Людське коріння

Jul 27, 2012 17:54

1.
    Потяг 298 Київ-Севастопль. Їду в купе із чоловіком, жінкою та їхньою дитиною-підлітком, років 12. Я не спала перед тим ніч, втомлена, лягаю на верхню полицю. Пару раз говорю зі своїм чоловіком по телефону, вони чують, що я україномовна. Бачать, що у мене на сумці жовто-блакитна стрічка. Я взагалі з ними не розмовляла. Між тим, ссідові по купе ( Read more... )

Крим, щасливі люди, під склом, іх нрави

Leave a comment

Comments 25

uka_didych July 27 2012, 15:15:36 UTC
сумно :(

Reply


Шокая из Харькова fantasis July 27 2012, 15:51:53 UTC
Папашка, конечно, тип малосимпатичный, но это ведь все реакция глуповатого и, наверное, плохого человека.Таких полно и с другой стороны Украины. Они никогда не договорятся.И многим это о-очень выгодно.Ваше любование тем, как татары ценят свою культуру, понятно, но поговорите об этом с фарионшей, например. Или с Пидрахуем Киваловым.

А насчет Харькова или Днепропетровска - в Севастополь через Киев? Нет уж,оставьте наше быдло нам, а это ваши, однозначно.

Reply

Re: Шокая из Харькова gohatto_n July 28 2012, 09:27:31 UTC
Так фаріонша - це продукт Януковича. Я ненавиджу будь-які прояви нетерпимості, однаково з українського боку, коли починають наїжджати на росіян чи російську мову.

У Києві, зазвичай, народ хоч-не-хоч, а звикає бути терпимим. По ходу, ніхто не париться, хто по якому говорить. Бо в Києві десь половина україномовних. Тому навряд чи Київ. Ну, як би там не було...Яка різниця, звідки вони. І вапще, я ж без наїзду на Харків, у мене чоловік там народився і вчився! Він теж одразу сказав, що це не Харків)

Reply


galy4anka July 27 2012, 17:28:44 UTC
Як я розумію твій спротив і твоє нерозуміння того, як можна жити в державі і ненавидіти її мову і людей, які нею спілкуються.

Я приїхала в Київ і знайшла роботу. Київський штат - 150 людей, + 5 філій. Жоден не розмовляє українською. Звичайно були, ті хто відповідав мені українською, але певно щоб лише "по-пришпилюватись". Звичайно я "біла ворона", було дуже важко і неприємно, особливо, коли вслід чуєш "бандерівка". Але я для себе рішення прийняла - лише українською. Через 3 місяці новорічний корпоратив, стою і прозріваю від розпусти між одруженими співробітниками, планую змитися якнайшвидше. Перетинаюсь з генеральним директором, він мені потискає руку і каже ламаною українською: Вибачте, що не так добре розмовляю українською. Я чув за вас і радий, що ви з нами працюєте. Я дуже вас прошу продовжуйте і далі розмовляти лише українською, це нам дуже потрібно. Як то кажуть "Вода камінь точить".

Грамотна людина все розуміє, шкода лише, що вони своїм дітям не прищеплюють рідну мову.

Reply

gohatto_n July 28 2012, 09:28:05 UTC
це у Києві таке?? Неймовірно... Не думала, що у нас таке є. Тримайся!!!

Reply

galy4anka August 3 2012, 09:06:48 UTC
Так, це було в Києві. Але зараз ми у Львові і мені тут добре, але мушу визнати російськомовних тут побільшало.

Reply


yan_gel July 27 2012, 17:46:57 UTC
Ой, а я обожаю украинский язык, особенно такой, как говорят на Полтавщине - спокойно и тягуче! И думаю иногда по-украински. А говорить вот стесняюсь, потому что получается, как у Тимошенко :(

Безумно грустно читать о таком....

Reply


nathan_ketke July 27 2012, 18:33:29 UTC
Маю свої два випадки.
Дві білоруські російськомовні міщаночки лікували мені зуби в Мінську - шпетили "хохліков" на всі лади поки я сиділа з відкритим ротом, набитим ватою (знали що я українка).
Дівчинка росіянка з Москви на кримському пляжі захоплювалася, як я говорю з дитиною українською - так її пройняло відчуття гармонії. Потім думала, що мало їй дякувала від несподіванки.
Все залежить від культури конкретних людей. Все те саме (була вже ця тема у тебе раніше) - творимо Україномовний культурний простір - і він буде.

Reply

fetzen_ July 27 2012, 21:17:22 UTC
помічаю, що у білорусів якась чорна заздрість є до українців

Reply


Leave a comment

Up