Нерідко можна почути, як недотепу чи йолопа називають Васею. Чому використовується саме це ім'я? Цікаво, що в такому значенні воно вживається саме на
українських теренах. Відколи воно простежується в сленгові? Інтуїтивне враження, що Вася в такому значенні вживається недавно, але згадується один фрагмент з "Повнолітніх дітей" Вільде - коли Дарка,
(
Read more... )
Comments 17
1. фільм "Случай на стройке": "Надо, Вася, надо..."
2. фільм "Джентельмени вдачі": головний персонаж Василій Альбабаєвич, у якого кожний вислів - перл...
Reply
Reply
А от Василій Алібабабєвич - те, що треба...
Reply
У мульті було про Васю, а в кіно -- про Федю ))
пс. Знайшла, з якого: «Самый маленький гном»
Reply
Reply
Народні імена завжди набувають відтінків простоти, дурості: Ваньку валяти, Альоша заторможений. Хоч яке взяти, знайдеться фразеологізм: Федя, Петруха, Манька, Клава, Дуня. Такі імена можна знайти в словниках говорів, жарґонів (напр., Ставицької).
Reply
Reply
Або з іншого кінця країни, з Луганська: Василю, чи в тебе кури ночували у вухах? (Цей приклад, як і кілька прикладів з Васею можна знайти в словнику І. Мілєвої. Матеріали до евфемістичного фразеологічного словника східнослобожанських і східностепових говірок.)
Reply
Повернувся назад через рік і спостерігав, як до кінця 1990х ця мода переповзала до Києва. Переконаний, що коріння треба шукати в блатному слегу.
Разом з васьками до нас приїхало звідки і «я в шоці».
Те саме, до речі, спостерігав із виразом-паразитом «на самом деле», який вперше почув в Росії в 2000 році. Через пару років він став широко вживатися і у нас.
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Будь ласка, наведіть джерела, де вам трапилась ця версія.
Reply
Reply
http://names.ramech.net/name/%D0%94%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BA.html
Reply
Leave a comment