2012 року в Кембріджі прийнято декларацію свідомості у тварин. А у нас - дельфінарії і зоопарки, наче тюрми. Як сучасна філософія реагує на новітні дослідження, розвиток і впровадження технологій? Про це і інше поговоримо сьогодні в студії "Європи Плюс" з Володимиром Фадєєвим, слухайте о 21-00.
Тема сьогоднішнього ефіру: філософія в контексті нових
(
Read more... )
ну, спробую, чур не сміяцця
мені так чомусь здавалося, що то не філософія реагує на сучасні технології, а технології рухаються у напрямку, заданому філософами, як-от, Берклі, наприклад, який ще бозна-коли придумав собі теорію, згідно якої "життя, наче сон", провидівши сучасний віртуальний світ... Не дарма філософія здавна називається метафізикою, це суть одне і те ж: філософи придумують концепцію, фізики потім під неї теоретичну базу і зрештою все це діло отримує практичне втілення в технологіях. ПОки Аристотель не придумав свою класифікацію, всі вірили Платону в його фантазіях про види тварин, наприклад. Треба було Декарта з його "Роздумами про метод", щоб з"явилася механіка і т.д. Тому цікавіше, на мій погляд, придивитися, які сьогоднішні філософські течії будуть визначати наше майбутнє, куди нас приведе сьогоднішній метафізичний мейн-стрім?
Ну і по мєлочі там, кого би шановний гість радив почитати з сучасних авторів - про клонування, генну інженерію, наприклад? Про ті ж таки віртуальні реальності?
Reply
Reply
Reply
Reply
Leave a comment