Про шахрайство

Mar 31, 2016 16:29


Маю відмітити одну популярну категорію міркувань, яку можна описати фразою «махлювати вигідно». Загальна схема приблизно така: береться категорія добровільного обміну в рамках об’єднання чи договору (торгівля, шлюб, взаємодопомога), і оголошується, що взаємовигода спирається на виконання всіма учасниками своїх обов’язків, але для кожного учасника ( Read more... )

австрійська школа, суспільне, економіка, лібералізм

Leave a comment

Comments 9

o_teren March 31 2016, 14:53:52 UTC
Можливо вам буде цікаво ось це: http://forko.livejournal.com/49980.html
Зауважте, що в короткій перспективі таки «махлювати вигідно». Нажаль у багатьох людей дуже малий "горизонт планування", щоб зрозуміти, наскільки така стратегія кепська в перспективі.
ПС. Чесно кажучи не дуже зрозумів протиставлення суспільства та держави. Здається економічний успіх деяких азіатських країн був зумовлений серйозними санкціями до порушників не так з боку суспільства, як саме держави. (Хоча, як розділити одне від іншого, то ще велике питання для мене)

Reply

ichthuss April 2 2016, 09:40:22 UTC
В аж занадто короткій перспективі. У нас в країні мало хто планує більше ніж на рік, максимум - два. Порахуйте кількість шахрайств і взаємовигідних обмінів навколо вас - різниця на кілька порядків, без перебільшень.

Що ж до поділу на суспільство і державу, то методологічно все дуже просто: якщо людина поводиться як власник себе самої та своєї власності - це суспільство. Якщо хтось поводиться так, як мовби ви та ваша власність належать йому - це держава. Приміром, заборона продажу алкоголю (неважливо - повна чи за розкладом) - це санкції з боку держави, а заборона крадіжок - з боку суспільства.

Сучасний рівень благоустрою, започаткований в Промислову Революцію, почався якраз з відміною меркантилізму, тобто скасування необґрунтованих санкцій з боку держави. Щодо азіатських країн точно не скажу, але можна з упевненістю говорити, що нав'язані державою правила, які не приймаються суспільством, можна утримувати тільки шляхом масових репресій, а такі репресії, як правило, не можуть тягтися нескінченно.

Reply


noddeat March 31 2016, 20:33:10 UTC
1. Шахрайство не зводиться до «від виконання своїх обов’язків утриматись». В першу чергу шахрайство - це ( ... )

Reply

ichthuss April 2 2016, 09:43:03 UTC
1. Це все різновиди (або різна міра) того самого "утриматись від своїх зобов'язань і добитись виконання чужих".

2. Порахуйте, скільки в Києві за рік відбувається актів шахрайства (можна включно з усіма злочинами, окрім victimless), а скільки актів вільного обміну. Різниця становить, без перебільшень, декілька порядків. Якби шахрування було вигідне, ми б мали зворотню пропорцію.

Reply

noddeat April 2 2016, 10:03:33 UTC
2. Ну це нічого не означає. Можна ше згадати, шо Китай є першою економікою світу, і шо більшість товарів, які він виробляє, мають якість, абсолютно відповідну ціні.

Але це все не означає, шо там немає великої кількості шахраїв, які чудово себе почувають.

Reply

ichthuss April 4 2016, 13:40:06 UTC
Не зрозумів. Шахрайство вигідніше, ніж чесний обмін, але при цьому люди масово вибирають друге? Чи в чому полягає заперечення?

Reply


mercibo April 1 2016, 20:03:04 UTC
А можно спросить, почему вы в слове "ιχθυσς" пишите на конце две "сигмы"? Просто любопытно.

Reply

ichthuss April 2 2016, 09:13:02 UTC
Можно. Никакого смыслового содержания, просто для единообразия с ником, каковой был занят в нормальном написании.

Reply


Leave a comment

Up