Колись мені здавалося, що ці історії вже вичерпалися - ще б пак, адже про всілякі перипетії некоронованих королів Волині я
розповідала ледь не рік. Однак вони наче завзялися довести, що пригод, ініціаторами яких були самі чи до яких були причетні, вистачить ще на грубенький том. Одна з них видалася мені такою цікавою, що не можу нею не поділитися.
(
Read more... )
Comments 21
Хто і чому так противилися цьому шлюбові? Звісно, коронні сенатори і саме через вічне протистояння Литви і Корони. Хтось не любив вискочок - Радзивілів, які саме під шумок від цієї боротьби отримали князівський титул. Хтось не розумів, як можна вважати своєї Панією жінку рівного з ним, а не вищого походження. Хтось обурювався, що король одружився, не порадившись з сенаторами... Памфлети на бідолашну Барбару були жахливими - її звинувачували навіть в інцесті! Але, за висловом літописця, - уже по коронації - ті, хто найдужче виступав проти нової королеви, потім найбільше їй і кланялися.:) Схожий рев був уже за коронації Вишневецького, котрому просто не дали правити ( при обранні порушилися паритетні відносини Литви і корони), і за амурів Владислава 4, і ще можна пригадати...
Reply
Дякую за пояснення! Владислав 4, скільки пригадую, теж ледь не одружився з однією з Радзивілівн, у всякому випадку, розглядалася така кандидатура?
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
А от, власне, чому я хотіла розпитати... Ви, напевно, чули про книжку Юрія Рудницького "Ієремія Вишневецький". Одною з тез автора була така: у свій час розглядалася можливість шлюбу між королем Владиславом і сестрою Єремії, княжною Анною. От я й зацікавилася, наскільки це відповідає дійсності, бо таки Радзивіллівна була більш реальною кандидатурою :-)
Reply
Reply
Reply
Leave a comment