Кременець. Полкова церква

Aug 06, 2012 23:42



Про Полкову (Покровську) церкву в Кременці я вже колись згадував (можна глянути тут), тому в принципі не планував робити ще один запис про неї. Проте будучи цієї весни в Кременці побачив, що храм дещо змінив свій вигляд. Це і стало причиною для цього посту.



Для початку коротко нагадаю історію церкви. Храм було збудовано в 1902-1905 роках в так званому "цегляному стилі", яким передбачалось, що основну роль в оздобленні споруди повинні відігравати художні і технічні якості цегли. Саме тому такі будувлі не штукатурились. Побудували церкву солдати 42-го піхотного Якутського полку російської армії, які квартирувались в передмісті Кременця. Військові мали тут ціле містечко, яке було знищене в роки Першої світової війни, і єдине що він нього залишилось - це Полкова церква, яка добре збереглась до наших днів.
Цікавим моментом є те, що храм висвячувався двічі. Перший раз одразу після побудови і тоді він носив ім"я Інокентія Іркутського, який вважався покровителем полку. А другий раз церкву освятили в ім"я Покрови Пресвятої Богородиці в 1919 році. Цікавим є ще такий факт, що саме в день другого освячення храму припинив існування полк, залишки якого були розгромлені Червоною армією в Старокостянтинові.



Сьогодні ж хочу зупинитись на видозмінах церкви. Для цього пропоную глянути на наступне фото, яке було зроблено у 2008 році, і на всі інші в цьому записі, і порівняти. Як бачимо на куполі з"явилась позолота, а колір бляхи і стічних труб змінився на синій, який явно дисонує з кольором цегли. Як на мене попередній вигляд був набагато приємнішим для ока, але що зробиш, якщо позолота з синім кольором сьогодні в моді серед церковників.



Цікавить ще для чого було поставлено риштування навколо храму. Якщо церкву планують побілити, то це буде вищим показником несмаку. Треба буде подивитись чим все закінчиться при наступних відвідинах Кременця.



На наступних фотографіях можна порозглядати елементи декору церкви.









Навпроти церкви розташовується вокзал, перед будівлею якого стоїть пам"ятник Хмельницькому.





Інші записи про Кременець можна переглянути тут.

Кременець, храми, мандрівки, фото, церкви, Тернопільщина

Previous post Next post
Up