Як і більшість галичан на вихідні ми поїхали у село. У Старе Село, що в якихось 20 кілометрах від Львова. Саме тут стоїть найбільший замок Львівщини. Він займає площу цілих 2 гектари (більше 2,5 футбольних полів).
Дістатися сюди можна дизелем з приміського вокзалу Львова (або підсісти на станції Сихів у однойменному мікрорайоні, якщо вам так зручніше). Їхати трохи менше години.
Інший варіант -
маршрутка 162 до села Будків від King Cross через Іскру, кінотеатр Довженка, ринок Шувар, перехрестя Стрийська/Наукова.
Замок стоїть у сотні метрів від залізничної станції. Тому прямуючи до Франика ви його можете побачите з вікна поїзду також.
На 2-тисячне село ось такий вокзал. За день тут зупиняються 4 дизелі (в одному напрямку).
1.
На станції нікого - тільки коти. Вони тут замість залізничників.
2.
Перевірка колійного господарства.
3.
Ось він і п’ятикутний замок у стилі ренесанс. Фактичний стан - напівруїни (і таке є).
4.
Оригінальна фортеця, що належала князям Острозьким, була побудована у 1584-1589 роках італійцем Авросієм Благосклонним, а потім відновлена у 1654 році.
5.
У 1809 році замок перейшов у власність Потоцьких.
6.
На початку ХІХ століття Потоцьких заснував на теренах замку броварня, потім винокурню і нарешті склади, біля споруди проклали залізницю. У замку ніхто не живе - частину розбирають на будівельні матеріали та й час працює не на його користь. Після Другої Світової його не відновлювали.
7.
Висота мурів подекуди сягає 15 метрів, а товщина - двох.
8.
Друге життя повинне було з’явитися у фортеці з десять років тому. У 2007 році територію розчистили коштом співачки Руслани, а через три роки замок взяли у концесію (тимчасова передача майна держави чи громади у приватні руки). До 2015 року планувалося відновити замок, а об’єкт перетворити на ще одну туристичну цікавинку навколо Львова. «Золоте кільце» Львівщини:
Золочів,
Олесько, чи
Підгірці.
9.
Але як часто бувають у нас - «объять необъятное» не вдалося.
На територію можна без проблем пройти. Величні башти. До нині збереглися лише три з них.
10.
На території можливо було б провести фестиваль - Львів поруч, станція залізниця та зупинка автобусу то проблем з публікою, думаю, не було б.
11.
А поки фортецю відвідують лише поодинокі мандрівники. Ми за годину побачили лише одну парочку та родину з дітьми.
12.
Замість азіатів з камерами - кози.
13.
Мальовничі руїни.
14.
I want to break free.
15.
Бійниця.
16.
Поки велична фортеця чекає на свій день.
17.
Ходити всередині слід обережно.
18.
Вид на фортецю з боку залізниці.
19.
Просто Львів Гора Лева або альтернатива Високому замку Репортаж з львівського села: Скільки коштує відпочити в українських Карпатах А чи такі міста Донбасу? Як виглядають райцентри Львівщини ДрогоБич: обласний центр зниклий з мапи України Як змінився Львів за останні 5 років Пізнаємо невідомий Львів: Дворик забутих іграшок та радянське подвір’я Золота підкова Львівщини: Похмурий підгорецький замок Ідеальне місто Жовква та її Пізанська башта Львівський Золочів: замок Собеського, пішохідна вуличка та прототип Ferrari Курортний Трускавець: Дерев’яні вілли, вода з присмаком нафти та Аліса у країні чудес Панорама Львова за філіжанкою запашної кави Австрійські вілли Львова - по лінії старенького трамваю Як донеччани ходили на матч «Шахтаря» у Львові Олесько: Старовинний замок, місток для романтиків та голі Адам з Євою Свірж - маловідомий замок з елегантною обшарпаністю Печерний монастир Розгірче або «В гостях у Флінстоунів» Віртуальний тур по «Арені Львів»: розцяцьковані трибуни, президентські місця та словацька трава Містечко Сколе: ворота в українські Карпати Кам'янка-Бузька: елегантні ратуша з костелом, Тарнопільське воєводство та борщ за 8 гривень Мандрівка через Підкамінь: різнокольорові бобри, залишки морських рифів та козацьке кладовище Прогулянка Бродами - Галицьким Єрусалимом Старий Самбір: австрійський вокзал, потужні вітряки, єврейський некрополь та звички Індії Княже місто Самбір: Скрябін, мощі Святого Валентина та промова Лжедмитрія з ратуші Шахтарське місто Червоноград на Львівщині: що схожого і різного з Донбасом