2012 року в Кембріджі прийнято декларацію свідомості у тварин. А у нас - дельфінарії і зоопарки, наче тюрми. Як сучасна філософія реагує на новітні дослідження, розвиток і впровадження технологій? Про це і інше поговоримо сьогодні в студії "Європи Плюс" з Володимиром Фадєєвим, слухайте о 21-00.
Тема сьогоднішнього ефіру: філософія в контексті нових
(
Read more... )
Comments 14
Reply
Reply
Reply
Reply
Як Ви, як філософ, дослідник етносу та нації, можете пояснити той факт, що українська політична нація є (бо ж маємо державу, як не крути), а української ідеї немає? Чому її досі ніхто не сформулював? І в чому вона, на вашу думку, має полягати? Коли незалежної України не було - все зрозуміло: отримання державного суверенітету. А зараз?
Скажімо, "русская идея", під якою підпишеться як російський олігарх, так й останній люмпен - Москва третій Рим, православіє, вєлікая Расєйская імпєрія; в Ізраїлі навіть дитина знає, що таке голокост, хто знищував євреїв і до чого прагне народ Ізраїлю ("єврейська ідея"); "американська ідея" - будь-хто може стати багатим, успішним і стати хоч президентом США. Навіть посткомуністична Румунія - і та марить утопічною національною ідеєю про "велику Румунію" ("Romаniа Marе"), навіть будучи в ЄС.
В чому ж має полягати сучасна Українська ідея?
Reply
Reply
та задовбали тією ідеєю, їй-бо... десятки цілком здорових суспільств живуть собі без тих ідей прекрасно просто - яка ідея у Словаччини чи Португалії, скажімо? Хватить рівнятися на ІМПЕРІЇ, у яких, дійсно, життя нема без якої небудь вдохновляющої ідеї, за яку жителі тої самої імперії мають перманентно народжувати (жінки) і помирати (чоловіки). Америка - окремий виняток, якому мусово було придумати будь-що об"єднуюче, щоб країна не розповзлася на пси.
Просто жити собі достойно та порядно, будувати власне життя, платити податки, виховувати дітей - погана ідея?
Reply
Reply
Reply
колись смерть була подією родинною, в Європі, принаймні. людина помирала зазвичай вдома, в колі найближчих. XX століття навчило, що смерть - шось таке не надто важливе, що помирати можна в запльованій лікарні, серед байдужого медперсоналу. згодом виявилось, що помирати можна мільйонами, людські смерті було поставило на конвеєр - через війни, зброю масового ураження, голодомор, винищення євреїв, штучні епідемії після "вакцинацій" у країнах третього світу, штучні ж віруси (тут доказів не маю, але так мені чомусь думається). зараз багато людей сприймають це як належне.
я думаю, філософія почалась з усвідомлення того, що є смерть. як, в світлі подій минулого століття, ставиться до смерті сучасна філософія?
Reply
Reply
Reply
(The comment has been removed)
Інститут Філософіх НАН очолює Мирослав Маринович.
Reply
(The comment has been removed)
Reply
Leave a comment