Неологізмові наживо в тому значенні, в якому його зараз інколи вживають у ЗМІ, вже виповнилося п’ятнадцять років. Для неологізмів це вік підлітковий, критичний. Йдеться про те, чи потраплять нарешті нові значення прислівника до словників, і яку саме прописку одержать у стандартній мові
(
Read more... )
Comments 71
НАЖИВО, присл., розм..
1. Особисто, безпосередньо (без фонограми). Громадське радіо - перший ефір наживо! (мова реклами). Музиканти, які там часом грають наживо, ще не почали і було тихо. (Катерина Хінкулова). І врешті при розмовах про різні типи сексуального життя я прохопився, що тут в Ріо є всякі ультрасексуальні шоу, але я ніколи такого наживо не бачив. (Юрій Покальчук). // На власні очі. То видів Рай - нашу Ріку - у сні. А пекло бачив наживо: це як колов живого німака багнетом, а він мене колов в ніженьку мою дорогеньку... (Дмитро Герасимчук).
2. Живцем, живим Свого роду модифікація таємного «грецького вогню», яким греки наживо спалювали чужі флоти... (Лесь Танюк).
3. На швидку руку, наскоро. А старий боярин Судиславич, показуючи всім наживо будовані замочки при всіх устях рукавів дунайських, говорив радісно... (Осип Назарук) // На живу нитку.
4. На життя. Пив не наживо, а на смерть (Номис).
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Трапилося це значно раніше 2000 року. Можливо, вираз увійшов в українську мову саме через перекладацьке середовище.
Reply
Reply
Reply
Reply
Врешті, неологізм виявився життєздатним.
Reply
Reply
Reply
Leave a comment