Дрезден, 13 лютого - 2

Feb 15, 2010 00:48

Продовжимо.

Мали бесіду у Дрездені й з Даніло Ціменом та Штефеном Робертом, громадська ініціатива “Netzwerk Demokkratie und Courage”.Тема: „Громадські ініціативи з підтримки толерантності».

Хлопці працюють у школах. Говорять про расизм і стереотипи. Пізніше вирішили робити щось щодо правого екстремізму - неонацизму. Організація працює в 11 землях, Даніло Цімен - керівник Дрезденського осередку організації «Мережа задля демократії та відваги».



Посмотреть на Яндекс.Фотках

Близько 300 активістів (вони навчались бути тренерами на семінарах громадської орг.-ції) є, які ходять до шкіл у Дрездені і розповідають про толерантність. Щороку є певна концепція таких уроків і з такою пропозицією члени орг-ції звертаються до вчителів у школах. У Саксонії є державна програма «Відкриті для світу» і звідти фінансування діяльності на рік. Школярі самі організовують дні толерантності і запрошують представників організації провести уроки, адже, каже Даніло, чи не в кожній школі є проблеми з нацизмом, адже у Дрездені часто самі школярі помічають, що є молодь з нацистською символікою у школі. Часто 13 лютого нацисти проходять повз Синагогу у своєму щорічному марші. Це заважає учням, з одного боку школярі вивчають у школі про Шоа, а з іншого бачать антисемітизм 13 лютого. Часто такі уроки у школах - дні демократії і толерантності проходять до 13 лютого. Серед об’єктів нападів неонацистів вже з’являються й профспілкові активісти.
Якщо підписуються більше 80 відсотків учнів проти расизму - то цій школі надають статус «Школа проти расизму». Це все німецька програма, якою хлопці також опікуються у Саксонії. В одній такій школі у Ростоку ми побували (Hundertwasser Gesamtschule Rostock, Starnberger Str. 10)

Фотографии в альбоме «Germany, Nov 09» vesny-olga на Яндекс.Фотках


































Ще гарне слово для стереотипу - «кліше». Кліше стає проблемою, коли перетворюється на упередження, стереотипи. Оціночне судження закладається в упередження. Наступний елемент - дискримінація, яка має певні впливи на особистість.

Коли говорять про питання дискримінації, то показують короткометражний ігровий фільм «Чорний водій». Сюжет: темношкірий хлопець у трамваї. Жіночка висловлює упередження. Їх використовують тренери для дискусії - обговорюють кожен стереотип. Наводять факти проти цих упереджень. У кінці питання - так хто чорний пасажир? (гра слів). Цей фільм маю, щоправда німецькою мовою.

Не могла не поцікавитись у активістів:

- Чи очікуєте 13 лютого 2010 року на такий марш?

Дістала таку відповідь:

- Часто 13 лютого нацисти проходять повз Синагогу у своєму щорічному марші. Це заважає учням, з одного боку школярі вивчають у школі про Шоа, а з іншого бачать антисемітизм 13 лютого. Часто такі уроки у школах - дні демократії і толерантності проходять до 13 лютого. Тренери організації 13 лютого намагаються організовувати у Дрездені заходи проти правого екстремізму. Наприклад розміщують величезний транспарант «Жодного сексу з нацистами».

Коли 5 тис неонаци збираються у одному місті, то для їх опонентів дуже важко щось організовувати проти. Приблизно 3 тисячі з’їжджаються з усієї Німеччини. Офіційною причиною неонаци називають - День пам’яті за загиблими під час бомбардування 13 лютого. І це є певна маніпуляція, каже Даніло. - Ми проводимо такі заходи, але ані міська влада, ані поліція не дуже йдуть назустріч, бо не хочуть конфронтації, конфліктів.

І завершимо фото постера на одному з офісів у Ростоку:

Фотографии в альбоме «Germany, Nov 09» vesny-olga на Яндекс.Фотках




Німеччина, ФРН, неонацизм, права людини, пам'ять

Previous post Next post
Up