Гадаю так. По-перше, сучасне вбрання і відносно сучасна вишивка як по конмпозиції, так і по наповненню кольорами (небагато кольорів і технік як на рушнику, так і на вбранні молодих і гостей). Уяви, якби був повний стрій молодого і молодої, то цей рушник видавався б біднесеньким. По-друге, наша звичка і стереотипи сприйняття (ну, трояндочки, дуб і калина -- наче б то ухил в народну культуру, але не зобов'язує, не перетягує ковдру на себе у світській церемонії, основна увага до плаття нареченої). Сучасний світ при перенасиненості інформацією схильний до мінімалізма і стриманості і кольорах, одязі (це і смак, і захисна реакція організму, чомусь я так вважаю
( ... )
я так глибоко не розмірковувала :-). я орієнтувалась суто на зорове сприйняття - пари, вбрання, рушника. досвід змовлення.. це в сенсі - трохи наступити на горло власній пісні, так? ти про це?
Конечно, ранее на рушник ногами не становились, только коленями. Но и текст никто не вышивал. С начала 20 ст. вошли в обиход рушники с птицами и пожеланиями. Я всегда предупреждаю молодых не становиться на них, а на невышитое место. На рушнике обязательно должно быть достаточно белого -- свободного места, пространства для дел и событий.
Раньше благословляли родители стоящихна коленях детей,на рушниках поднимали,под рушниками проходили. Я не становилась, у нас был рушник за спиной и рушник под коровай)) Но традиция меняется со временем, так что и мы, и рушник меняемся.В любом случае,рушник в свадебных обрядах занимает почетное место.
Comments 14
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
(The comment has been removed)
С начала 20 ст. вошли в обиход рушники с птицами и пожеланиями. Я всегда предупреждаю молодых не становиться на них, а на невышитое место. На рушнике обязательно должно быть достаточно белого -- свободного места, пространства для дел и событий.
Reply
(The comment has been removed)
Reply
Leave a comment