однаково, що п"ятниця, читання заполонює в будь-який день тижня ;) відповіді на твої питання:
1. Бегбедер. не знаю, наскільки бестселер, але вартісна література, що відкриває очі на важливі речі, гостро властиві сучасності. Гаррі Поттер залишиться в літературі як хороша література для дітей... Бестселлери типу Коельо, Д.Брауна згадуватимуться в навчанні тільки як феномени продажу... 2. Якщо є оригінальні думки, хороша мова, якщо є ідея, власна думка, а не тільки інтерпретація, якщо можна осягнути то логікою, якщо порушені важливі житейські питання або розказано про життєві події, якщо цікаво, тобто нетривіально подано тло та умови дії... і так далі... якщо книжка збагачує тебе, твою мову, думки, примушує думати або дає щось зрозуміти у собі чи у світі, вона підпадає під класифікацію хорошої... 3. сучасний ітелектуальний жіночий роман - це чоловічі журнали... сама не читаю жіночих романів, тому нічого конкретного скаазати/порадити, на жаль, не можу...
ахаха, з вільним часом насмішила)))))) а Поттер -не таке він вже й зло. принаймні задумувалось воно, мені здається, не як проста зароблялка грошей - там і кусок міфології є і підтексти навіть є, томуу) хоча й не ідеальне звісно) Гретковська..Гретковська. не пам'ятаю, чи я читала. Треба буде спробувати)
Умберто Еко, Макс Фрай, Орхан Памук - це з сучасніших, не знаю, чи напевно за останні 10 років. Фігня? Це коли полистала - а очам не було за що зачепитися, я таку не купую, не позичаю; для мене багато важать рецензії поважаних рецензентів та рекомендації, хоча часто відкриваю для себе якогось автора сама. Мені без значення, чи роман жіночий, може тому, що поки не зустріла жодного дійсно вартого.
ооох, скільки я вже про Фрая наслухалась - треба колись і з чогось починати) з чого порадиш? ну а от Еко і Памука я б не віднесла до масової літератури.
А то мала бути масова? Ну то Карпа, може й скандальна, але романи точно жіночі ;) А Фрай...я почала з фрагментів Кавових історій, але там так багато всього.
тьфу, це я перечиталась вже)))) бестселлери-бестселлери))) ну просто Еко і памук - звісно, популярні, але я мала на увазі шось таке як ото Браун чи шо)) хоча, ладно, то я загинаю вже)
інтелектуальний жіночий роман існує. зветься маргарет атвуд (етвуд). втім, "сучасний" - поняття розмите, вона від сімдесятих пише і до зараз, але переклади перевежно з раніших текстів доступні. читання вибираю зокрема за географічною ознакою. мене майже не підводять канадці, фіни, шведи (там навіть масліт розкішний, з останнього - романи жаху юна айвіде лінквіста; о, до речі, це зокрема варте уваги за остані 10 років). книжка хороша, якшо мені з нею хороше. мабуть, тут ше, крім якісного тексту, спрацьовує якийсь контакт світоглядів. ну і якшо вже авторів із таких нецентральних літератур перекладають, є велика ймовірність, шо перекладають не просто так.
1)Мені особисто подобається Чак Паланік, хоча це так - на любителя. Мамі своїй я його порекомендувати не наважуюсь. Браун-його дійсно ЦІКАВО читати, як і Гаррі Поттера. Хоча, думаю, років за 10-20 їх забудуть. 2)фігня-нефігня для мене давно категорії ірраціональні. як і фраза знаю, що примітив, а все одно подобається". так шо то на відчуття 3)з таким поняттям не знайома((
Comments 47
відповіді на твої питання:
1. Бегбедер. не знаю, наскільки бестселер, але вартісна література, що відкриває очі на важливі речі, гостро властиві сучасності.
Гаррі Поттер залишиться в літературі як хороша література для дітей... Бестселлери типу Коельо, Д.Брауна згадуватимуться в навчанні тільки як феномени продажу...
2. Якщо є оригінальні думки, хороша мова, якщо є ідея, власна думка, а не тільки інтерпретація, якщо можна осягнути то логікою, якщо порушені важливі житейські питання або розказано про життєві події, якщо цікаво, тобто нетривіально подано тло та умови дії... і так далі... якщо книжка збагачує тебе, твою мову, думки, примушує думати або дає щось зрозуміти у собі чи у світі, вона підпадає під класифікацію хорошої...
3. сучасний ітелектуальний жіночий роман - це чоловічі журнали... сама не читаю жіночих романів, тому нічого конкретного скаазати/порадити, на жаль, не можу...
Reply
дякую за такі детальні відповіді)
Reply
дякую за теплу зустріч :):):)
Reply
Reply
а Поттер -не таке він вже й зло. принаймні задумувалось воно, мені здається, не як проста зароблялка грошей - там і кусок міфології є і підтексти навіть є, томуу) хоча й не ідеальне звісно)
Гретковська..Гретковська. не пам'ятаю, чи я читала. Треба буде спробувати)
Reply
Reply
ну а от Еко і Памука я б не віднесла до масової літератури.
Reply
Reply
Reply
читання вибираю зокрема за географічною ознакою. мене майже не підводять канадці, фіни, шведи (там навіть масліт розкішний, з останнього - романи жаху юна айвіде лінквіста; о, до речі, це зокрема варте уваги за остані 10 років). книжка хороша, якшо мені з нею хороше. мабуть, тут ше, крім якісного тексту, спрацьовує якийсь контакт світоглядів. ну і якшо вже авторів із таких нецентральних літератур перекладають, є велика ймовірність, шо перекладають не просто так.
Reply
Reply
Браун-його дійсно ЦІКАВО читати, як і Гаррі Поттера. Хоча, думаю, років за 10-20 їх забудуть.
2)фігня-нефігня для мене давно категорії ірраціональні. як і фраза знаю, що примітив, а все одно подобається". так шо то на відчуття
3)з таким поняттям не знайома((
Reply
Reply
Reply
Leave a comment