Я собі думаю, що покривання голови померлого червоною охрою, варіанти - червоною глиною, червоною китайкою, пов’язано з дуже давніми уявленнями, що померлому в іншому світі потрібна буде кров (як і зброя, предмети побутового вжитку, раби тощо), ті червоні речовини її заміняли. Пізніше з’явилось уявлення про відокремлення душі від тіла по смерті. Принаймі люди, які мали звичай своїх мертвих зпалювати, думали саме так. І козаки, звісно, теж. Але звичай "замінювати" кров чимось червоним "зачепився".
крутиться на язиці доповнення щодо червоного в нашій культурі. походження слів "красивий", "краса", "прекрасний" і так далі від слова "красити" (забарвлювати) і найперше забарвлювати, замащувати кров"ю, і найперше сорочку у шлюбну ніч (ця кров мала спочатку набагато більше значення, ніж кров, пролита чоловіком в бою). далі назва кольору, що не збереглася в укр. мові "красний" і далі "красна дівиця", "красивий" (не так в значенні вроди, як "хороший", "правильний
( ... )
Comments 2
Пізніше з’явилось уявлення про відокремлення душі від тіла по смерті. Принаймі люди, які мали звичай своїх мертвих зпалювати, думали саме так. І козаки, звісно, теж. Але звичай "замінювати" кров чимось червоним "зачепився".
Reply
Reply
Leave a comment