Дрезден, 13 лютого - 3

Feb 15, 2010 01:03

Продовжимо-)

По такій чудовій події, як блокування ходи неонацистів у Дрездені 13 лютого 2010 року, триває моя оповідь про настрої у Саксонії напередодні.

Бесіда з Хенінгом Хоманом, депутататом Ландтагу.

Tема: „Парламентська робота з питань протидії расизму та правому екстремізму“

Отже, Хенінг Хоман, депутат Ландтагу, входить до фракції соціал-демократичної партії, вперше обраний до Саксонського земельного парламенту (30 років).

Його коло питань - подолання правого екстремізму та молодіжна політика. Пан Хоман: «Проблема - не ті, кого обирають, а проблему становлять ті, хто обирає, хто має такі фобії. Намагаємось зробити так, щоби парламентська трибуна не булла надана для неонацистської пропаганди. Намагаємось зробити так, щоби всі демократичні партії у парламенті об'єднувались для протидії правому екстремізму - це і консерватори, і радикальні ліві, і вільні демократи, і соціал-демократи, і зелені.»

Якби поцікавитись - «Чи не забагато іноземців проживає у Саксонії?», то близько 70 відсотків відповіли би ствердно, попри те, що їх насправді близько 3 відсотків. НПД є і в Ландтазі висловлюються расистські, говорили й про Голокост. СПД вважає що такі вияви ворожнечі чи акції слід задокументувати і зробити надбанням громадськості. І у щоденних популярних газетах у Дрездені виходять такі матеріали з проявами ненависті. Каже що опоненти називання проблеми проблемою говорять що псується імідж землі - не прийдуть інвестори, тощо.

Пан Хоман каже, що досить важко карати депутатів за прояви неонацизму, адже ті захищені імунітетом.
Федеральний уряд дає 19 млн євро на рік + земельні бюджети - 3 млн євро у Саксонії на державні та регіональні програми підтримки культурних ініціатив щодо толерантності, проти неонацизму. 16 земель, серед них лише у двох Ландтагах є зараз НПД. Саксонія стала першою землею, яка зробила власну земельну програму - подолання екстремізму.

Моє одвічне питання:

- Чи очікуєте 13 лютого 2010 року на такий марш? Що депутати планують робити?

- Право на вільне зібрання і вільне висловлення думки особливо захищене у Німеччині, тому й важко заборонити проведення неонацистських маршів. Заборонити хочуть зазвичай консерватори, але не соціал-демократи, які вважають, що треба змінювати свідомість.

- Тож якщо більшість це консерватори у Саксонії чи можна очікувати, що турбуючись про безпеку 13 лютого 2010 марш буде заборонено? Чи поліція чи бургомістр? У чий компетенції? Вплив бідності і безробіття в Україні на зростання молодіжного правого екстремізму - досвід і погляд з Німеччини?

- Хоман: Є теза, що правий екстремізм живиться економічними негараздами у ФРН, але це умовно.
Навіть якби все економічно було гаразд, правий екстремізм все одно був би, є цілий букет причин. Має бути демократична культура. Расистські упередження чи антисемітизм йдуть не від бідності, а є навіть серед забезпечених прошарків населення у Німеччині, особливо у східній Німеччині є низький рівень поки що (!!!) сприйняття демократичного ладу. І є розчарування, мрії не виправдались у східній Німеччині у демократичних змінах, розчаровані, тому й є живлення для правого екстремізму. У Західній Німеччині на відміну економічне піднесення і розвиток демократії співпали. Інші фактори також є важливими, так само як соціальні чинники.
Карати можуть лише за заперечення Голокосту чи за розпалювання ворожнечі.

На фото матеріали анти-НПДшної молодіжної соціал-демократичної кампанії "Правий тупик":

Фотографии в альбоме «Germany, Nov 09» vesny-olga на Яндекс.Фотках













Україна, моє, Німеччина, ФРН, українці, права людини, солідарність, неонацизм

Previous post Next post
Up