Довгий час я була переконана, що у всіх басейнах вода темно-коричнева або якась цегляна на колір та солона на смак. І її не підігрівають - вона такою надходить з джерела. А люди, які відвідують басейн - обов'язкого мусять бути рудими.
І яке ж було моє здивування і захоплення басейном з блакитною та прісною водою. Цікаво, що того мого захоплення не поділяють тисячі людей, які їдуть здалеку, щоби помокнути в цих природніх джерелах.
Чесно кажучи, донедавна в тому басейні з цегляною водою було якось небезпечно мокнути. Все-таки, це звичайний басейн для тренування спортсменів - 50 метрів довжини і 4 метри глибини. Раніше місцеві мешканці приходили сюди саме плавати. За годинку, непоспішаючи, можна було проплисти кілька разів туди-сюди по доріжці. Хоча ніхто не слідкував, щоби клієнти не перевищували час - басейн то величезний. Ще й два "жабятника" є. Ні, три. Але третій - у приміщенні. А я хіба не казала, що басейн відкритий?
А памятаю одну зиму, коли випав сніг... Ну так, сніг взимку тут рідко паде. Так, раз на сім-десять років може випасти. Так от, в ту страшенно сніжну і холодну зиму чоловіки, які плавали в басейні, вискакували з нього, обтиралися снігом, і знов заскакували у воду.
Абонемент на місяць тоді коштував 2 рубля, здається. Чи два пятдесят? Вже не памятаю. А ходити можна було щодня. А ті, хто працювали на підприємствах, могли взяти абонемент безкоштовно у профкомі. Єдина вимога - довідка від лікаря мала бути.
А потім наїхали якісь вчені, набрали проб води. І оголосили воду в басейні цілющою. А потім басейн швиденько приватизувати і почали сюди возити туристів та робити "бабки". От тільки одну річ забули зробити - сервіс.
Не так давно неподалік побудували новий басейн. Хоча ні, це вже не басейн. Це називається - ваннами. Ванни набагато менші, неглибокі, в деяких з них при моему метрі 50 мені досягає до підборіддя, в деяких я по дну ходити не можу, але високі чоловіки - можуть. В цих ваннах можна просто проводити час: сидіти, грітися у воді, бовтати ногами, підставляти плечі під душ шарко і спілкуватися. Гарно, приємно, ненапряжно.
Тільки і тут теж знов таки забули про звичайний сервіс. В невеличких роздягальнях на всіх не вистачає шафок. То ж коли привозять кілька автобусів з туристами, то або доводиться чекати довше, або ж пропонують складати речі по двоє в одну шафку. Висушити волосся нема де, фенів - нема.
Проте туристи з "великої" України просто в захопленні від цього - вони таких ванн ще не бачили. Особливо приємно їм зануритися після багатогодинної подорожі у автобусі.
Але їхнє захоплення зовсім не виправдовує скупість власників. Адже зовсім поруч, за кордоном, є також ванни з гарячими джерелами. І там сервіс не до порівняння! Людям не доводиться роздягатися на очах у інших, не доводиться заходити у роздягальню, де мокро (бо ж басейну пришли інші) у брудному вуличному взутті, є чим висушити волосся.
Проте, це не прорблема турфірм, які привозять сюди туристів.
Кажуть, що у Косино сервіс на більш високому рівні. В усякому разі, ви можете в цьому переконатися уже в ці вихідні, здійснивши
відпочинковий аква-тур з турфірмою
Час на мандри. До речі, в цьому турі крім купання в Пачірті та в Косино, є ще варіння туристів у чанах. Проте, будьте обережні, якщо до чану, в якому ви знаходитесь, починають додавати сіль, паприку та лавровий лист :)
Ось вам повний перелік того, що знайшли у цій воді. Я не хімік, мені це нічого не каже.
До речі, про поговорити. Нам видали ось такий листочок-словничок. Не знаю, чи комусь вдалося ним скористатися. Але одна фраза "зробила день" моїм друзям, які володіють угорською. Спеціально для них я перефоткала листочок. Бо ж навіть угорці, знаючи мову, не придумали б такого. До речі, я на всяк випадок перевірила як перекладає цю фразу гугл, то він переклав правильно :) Чи то гугл знає, що мене обдурити не можна?
Ну на закінчення сьогоднішньої розповіді - пісенька :)
Click to view
Отож, це був другий допис із циклу моєї мандрівки на Захід. Перший можна прочитати
тут . Що буду писати далі, я ще не вирішила. Подумаю про це завтра :)