Truputis apie Vyriausybę ir situaciją šalyje

Feb 27, 2010 06:31

Straipsnis su komentarais perkeltas į naują Rokiškio blogą - http://rokiskis.popo.lt/2010/02/27/truputis-apie-vyriausybe-ir-situacija-salyje/

Prieš kokį mėnesį ar du, Dalia Grybauskaitė, paklausta apie tai, kodėl Lietuvai reikia euro ir ką gero tas euras duotų, neilgai dvejojusi pareiškė maždaug taip: "duotų vieną esminį dalyką - atsirastų fiskalinė ( Read more... )

viešieji pirkimai, kirkilas, Grybauskaitė, kubilius, ekonomika, politika, vyriausybė

Leave a comment

Comments 40

(The comment has been removed)

shankeris February 27 2010, 13:29:27 UTC
gal galėtum šiek tiek daugiau parašyti apie tylias graikų bankų kančias:?

Reply

rokiskis February 27 2010, 16:44:10 UTC
Žinok, nesigilinau. Tingiu. Aiškinausi čia tik apie lietuviškus - situacija gerokai skiriasi nuo vakarietiškų, tos "investicinės" bankininkystės pas mus, palyginus su anom šalim, praktiškai nebuvo.

Reply

rokiskis February 27 2010, 16:45:22 UTC
Ooops, atsakinėjau iš komentarų juostos, nepastebėjau, kad klausimas ne man. Atsiprašau.

Reply


jurkis February 27 2010, 12:38:56 UTC
Aha, o dabar rokiškis siūlo "paleisti plaukioti" litą. Tada plaukiojimo pasekmės būtų perkeltos ant mano, paėmusiu paskolą eurais, pečių. Fail.

Reply

rokiskis February 27 2010, 16:38:33 UTC
Aš tai siūlau jau porą metų, o ne dabar. O dėl pasekmių - negalvok taip blogai. Pasekmės iš esmės tos pačios gautųsi, jei žiūrėsi 5 metų laikotarpyje. Nes nors tai bus brangiau pradžioje, lito apyvartumas ir pakitęs šalies prekybos saldo tau tai jau po poros metų kompensuos per kitą galą.

Reply


maumaz February 27 2010, 20:38:59 UTC
"Įvesti griežtą valstybinę kontrolę bankams. Įsteigti valstybinį banką, kuris kiek stabilizuotų rinką ir leistų skaidriai skirstyti paskolas"
Manau, čia yra akivaizdus prieštaravimas. Ar labai valstybė skaidriai skirstė užsakymus iki šiol? Dar pats vakar rašei apie machinacijas su verslo rėmimo lėšomis. Lėšos gi iš valstybės.

Reply

rokiskis February 27 2010, 22:17:06 UTC
Ne, čia jokio prieštaravimo. Machinacijos atsiranda būtent dėl to, kad NĖRA kontrolės lėšų skirstymui. Visiškai. Tasai lėšų skirstymas, kai jos atiduodamos bankams, o jau šie remiasi savo vidinėmis apskaitomis ir kriterijais - tai ir yra garantija, kad machinacijos gali vykti, būtent dėl nekontroliuojamumo. Būtent todėl reikalinga kontrolė - kad baigtųsi situacija, kuri yra dabar. Nes netgi neaiškiausias valstybinis skirstymas - visvien skaidresnis už tą mechanizmą, kuris su bankais suorganizuotas dabar.

Reply

Trumpa atmintis? gerasirdis February 28 2010, 23:00:59 UTC
O pameni tokį Valstybinį Komercinį Banką, kuris, nepaisant to, kad buvo valstybinis ir turėjo valstybės garantiją, vos nesubankrutavo dėl šimtamilijonių aferų? Paskolos, atrodo, ten buvo dalijamos tokiu principu: paskolą gali gauti bet kas, kas pasirašęs sutartį pusę sumos paliks neatsitraukdamas nuo langelio...

Reply

Re: Trumpa atmintis? rokiskis March 1 2010, 00:54:27 UTC
O pameni, kaip Vokietija karą pralaimėjo? Valdžia ten visokias nesąmones darė. Tai visai rimtas pavyzdys, kad valdžios Vokietijai nereikia, tiesa?

Nusikaltėlių, idiotų, korupcionierių, sukčių gali būti visur. Bet jų buvimas įrodo tik tai, kad jų būna, bet ne tai, kad to "visur" reikia atsisakyti.

Reply


Feilai-nefeilai gerasirdis February 28 2010, 23:04:25 UTC
Su daug kuo galima sutikti, bet kaikurie feilai atrodo feilais tik tau. Pvz kad ir su NT ir/ar progresyviniais mokesčiais.

Negalima priekaištauti dėl nepadarytų darbų, kurių daryt niekas nežadėjo. Čia beveik kaip priekaištauti, kad krikščioniška save vadinanti partija nepanaikino tikybos pamokų :-)...

Reply

Re: Feilai-nefeilai rokiskis March 1 2010, 00:50:34 UTC
Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis, mielas Geraširdi - tai padės tamstai išsiaiškinti, kas feilas, o kas ne :-)

Reply

Semantika gerasirdis March 3 2010, 22:40:04 UTC
Na, į gilius semantinius ginčus su tamsta veltis neverta, todėl vietoj išmintingų giliaminčių žodynų pasiremsiu lėkšta Houmerio Simpsono išmintimi: bandymas yra pirmas žingsnis į nesėkmę. Iš čia seka, kad jei nebuvo bandymo, tai matyt nebuvo ir feilo.

Pats, žinoma, gali išmąstyti kokią naują žodžio "feilas" prasmę, ir naudoti ją specialiai savo žurnale. Kai tik naujai siūloma prasmė plačiai prigis, galėsi sau užrašyti vin'ą, o man- feilą :-).

Reply

Re: Semantika rokiskis March 4 2010, 16:41:48 UTC
Aha, kai dega namas, bandymas jį gesinti yra pirmas žingsnis į nesėkmę. Todėl negesinimas - tai nefeilas. LoL

Reply


anonymous March 1 2010, 07:42:49 UTC
Rokiški, tamstos pasiūlymas pirmu reikalu pribaigti tuos, kurie labiausiai krito, labiausiai ir pasako viską apie tamstos pasiūlymų vertę Lietuvos ekonomikai :) NT mokestis už neparduotus butus yra neparduotos produkcijos apmokestinimas. NT kontoros dažnai valdo pusę butų jau gyvenamuose namuose. Kuo vieni butai yra geresni už kitus, kad vienus reikia apmokestinti, o kitų ne? NT kontoros neparduoda ne todėl, kad nori daug uždirbti, bet todėl, kad už kainą, leisiančią atsiskaityti su banku, nėra pirkėjų. Su PVM irgi klystate, nors dėl PVM maistui gal ir galima buvo pagalvoti. Turizmas į Lenkiją dėl 2 proc. punktų PVM nebūtų mažesnis. Tai, kad sumažejo importo vartojimas, yra tik į gerą, o vartoti šalies viduje be maisto faktiškai nėra ko. Sutinku tik, kad nebuvo reikalo kankinti smulkaus verslo su mokesčių pakeitimais, bet tą aš irgi sakiau krizės pradžioje ir, rodos, ginčijausi su Žaliu Bebru tamstos tinklaraštyje. Smulkus verslas, jei tai nėra prekyba, užsiima nišiniais produktais, kuriais neužsiima pramonė arba stambios paslaugų ( ... )

Reply

rokiskis March 1 2010, 08:17:50 UTC
Nukentėjęs(!!!) NT verslas, vargšės bankrutuojančios įmonės, o statybinės medžiagos, statybininkų darbas ir NT pasiekė žemiausias kainas? :-) Žinot, kai kažkada buvo EBSW ir panašių kontorų bankrotai, daugeliui išties prireikė kelių metų tam, kad atsirastų supratimas, kas visgi įvyko.

O dėl PVM - argi aš sakiau, kad dėl to kilo turizmas į Lenkiją? Aš tik sakiau, kad tai kirto per ekonomiką :-) Vartojimo mokesčio dydis labai smarkiai įtakoja ekonomiką, ar su tuo nesutinkat? O dėl ko gi kilo turizmas į Lenkiją? :-)

Reply

anonymous March 1 2010, 08:41:22 UTC
Turizmas į Lenkiją kilo dėl zloto kurso. Lietuva niekad negalėjo konkuruoti su Lenkija prekių kainomis, tame tarpe ir iki 2008m. gruodžio. Tai yra kito masto ekonomika. Mūsų rinka yra tokie maža, kad normali konkurencija nėra įmanoma. O NT kontoros nėra nei vargšės, nei kokios nusipelniusios. NT mokestį reikia įvesti visam nekilnojamam turtui arba palikti tik komercinės paskirties turtui, kaip yra dabar. Mokestis negali būti keršto akcija - jis turi atlikti kokią nors rolę. NT mokesčiui, kurį ruošiasi įvesti, jokio paaiškinimo nerandu. Jis šiuo atveju ruošiasi būti panašus į pagalvės arba barzdos mokestį. Nesu tikras, kad NT mokesčio įvedimas nepasibaigs tuo pačiu, kaip pasibaigė Paulausko mėginimai nugriauti visas nelegalias statybas. Kai bus apiplėšti ir išmesti į gatvę keli pensininkai, gyvenantys Antakalnyje arba Turniškių apylinkėse, pasibaigs liaudies entuziazmas.

Romas

Reply

rokiskis March 1 2010, 09:05:40 UTC
Ekonomikos dydis turizmui į Lenkiją ne priežastis. Tiesioginė priežastis - tai, kad lenkai susiprato devalvuoti zlotą. Giluminė priežastis - dar ir mažmeninės prekybos monopolizacija ir išnaikinti smulkūs prekybininkai.

O dėl NT kontorų - visas burbulas buvo viena, kad ir ne visai sąmoninga, tačiau milžiniška afera, laikas tai suprasti. Ir čia reikia ne kažką gelbėti ar gailėtis jų, o užbaigti visą reikalą. O dėl NT mokesčio - žmonėms už pavienį butą jis neturėtų būti taikomas, tai išties būtų barzdos mokestis. Bet stambesniems NT savininkams mokestis turi būti, nes tai tiesiog verstų naudoti įšaldytą kapitalą.

O dėl Paulausko bandymų griauti nelegalias statybas - kiek atsimenu, jis greičiau legalizuoti bandė, nei griauti.

Reply


Leave a comment

Up