Вибраний мною формат спільноти - документи, спогади, листування, першоджерела, розташовані у хронологічному порядку, - був не випадковий. Ім’я Тараса Шевченка за півтора століття надійно вписано в кілька канонів та антиканонів. І менш за все хотілося б вступати у священну боротьбу з численними міфами, утвореними навколо Кобзаря, ба навіть
(
Read more... )
Comments 1
Брюллов Карл Павлович (1799 - 1852) - видатний російський художник, професор «исторической и портретной живописи» в Академії художеств. Брюллов повернувся з-за кордону до Петербурга в кінці травня 1836 р. Брав безпосередню участь у викупі Т. Г. Шевченка з кріпацтва. В повісті «Художник» Шевченко присвятив чимало сторінок Брюллову, називаючи його «Великим Карлом».
Вієльгорський Михайло Юрійович (1787 - 1856) - граф, відомий в 40-х роках у Петербурзі віолончеліст. Брав участь у викупі Шевченка з кріпацтва.
Жуковський Василь Андрійович (1783 - 1852) - поет і перекладач, один з основоположників російського романтизму. Його портрет, написаний К. П. Брюлловим, розіграно в лотерею і за зібрані 2500 крб ( ... )
Reply
Leave a comment