Відлущуючи брудний шар колоніальної фарби, Оксана Забужко нагадує, що не варто плутати місцями господарів і квартирантів:
Нема в Києві «дому Булгакова». І не було ніколи. Меморіальний музей - слава Богу, є, а от «дому» - вибачте, нема. Бо будинки в Києві, якщо хто не в курсі, ще на початку минулого століття маркувались (і на поштових адресах
(
Read more... )
Comments 70
Reply
Reply
"Я хотел подчеркнуть, что современная наука противоречит многим ожиданиям наших предшественников. Они стремились к целостному, холистическому пониманию, которое могло бы объединить изучение Природы с эстетикой, моралью и религией. Но ничего такого не произошло; более того, прогресс науки оказался возможен только на основе отказа от такой цели.
И это не единственный идеал, которым пришлось пожертвовать. В античные времена многие ученые вслед за Платоном верили в возможность получения абсолютно достоверного знания о Природе, установленного чистым разумом не менее надежно, нежели законы математики. Новая наука отказалась от подобных претензий, хотя, скажем, у Декарта они еще просматриваются. Все эти вещи до сих пор вызывают недоумение".
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Тобто Воланд -- це Преображенський 2.0?
На млин Забужко: "Важная детеаль - Латтуада отошёл от показа Швондера как карикатурного еврея, каким он нарочито был описан в книге Булгакова."
Reply
Чесно кажучи, у всьому Собачому серці мені тільки пес і подобався.
Reply
"...з тою живою (до вже мертвого!) ненавистю (більшовики називали її "класовою" й високо цінували!), яка родиться тільки з потреби реваншу".
Потреба реваншу - та ж сама, що перетворила сучасну Росію на нацистський рейх. Недалеко ви від неї пішли, ох недалеко.
*Насамперед це стосується публікації великого уривку "Белой Гвардии" 1926 р. як прояву "більшовицької пропаганди". Колективний Латунський дотягнувся до Булґакова звідки не чекали.
Reply
>«Нам вручав секретар квитки»А мене 1984 року урочисто приймали в піонери. Уявіть, і сьогодні дослівно пам’ятаю слова клятви радянського піонера, що її промовив перед товаришами в новому тоді кінотеатрі Шевченка на Вишгородській. Добре пам’ятаю, як по-справжньому пишався, коли мені одному з перших у класі пов’язали червону краватку. Це щось про мене теперішнього говорить, звісно, але зовсім не те, що я мусив залишитися там, у безпам’ятстві 1984-го ( ... )
Reply
Reply
Reply
Leave a comment