Пивоваріння, точніше пивобродіння вдома. Проби пивовара.

Apr 21, 2015 12:37

Сьогодні той день коли запланував вперше зробити своє пиво з концентрату. Купив Cooper Stout Australia.
Начитавшись на різних пивних форумах, та вивчивши досвід рецептів інтернавтів, вирішив зробити трохи свій рецепт з поправками і додати в процесі пивоваріння хміль, бо завжди у таких "домашніх" пивах бракує його. Також замість 23 л. як пропонує інструкція додав тільки 20, що має збільшити його щільність і міцність. Як не як, стаут варю, а не якийсь там лагер. Також вирішив не посипати дріжджі в сусло, а зробити з них старт.

1. Тара, складники і приладдя для виготовлення пива.




2. Хміль у гранулах. Хотів брати в шишках, але треба було довго чекати на доставку.



Отже складники:
1. Солодовий концентрат Cooper Stout Australia, 1,7 кг.
2. Дріжджі додавались до концентрату 7 грам,
3. Вода 20 л Шотландська,
4. Цукор коричневий з тростини, вологий, Tate Lyle, 220 грам,
5. Enhancer, прискорювач (солод +декстроза) 1кг.,
6. Хміль в гранулах Ahtanum T90, США, 10 грам.

3. Дезинфекція обладнання в соді. Розчин соди - 30 г на 5л води.



Перед варкою сусла, вирішив зробити старт з дріжджів: взяв баняк з 1л. води, розчинив попередньо цукор грам 20-30, змішав з водою та висипав дріжджі, накрив покришкою. Банячок попередньо простерилізував кип'ятком.

4. Дріжджі "стартують". Правда краще було б стартувати з ними не за декілька год. до варки, а за добу.



Дав 1-2 годинки щоб дріжджі почали працювати. Хоча складно сказати чи вони почали працювати, але хоч в якійсь фазі пробудження будуть.

Банку концентрату опустив у гарячу воду, щоб розпустився у банці до стану нормальної текучості. Кип'ятив 5 хв. Приготував основну тару-відро (продезинфікував розчином соди) де власне буде процес бродіння.
Тару маю на 25літрів але залив водою десь на 20л. для досягнення щільнішого і повнотілого пива. Хотів досягнути щільності 1050, але вийшло 1040.
Після того як концентрат солоду розчинився у банці до нормальної водяної консистенції, вилив у банячок літрів на 3л, додав трохи води і почав варити (температуру тримав в межах 75-90С), додав прискорювач (можна солод у порошку додати або глюкозу) тримав так на малому вогні щоб не закип'ятити. Додав 10 грам хміля у марлі на 7 хв. для аромату. Не тримав довше, бо концентрат і так охмілений і гіркота хмільна у ньому присутня.

5. Солод додано, прискорювач ( глюкоза ) також, все старанно перемішуємо щоб не було грудок.



6. Сусло вариться, хміль додано.



Потім дав суслу вистигнути трохи, вилив у основну ємність,  додав старт з дріжджів, досипав решту прискорювача, бо не вліз у баняк з солодом. Все це добре розмішав, закрив кришкою і заміряв щільність. Щільність була 1040. В принципі нормально, хотілося більше, але подивимось що вийде на виході.

7. Гідрометр показав щільність 1040



Поставив гідрозатвір і в притемнене місце на 5-7 днів.

8. Вирішив тримати у кімнаті, бо тепло. В гаражі холодно, а дріжджі верхового бродіння холоду не люблять. В ідеалі має бути 22С.



Далі чекає доброджування і карбонізація у пляшках та ПЕТах

Подібні теми:

Пивоваріння, частина друга, карбонізація

пивоваріння, brewing, пиво, beer

Previous post Next post
Up