Iki tikros draugystės trūksta vamzdžio

Nov 03, 2009 01:58


Arba iki tikro vamzdžio trūksta tik draugystės.

Čia visai neseniai girdėjau, jog LR UR ministro V. Ušacko "naujas santykių su Rusija puslapis" yra didžiulė mįslė, nes kas jame surašyta ir ar iš principo kas nors parašyta - nedaug kas žino. O dar mažiau tų, kurie gali prasmingai išdėstyti naują santykių su Rusija koncepciją. Suvis įdomiau, kad p. ( Read more... )

rusija, ušackas, teisė, lietuva, politika

Leave a comment

Comments 15

versmes November 3 2009, 05:15:15 UTC
Bet vėliau prezidento institucija vis tiek buvo atkurta - per dar vieną (šįkart dėl konstitucijos) referendumą 1992 spalio 25 d. :) Tik su mažesnėm prezidento galiom.

Reply

ryst1966 November 3 2009, 11:53:50 UTC
Na, po aprašytų įvykių dar buvo "parlamentinė rezictencija", po to kompromisinė konstitucija, kur visi jos kūrėjai ir toliau įsivaizdavo VL aukščiausiame poste. Todėl vieni siekė suteikti kuo didesnį svorį ir įgaliojimus, kiti - pastatyti kuo aukštesnes kliūtis.

Kaip tik dėl to, mano galva, Lietuvoje prezidentas iki šiol renkamas visuotiniu balsavimu (dėl svorio), turi ribotus įgaliojimus (kai kas sako, jog tame yra disbalansas). Ir beveik jokių galimybių paleisti nefunkcionalaus Seimo, jeigu tik jis nepasileidžia savęs pats.

LDDP šiame procese kaip ir visai nedalyvavo, nes AT (AS) turėjo ribotą skaičių narių. Prieš 1992 rinkimus vienas ekskomunistų lozungų buvo "parlamentinė respublika" ir abejonės dėl prezidento institucijos.

Reply


zalias_bebras November 3 2009, 07:23:37 UTC
Motina Grybcė liepė - geras sūnelis Ušackas atsakė yes. Kuo čia Papūnė dėtas? Tas jau seniai didesnės įtakos neturi ir apeliuoja tik į jausmus. Kartais kokia Degutienė, Razma ar Ažubalis jį išgirsta. Kai tiems naudinga.

Reply

ryst1966 November 3 2009, 11:56:38 UTC
Zagnulinai, Bebre. Ausytasis ministru tapo dar tada, kai DG ir horizonte nebuvo. Dar pasakyk, kad Ušackas Grybauskaitės kandidatas - apsijuoksi viešai.

Jau patikėk, be VL įtakos ar pritarimo vyriausybėje neatsirado nė vienas ministras iš krikdemų deleguotų. Juolab Ušackas.

Reply

zalias_bebras November 3 2009, 12:16:24 UTC
Grybcė jau keli metai kandidate šmėžavo, tik formaliai laužėsi, taip apsidrausdama nuo kritikos. Ji Ausylos nesiūlė. Bet tas jau be muilo į jos sėdimąją įlindo. O Papūnė siūlė Ažubalį, tarp kitko.

Ausyla - Kubiliaus pasiūlymas, bet jis yra tos pačios naujosios nomenklatūros, kaip ir Auštrevičius ar Grybcė, “fruktas“.

Reply

ryst1966 November 3 2009, 12:55:40 UTC
Vėl zagnulini. Ausyla niekada nelindo į tą DG vietą, nes ten patekti neturėjo jokių šansų dėl senų bendro darbo vienoje įstaigoje (URM) istorijų. Tos istorijos anais laikais baigėsi toli gražu ne DG naudai. Todėl dabar ir vietos svarbiausiame Lietuvos užpakalyje Ausylai nebeliko.

O dėl krikdemų žaidimo aplink UR ministro postą, tai mano žiniomis, VL čia sužaidė eilinį šachmatų simultaną kartu su visais norinčiais - Zingeriu, Ažubaliu, Vareikiu, etc. Kadangi norinčiųjų buvo labai daug, VL pasirinko Ausylą, o pirštu parodė į Kubilių. Atsieit "visus klausimus pateikite partijos lyderiui, kuris renkasi komandą".

Dėl simultano sąlygų visiems jame dalyvavusiems viskas yra aišku. Tačiau dėl įprasto dievobaimingumo loti į VL pusę nė nedrįstama. Vietoje lojimo girdisi nebent urzgesys.

Reply


xerksas November 3 2009, 08:29:10 UTC
Mes kol kas negalima kelti okupacinės žalos atlyginimo klausimos vien todėl, kad lig šiol taip ir nesame sugalvoję, kiek tos žalos padaryta.

1992 buvo Abišalos komisija, 1999 buvo Budbergytės komisija, abi darė savus paskaičiavimus (IMHO, sąmoningai nesąmoningus, nes jau jautėsi, kurlink rinkimai linksta), bet tai paskaičiavimais ir liko - Vyriausybė niekada nebuvo ir nėra patvirtinusi Lietuvos pretenzijų Rusijai.

Tokioje situacijoje iškelti žalos atlyginimo klausimą tolygu užsirauti į atsakomąjė pašaipų klausimą: "O kiek gi jūs norit"? Arba dar blogiau - leisti Rusijos propagandai mėgautis savarankiškais "paskaičiavimais", kaitinant savų tėvynainių antilietuviškas aistras.

IMHO, privačių ieškinių kelias 100x efektyvesnis.

Reply

ryst1966 November 3 2009, 12:46:39 UTC
Tskant problemos yda iš esmės ir yra ta, kad realiai žalos atlygio klausimas yra patas. Juo manipuliuojama, juo prisidengiama it figos lapeliu, apie jį primenama politinėse diskusijose apie patyriotizmo grynumą, tačiau niekas iš esmės jo spręsti neketina.

Sutinku, kad privatūs ieškiniai yra perspektyvesnis būdas. Tačiau nėra jokių prielaidų, kad galimiems ieškovams būtų palengvintos sąlygos gauti teisinę pagalbą šiuo klausimu. Rodos, prieš porą metų entuziazmo čia rodė P. Vaitiekūnas, tačiau galop ir jo entuziazmas nuslobo.

Reply


Leave a comment

Up