Емігрант побачив світ. Частина П'ята. Поморіє

Aug 11, 2012 22:27

Більшість нашої відпустки ми провели у чарівному місті Поморіє. Фотографій назбиралася купа, я обрала сотню кращих. Хотіла розбити звіт на дві частини, але вирішила все ж не робити цього. Тому витратьте трошки вашого часу і подивіться на цю красу!




Поморіє - місто, розташоване на півострові, що видається в море приблизно на 5 км. Його населення - близько 15 тисяч. Місто має таку розвинену інфраструктуру, що я щодня не припиняла дивуватися. Щодня комунальні служби щось роблять. Вішають дорожні знаки, прибирають, наносять розмітку. Але про це - пізніше.
Перше, що ми побачили у Поморії був наш готель. Приїхали ми точно на вечерю, тому з дороги зайшли до номеру, лишили речі і пішли їсти.


Так виглядав наш номер. Спочатку я була розчарована. Мовляв, невеликий і вапщє. Але у підсумку лишилася абсолютно задоволеною, як, власне, і Сергій. До речі, болгарським будинкам і готелям властиві величезні вікна.


Такий вид відкривався з балкону. І це було круто - наші вікна було зовсім не видно з вулиці.

А так виглядала вулиця з великого вікна.


Готель було завжди видно з будь-якої точки старого міста, тому заблукати, наприклад, мені, людині із топографічним кретинізмом, було майже неможливо.


Просто біля готелю була місцева читальня. Наскільки я зрозуміла, це і виставкова зала, і кіно, і театр. Тут протікає культурне життя міста. Наприклад, коли ми були там, ми застали виставку картин, виставу і Яворові Дні, присвячені болгарському поету Пейо Яворіву (був дуже талановитий, але мав важку долю і вкоротив собі віку).


Через дорогу від готелю було море. Спокійне і прозоре. Більша частина цього боку півострова використовується як док та пристанище для човнів (про них я розповім у окремій частині звіту).




Центральна площа міста вдень була не надто заповнена людьми. Вночі, повірте, починалися такі двіжняки, що було аж не по собі :) Купа генделів, ресторанів місцевої кухні, луна-парк і музика до середини ночі. При тому, що Поморіє вважають класним курортом саме для відпочинку із дітьми.




На площі - така церква. Дзвони звучали щодня о 7-30 та 16-30. Всередині вона дуже розкішно убрана.


Навпроти церкви - пам'ятник борцям за визволеня Болгарії.


Поморійські вулички дуже приємні, охайні і без жодного натяку на людське свинство. Біля кожного будинку - смітник та купа горщиків із квітами-пальмами. І ніхто не тирить, не ламає і не кидає сміття у горщики.












Місця для парковки тут займають пластиковими пляшками із водою. Кумедно :)




Єдине, що напрягало перші кілька днів - це болгарська традиція увічнювати пам'ять померлих родичів, розвішуючи на деревах, воротах, дверях подібні об'яви. Болгари вірять, що якщо розповісти про свою втрату людям, то біль буде не таким пекучим. Якщо ж в домі траур - на ворота вішають чорний бант.


В один із днів ми пішли на інший кінець півострова. Там також багато готелів, човнів, пляжів, ресторанчиків та така капличка десь в половину мого зросту. Святого Миколая болгари вважають своїм покровителем.


Мініатюра "Сірьожа і хвилі".


Ну, і я, звісно.


Також бачили на одному із хвильорізів величезний дерев'яний хрест. Якби там не відбили табличку, я  знала, що це. Але, якщо вірити інтернету, це - загиблим морякам.


Море. Багато моря.


Вхід на болгарські пляжі - вільний, утім за користування усякими ніштяками типу парасольок і шезлонгів доведеться заплатити. Для тих, хто платити не хоче, є так звані "фрі-зони". Тут можна розташовуватися зі своїми підстилками і парасолями. До, речі, на пляжі були рятувальники. Вони ж по сумісництву збирали плату за користування платними послугами. Ну, і вирішували, можна сьогодні купатися чи ні. Якщо вивішували зелений прапорець - можна, жовтий - можна, але із обережністю, червоний - ні, або знаходитись у воді не глибше за рівень коліна.





До речі, із собачками не можна.


На одному із будинків бачили таку штуку. Вона нам каже: "Обережно, зверху падають предмети, тому перейдіть на іншу сторону вулиці".


Це пост про море, тому от вам знову багато моря :)








А це - Набережна біля нашого готелю. Та чистина, де гуляють люди. Тут розташовується казино і величезний танцювальний клубєшнік. Із паркуванням на вузьких вуличках б'ються встановленням помаранчевих обмежувачів.






Уся набережна  - у ліхтарях, ослонах, пальмах та квітах.


Є навіть пам'ятник чайці.

Та дельфінам:




Ця набережна(її нижчий рівень) ще цікава тим, що бетонні лавки, що встановлені вздовж, розмальовані місцевими митцями.




























А це, власне, той спуск у воду, що був встановлений по нашому приїзді.












Усе тут працює на туриста. Усі розваги, усі ціни, ресторани, їжа, вино - усе роблять для того, аби люди лишали якомога більше грошей. І повірте, ціни не йдуть у жодне порівняння із захмарними Кримськими. Ставлення тут також інше.


Оу, знайшли, до речі, вулицю імені мене майже =)


Дуже смішили, до речі, деякі назви і слова болгарською. Так, Вінні Пух називається Мечо Пухом, а ще у них є такий собі Зайо Байо =)))



Поморіє славиться своїми лікувальними грязями, а ще - озером, де видобувають сіль. Одного дня ми вирішили туди прогулятися.






Тут навіть є музей солі. Якому цьогоріч виповнилося 10 років, до речі. Але йшли ми пізно, і музей не працював. Зато не озеро подивилися. Красиве, але штиняє так, що дихати неможливо =))) А там поблизу - живуть люди і стоїть дуже козирний готель.




До музею солі не потрапили, зате зайшли до Історичного. Два поверхи має. Історичні знахідки (місто має багату історію, було засноване греками у V ст. до н.е. під назвою Анхіалос, яку зберігало до 1934 року), картини, цікаві деталі побуту. Ми ще потрапили на привозну експозицію з не пам'ятаю, якого міста, присвячену видобутку трояндової олії. Класно! Ми не просили навіть, але працівник музею старанно намагалась ламаною російською розповісти про все, що викликало у нас хоч маленьку увагу. Дуже сподобалось!




У Поморії користуються як громадським транспортом, так і автомобілями, велосипедами і цими незрозумілими девайсами. Аби воно їхало нормально, усі пасажири мають крутити педальки.


Перші 4 дні море було ласкавим і прозоро-блакитним. А потім здійнявся вітер і за ніч наніс водорості. А ще за кілька днів і взагалі море "з'їло" метрів 20 берега =) У такі дні ми купалися на іншому боці півострова.






Такою дорогою ми йшли від моря до готелю. Хвилин 5. Максимум - 7. Місто продовжує розбудовуватись.




А так виглядає автостанція. Поморіє має дуже зручне розташування. 10 хвилин - до аеропорту Бургас, 15 - до Бургаса, 15 - до Несебара. Автобуси ходять регулярно, куди захочеш - Созополь, Золоті Піски, Несебар, Бургас - всюди. І виключно відповідно до графіка.


Ще у Поморії є садочок і дитяча кухня. На офіційному сайті, ми дивилися, розписане щоденне меню. Ми б так їли! =)


Зліва - садочок, справа - базар і якийсь місцевий будинок культури.




Ціни на смаколики - смішні і дуже приємні. Так, персики коштували у межах 10 гривень, хочу у Дніпрі їхня ціна не падала на той час нижче 35.


Ми знайшли чудову вагітну продавчиню, у якою усі дні купували ягоди та фрукти =)






У цьому магазині жив папуга =)


А цей кіоск з'явився біля нашого готелю за кілька днів до від'їзду. І це - туристичний інформаційний центр, щоб ви розуміли рівень.


Це - також стояло біля готелю.




Так віглядали, до речі, більшість ресторанчиків зранку =)


А оця будівля, як виявилося, найкращий у місті готельний комплекс. Таке собі місто у місті. Розкішно.


Один із видів транспорту тут - такі карети. І о, диво, коні не розкидують гівно по вулицях, як це робиться у нас, адже усі фєкальки збираються у мішечок під хвостом. Естетично і без бруду. Усі картеи, до речі, мають свій номер і навіть окремий паркінг.


Ввечері ми ходили ласувати місцевими смаколиками - цацою, мідіями, креветками і іншими дарами моря =) Знайшли біля пляжу класний ресторанчик, там і відпочивали. Міліції на вулицях не було, утім повсюди камери. Та і жодних тагілів не бул якихось. Люди з усієї Європи абсолютно мирно співіснували. А скільки там українців! Ніби, я не їхали з Батьківщини!) Був у Поморії і місцевий Сашко Лірник) Точніше, модифікований Сашко Лірник)) Під фанеру він управляв маріонетками, показував малечі казок, а його капелюшок ніколи не був порожнім - вдячна публіка залюбки віддячувала грошима.


Ну, і наприкінці - кілька романтичних фотографій =))




Дякую усім, хто витримав це насилля фотографіями)) Далі розповім про нашу екскурсію до Несебару. Міста, яке входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО) Гей! Ви ще не втомилися читати?)

Болгарія, враження, емоції, звіт, відпустка, Поморіє, фото, відпочинок

Previous post Next post
Up