На жаль знайшов цю постанову лише в перекладі (очевидно десь в Канаді з російської на діаспорну українську перекладали). Ймовірно це той проект постанови, що передав за кордон
В. Марченко . Багато чого перегукується з
постановою 1978 р. Але вже з'являється ідея викладати російську не з першого класу, а ще із дошкільних закладів. Також йде мова про моральне та матеріальне заохочення тих, хто буде викладати російську мову.
Постанова колегії Міністерства освіти УРСР «Про додаткові заходи по вдосконаленню вивчення російської мови в освітніх школах і педагогічних навчальних закладах Української РСР» (29 червня 1983 р.)
1. ...Забезпечити організаційно-педагогічну й ідейно-політичну роботу по дальшому поліпшенню вивчення російської мови в навчальних закладах системи народньої освіти УРСР, маючи на увазі, що вільне володіння російською мовою, на рівні з рідною, стає об'єктивною конечністю і потребою кожного громадянина, служить дальшому закріпленню дружби й братерства нар. СРСР, розвиткові і зміцненню матеріяльного і духовного потенціялу радянського народу.
Починаючи від 1984 року, в міру створення потрібних умов, при навчанні російської мови й літератури ділити в школах і педучилищах з неросійською мовою навчання класи і групи більші, ніж 25 учнів, на дві підгрупи.
4. Удосконалювати мережу загальноосвітніх шкіл з російською мовою навчання для повного задоволення потреб населення.
Забезпечити беззастережне поширення мережі шкіл і класів з поглибленим вивченням російської мови й літератури (рішення колегії Міністерства Освіти від 31 жовтня 1978 року, ч. 15). Впродовж 1984-1985 років створити в кожному місті і районі, де існує національний склад учнів, класи з поглибленим вивченням російської мови.
6. Удосконалювати форми і методи навчання російської мови дітей неросійської національности в дошкільних закладах і підготовчих класах шкіл. Згідно з новою програмою запровадити в 1983-1984 навчальному році навчання дітей російської мови в старших групах дошкільних закладів.
25. Вжити додаткових заходів для широкого використання наявних можливостей морального заохочення педагогічних, методичних та керівних кадрів, що найбільше відзначилися в роботі по поліпшенню вивчення російської мови в школах республіки.
26. Передбачити в проектах бюджетів на 1984 та наступні роки потрібні асигнування;
- на підвищення (16%) ставок заробітньої платні вчителів підготовчих і перших класів, які провадять зайняття з російської мови, вчителів російської мови й літератури IX-X (XI) клас загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів, педагогічних училищ з неросійською мовою навчання, розташованих в сільських місцевостях та в селищах міського типу;29. Підготувати до 1 жовтня 1983 року для вирішення в установленому порядку пропозиції про перебудову журналу “Русский яык и литература в школах УССР” в журнал “Русский язык и литература в средних учебных заведеннях УССР” і збільшення періодичности випуску журналу з 6 на 12 чисел щорічно.
31. Підготувати до 1 грудня 1983 року пропозицію Держкіно УРСР про випуск навчальних кінофільмів з російської мови та літератури.
Розробити до 1 травня 1984 року перспективний план на 1986-1990 роки видання звукових посібників російської мови для початкових і середніх кляс шкіл з молдавською й угорською мовами навчання. Озвучити видані в 1981 -1983 роках дитфільми з навчання російської мови в національній школі.
Посилання.