На півдорозі між Львовом та Тернополем лежить 24-тисячне містечко Золочів. Передусім відомий він завдяки замку, який разом з
Підгорецьким та Олеським входить до «Золотій підкови Львівщини».
Не плануючи побував у Золочові і був приємно вражений, бо подивитися тут є на що і не лише на фортецю. Але про все по порядку.
Мандрівка почалася на виїзді з Тернополя. Чекав хвилин з 40. Водій виявився говірким і по дорозі розказував про тутешні місцини, а заодно ще й кавою з млинцем пригостив.
Ось цей довгобуд біля Зборова мав бути районною лікарнею, але не судилося. Хтось там був всередині? Що цікавого є, бо інформації нуль.
1.
На гербі регіону, звісно ж, цар усіх звірів. Аутентичний шрифт літер.
2.
За певний час я опинився у Золочові - водій підвіз прямо під замок, але він відкривався лише з 12-ї. Неділя всі йдуть до церкви. Зауважте, що закривається вхід у неділю вже о 16-ї. Пішов у саме місто, центр поруч.
Колишній шпиталь, а зараз - житловий будинок.
3.
Раніше була під світка, а зараз такого вже не побачиш. Іноді дивуєшся, що у сучасну еру технологій про такі дрібниці і ніби корисні речі нікому нема справи.
4.
Найбільшим враженням цивільної архітектури стала пішохідна вуличка Шашкевича - колишня Леніна. У 2012 її капітально відремонтували: встановили лавиці, зробили озеленення, змонтували елегантні ліхтарі…
5.
Нагадує вулицю Кобилянської у Чернівцях
Пам’ятка про реконструкцію.
6.
Колориту вулиці надає дугоподібний поворот
7.
Від стометрівки вулички ведуть до інших архітектурних цікавинок містечка - польського костьола…
8.
…чи такої брами
9.
Взагалі Золочів мені набагато більше нагадав Польщу, ніж скажімо подібні містечка на Тернопільщині
10.
Вуличка Шашкевича закінчується площею з цікавенькою ратушею
11.
Годинник та оригінальний герб міста
12.
Сучасний герб Золочева був затверджений Золочівською міською радою в 90-х рр. ХХ століття. В новому гербі об'єднано перші чотири герби міста періоду Першої і Другої Речей Посполитих і Австро-Угорщини. До нового герба посередині в овалі було додано зображення вартової вежі Золочівського замку на фоні Державного прапора України.
Пам’ятник Чорноволу поруч. Ідея з плащем, що розвивається, була дуже популярна на пам’ятниках Леніну.
13.
Буденний Золочів - песик та чиста білизна :-)
14.
Архітектурні деталі
15.
Оглянувши центр я повернувся до замку, де купив магнітик за 10 гривень та поштівку за 2 гривні. За високими мурами були два палаці: великий (ліворуч) та китайській (праворуч). Вхід до першого коштував 20 гривень.
Додам, що замок звели за кошти Якуба Собеського - батька польського короля. Плюс споруді за наявність парку та гарної експозиції.
16.
Всередині непогано відтворена аристократична атмосфера: меблі, картини і пальми.
17.
Велика зала
18.
Найкращі види на замок виглядає зі стін на які можна піднятися і обійти його навколо
19.
Фотка вдалася з останньої спроби
Після фортеці я пішов до місцевого озера, де є чудовий пляж з пісочком і бадьорою водичкою. Смітник на пляжі
20.
Неподалік золочівської об’їзною дерев’яна церква
21.
Стопити машину на Львів я почав за перехрестям поруч з яким стояв справжній прототип або скоріш претензія на Феррарі чи Ламборджіні
22.
Табличка «ЛЬВ» не особливо допомагала, але згодом мені зупинили дві жіночки, які заколесили півсвіту. У знак вдячності подарував їм магнітик з Тернополем.
- Ми замі з Тернополя, але вже кілька років живемо у Львові, магнітику у нас не було, - сказала пані Олена, старша з них.
З ними доїхав до центру міста.
Інші замки України:
Містечко Скалат: замок чотирьох веж, неоготичний костьол та затишний парк Замок у Збаражі: Ренесансний палац, підземні тунелі та середньовічна катівня Нескорений замок у Дубно: чотири князі, Тарас Бульба та легенда про Беату Золота підкова Львівщини: Похмурий підгорецький замок