Кіпр - наш! Безкоштовні візи по електронній пошті та можливість злітати за ціною квитка на поїзд зробили цю острівну державу близькою до України.
Валізи, візи і знову валізиКвитки Wizzair Київ - Ларнака брали 3 лютого на 1 та 5 березня відповідно. Обійшлися в 1200 гривень (туди/назад). Найкраще купувати саме в цей період року і по вівторках. Минулого року вдалося полетіти з Донецька в Кутаїсі взагалі по 160 гривень.
Для українців потрібна кіпрська віза, але оформити її можна задармо -
відправивши запит по електронці. Якщо у вас є діюча шенгенка то навіть і цього робити не треба.
Нам відкрили візу через 4 робочі дні. По прильоту нічого не питали і не просили документів. Навіть при відсутності будь-яких попередніх штампів у паспорті. Але варто все таки мати хоча б роздруківки з booking.com
Страховка не обов’язкова, але на 15 днів вона коштує 40 гривень.
З аеропорту Ларнаки до міста що півгодини їздить міський автобус (часом маршрутка). Проїзд - 1,5 євро. Із зупинки «Фінікудес», яку проходить цей автобус їде транспорт в інші міста (Нікосія, Пафос, Лімассол і так далі).
Офіційно Кіпр - одна країна, одначе фактично північна частина півострова уявляє собою іншу державу - визнану лише Туреччиною Республіку Північного Кіпру.
Потрапити туди можна без проблем - достатньо пройти крізь паспортний контроль і заповнити простеньку міграційну картку.
Автостоп з сандвічем та зелені буси Intercity
Опробували два види пересування по острову. Автостопом люди підвозять. Один водій навіть від свого маршруту, повозив по цікавих місцях і пригостив сандвічем.
Оскільки часу було мало, а зупинка під боком нашого житла, то далі їздили автобусами. Їздять вони за розкладом, заповнені на третину (можна зайняти останні місця та поспати навіть) і коштують як для країни ЄС дешево.
Наприклад, за квиток від Ларнаки до Лімассолу, який за 70 кілометрів, туди/назад (діє лише одну добу) просять лише 7 євро.
Ціни, маршрути та розклад можна знайти
тут >>> Також дешево можна взяти авто на прокат. Літр 95-го бензину коштує 1,2 євро.
В турецькій (північній) частині є маршрутки (турецькою - «долмуш»). Наприклад з турецької Нікосії до містечка Кіренія (Ґірне) за проїзд у 30 кілометрів слід віддати 5 турецьких лір (2,2 євро).
Станьте власним гідомПлани основних міст грецької частини острова можна взяти в туристичних центрах, які є в аеропорту та найбільших містах. Мапа турецької частини Нікосії є одразу після проходу паспортного контролю. Там же консультанти розкажуть про місцеві цікавинки (куди пускають задармо). Все абсолютно безкоштовно.
«Мівіна» та консерви врятують світПродукти ми везли з України (благо рейс Київ-Ларнака обслуговує українська бригада і тому окрім ручної поклажі є можливість здати у багаж сумку до 32 кг). У наш пайок входили: кільки, бички, сухарі, мівіна, паштети, горішки, хлібці, козинаки, пакетики з чаєм та кавою. Не забудьте взяти з собою термос, а на борту кип*яток літаку дають безкоштовно.
НочівляНа Кіпрі купа хостів, які приймають за кауч-серфінгом, але знайти ночівлю на двох важко - острів туристичний і тому запитів мільйон. Ми отримали кілька відмов. Але знаю людей (подорожували одні) якім вдалося вписатися. Наприклад, двох знайомих на кілька днів прийняв (вони кинули запит у паблік) приймав 78-річний дідусь з Шотландії.
На благо зупинилися у знайомої українки. Колега з Києва писав у групі на Фейсбуці «Українці на Кіпрі».
Фламінго, пальмові набережні, церкви та мечетіДе власне побувати?
- Айя-Напа - найкращій пісочок та море
- Ларнака - вражаюча православна церква Лазаря, пальмова Набережна Фінікудес та фламінго на озері біля аеропорту (з лютого по квітень)
- Нікосія - колоритні вулички, стіна, що роз’єднує Кіпр, турецька частина міста з костьолами, які стали мечетями
- Лімассол - довжелезна Набережна з різними пляжами, міський парк з величезними пальмами, яхт-клуб та кафе 95-річного Кіріякоса
- Пафос - мозаїки, форт та античні руїни
- Кіренія (Ґірне) - фортеця, пляж де народжуються черепашки та вид на засніжені гори вдалечині
- Фамагуста - костел Миколая що став мечеттю, місто-привид Вароша
Що там не так як в нас?Рух - кермо знаходиться з іншого боку все дзеркально ніж в Україні. При переході дороги слід дивимося навпаки - спочатку праворуч, а вже потім ліворуч.
В грецькій частини ходить євро, в окупованій - турецька ліра.
З собою краще везти цигарки (дешевше у 3-4 рази) та алкоголь. З собою привезти - цитрусові (лимони по 0,55 чи апельсини по 0,7 євро) чи вино (від 2 до 10 євро за пляшку).
Зверніть увагу на різні написання міст грецькою, турецькою та англійською. Наприклад, Нікосія це та сама Лефкоша, а Ґірне - Кіренія.
Розетки в них інші - потрібні перехідники. Гарячу воду народ отримує з бачків, які встановлені на даху і обладнані сонячними батареями. Якщо сонця мало - треба нагріти воду увімкнувши електронагрівач.
Варто спробувати Мезе (буває рибне та м’ясне) та морепродукти.
Ідеальний час для відпочинку - квітень, травень чи жовтень. 40-градусної спеки ще немає, але водночас водичка вже тепла і температура комфортна.
Вхід на пляжі - безкоштовний. Ми спокійно ніжилися на пісочку 5-зіркового готелю.
Поради українському туристу у Білорусі: що подивитися, особливості та які там ціни Грузия для украинского туриста: что посмотреть, сколько стоит и особенностиЄ питання? Задавайте!