприклад, сало, виявляється, чудовий жовчогінний засіб (чистить печінку, якщо свіже, якщо помірковано вживати), в ньому є корисні жири, а часник - розщеплює холестерин і чистить судини.
Тому традиційне вживання сала з часником (чи сала з цибулею)- що робить? - тільки користь, бо ніби компенсує недоліки і підсилює користь одне одного.
І це такий банальний приклад.. я вже не кажу про той же куліш із пшона і все інше (квашені огірки, капуста - і так визнані як природні джерела корисних бактерій і вітамінів).
Reply
А щодо сала... Ну, знаєш, я якось від лікарів не чула нічого про його корисність, хоча питала неодноразово. Вони кажуть, лише зовнішнє застосування корисне. Ще ж і спосіб життя має значення. Одна справа, коли люди у полі гарують від зорі до зорі, і на обід мають шматок сала, шматок хліба і часничину, і зовсім інша - сидіти в офісі вісім годин і закушувати салом нормальний обід з двох-трьох страв. Ну, коротше кажучі, я від сала відмовилася :)
Reply
За бажанням детальніше про рейтинги ви можете прочитати у розділі довідки.
Reply
Очень интересно, особенно про рисовую корочку! )))
Reply
Reply
(The comment has been removed)
Reply
Reply
Reply
Навруз - большой праздник
Reply
Reply
Leave a comment